Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Odborníci na péči o pokožku tvrdí, že nápoj je plný kyseliny, která může odbarvovat odumřelé buňky kůže a pleť je tak více náchylná ke spálení.

Pozor na nebezpečný trend! Lidé se natírají colou, aby se rychleji opálili. Co skutečně hrozí?

Dovolená
zdroj: Profimedia Dovolená
aktualizováno 15.07.2017, 00:02 | 15.07.2017, 00:02 | krasna.cz/tvnoviny.sk

Odborníci na péči o pokožku tvrdí, že nápoj je plný kyseliny, která může odbarvovat odumřelé buňky kůže a pleť je tak více náchylná ke spálení.

Na urychlení opálení existuje mnoho přípravků. Přesto se mezi lidmi šíří nebezpečný trend. Ten začali zkoušet už loni ve Velké Británii a také dnes se najdou tací, kteří to zkoušejí. Pokud se k vám ještě nedostal, čtěte pozorně a rozhodně ho nedělejte.

 

Lidé si totiž myslí, že když se natřou kolovým nápojem, tak se rychleji opálí. A dělají to i přesto, že neexistuje žádný vědecký výzkum, který by potvrdil, že to skutečně funguje. Právě naopak, mohou si velmi ublížit.

 

Odborníci na péči o pokožku tvrdí, že nápoj je plný kyseliny, která může odbarvovat odumřelé buňky kůže a pleť je tak více náchylná ke spálení. "Zatím si někteří myslí, že kolový nápoj skutečně urychlil jejich opálení, může to být nebezpečné a doporučuji, aby se od toho drželi dál," řekl dermatolog Joshua Zeichner pro Allure.

 

 

"Aplikování coly na pokožku může vést k dočasnému ztmavnutí nebo vyblednutí kůže, protože nápoj je kyselý. Odlupuje se tak odumřelé buňky a zvyšují schopnost UV světla pronikat do kůže. Lidé tak riskují spálení," dodal.


PŘEČTI SI TAKÉ:

Slunce a akné: nepřítel, nebo lék?
TEST: Čím nejvíc devastuješ svoje tělo?
Opalování nahoře bez? Tvá prsa ve smrtelném nebezpečí

 

Varování vydala dokonce i samotná společnost vyrábějící colový nápoj, aby ho lidé v žádném případě nepoužívali při opalování. "Neobsahuje žádný ochranný faktor, je to přece nápoj na pití," zaznělo v jejich stanovisku.0 hlasů
Vaše hodnocení