Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Občas se večer neodlíčíš, mačkáš si pupínky... Díky těmhle chybám ale tvá pleť stárne rychleji než ty sama!

Přestaň si ničit pleť dřív, než bude pozdě

Vrásky
zdroj: Thinkstockphotos Vrásky
aktualizováno 19.01.2017, 00:37 | 19.01.2017, 00:37 | Krasna.cz/trm

Občas se večer neodlíčíš, mačkáš si pupínky... Díky těmhle chybám ale tvá pleť stárne rychleji než ty sama!

Každodenní zlozvyky, ale i činnosti o kterých možná ani netušíš, jak ti dokážou uškodit, ti ubírají na půvabu a tvé pleti dávají pěkně zabrat. Teď to možná na sobě ještě nepociťuješ, ale jestli nechceš ve dvaceti vypadat klidně i o deset let starší, měla bys začít svou pleť víc hýčkat.

 

Solárková královna

Jestli chodíš pravidelně do solárka, asi víš, jak moc tvoje pleť dostává zabrat. Jasně že ti nebudem zakazovat se slunit, opálená kůže přece vypadá tak dobře.

Co s tím? Když už investuješ do solária, nezapomeň přidat nějakou tu korunu i za speciální kosmetiku. Obvykle ji prodávají přímo v soláriích a od té normální se liší zvýšeným obsahem hydratačních látek a Beta karotenu.
 

 

Neksichti se

Taky ti mamka nebo babička občas nadává, ať se přestaneš ksichtit nebo mrnit čelo, že ti to zůstane? Vlastně mají pravdu! Když například často krčíš čelo, rychleji se ti tam udělají vrásky.

Co s tím? I když to děláš nevědomky, zkus si to pro příště ohlídat a tohohle zlozvyku se zbavit. Zaprvé to holkám vážně nesluší a zadruhé na to budeš za pár let s výčitkami vzpomínat, až budeš likvidovat vrásky drahými krémy.

 

Odlíčím se až ráno

Dorazíš z diskotéky k ránu naprosto zničená a už nemáš sílu zajít do koupelny a pěkně odlíčit pleť. To vydrží, ne? Ani omylem. Jen si zkus představit, jak jí asi je pod nánosem šminek, navíc když dostala pěkně zabrat v zakouřeném klubu, kde jsi ji pěkně propotila na tanečním parketu.

Co s tím? Jednoduché řešení - odlič se hned. Jestli opravdu usínáš ve stoje nad umyvadlem, sáhni alespoň po odličovacícm ubrousku a stáhni z obličeje to nejhorší. Na důkladnou péči ale rozhodně nezapomeň hned ráno.

 

 

Zabořená v polštáři

Po náročném dni se slastně zavrtáš pod peřinu a pod hlavu si pěkně nachumláš polštář, aby se ti dobře usínalo. Zároveň tím ale bráníš své pleti v dýchání, obzvlášť, jestli spíš na břiše a obličej máš skoro celý namáčknutý v měkké látce.

Co s tím? Ideální by bylo usínat na zádech, což ale asi neovlivníš, protože se ve spánku stejně převrátíš do polohy, na kterou jsi zvyklá. Aspoň si ale nezapomeň měnit pravidelně povlečení, aby se ti pleť zbytečně nezanášela. Vyhneš se tak suché a podrážděné pleti, nepříjemným ekzémům, vráskám a vakům pod očima.

 

Spící žena
(Foto: Profimedia)

 

Poctivý peeling

Trpíš-li mastnou pletí, možná máš tendenci čistit si pleť i několikrát denně a večer ji drhnout peelingem, aby ses zbavila mastnoty, černých teček a ošklivých pupínků. I mastná pleť ale potřebuje hydrataci a vším tím čištěním ji nezdravě vysušuješ!

Co s tím? Na čištění pleti bys neměla zapomínat, rozhodně ale není vhodné ho ani moc přehánět. Ráno stačí jemné čištění mlékem nebo tonikem, večer důkladnější očista, díky které se zbavíš make-upu, odumřelých kožních buněk a přebytečného mazu. Peeling opravdu stačí provádět jednou týdně, jak je na těhle přípravcích obvykle napsáno.

 

Buď věrná

Všimla sis, jak je na etiketách kosmetických produktů napsáno, že nejdřív si máš pleť vyčistit jejich tonikem, pak čistícím gelem a nakonec použít jejich oční a noční krém? Kupodivu to není jen trik, jak podpořit prodej. Jestli mícháš kosmetické produkty různých značek, mohou na tvé tváři nečekaně zreagovat a vyvolat klidně i nepříjemnou alergii, či vyrážku nebo způsobit pálení.

Co s tím? Řešení je jednoduché. Firmy obvykle vyrábějí celé kosmetické řady, snaž se tedy mít krém i čistící produkty vždy stejné.10 hlasů
Vaše hodnocení