Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Krém je jednou ze základních kosmetických pomůcek, které bys měla používat. Jak si vybrat ten pravý, abys svou pleť hýčkala, a dopřála jí přesně to, co potřebuje?

Průvodce pleťovými krémy

aktualizováno 28.02.2011, 06:16 | 28.02.2011, 00:00 | Krasna.cz/trm

Krém je jednou ze základních kosmetických pomůcek, které bys měla používat. Jak si vybrat ten pravý, abys svou pleť hýčkala, a dopřála jí přesně to, co potřebuje?

Suchá pleť

 

Péče o pleť
Krém NutriSkin od Garnier je lehký a příjemně voní. (Foto: Oficiální zdroj)
 

 

Je tvoje pleť napnutá, chybí ji potřebná hydratace a je jakoby šupinkovitá? Jsi majitelka suché pleti a potřebuješ hutnější a mastnější krém. Tahle pleť je hodně náročná na péči a ochranu. Jestli nechceš mít už ve dvaceti vrásky, denně se o ni starej a dopřej jí potřebnou výživu.

 

Mastná pleť

 

Péče o pleť
Pleťové mléko Excipial je to pravé pro suchou a citlivou pleť. Seženeš ho v lékárně. (Foto: Oficiální zdroj)

 

Tvá pleť se leskne a je neustále jakoby špinavá? Bohužel ti příroda nadělila mastnou pleť. Jestli máš tyhle problémy jen v některých částech obličeje, zejména v tzv. T zóně (čelo, nos, brada) a ve zbytku máš spíše sušší pleť, potřebuješ kosmetiku pro smíšenou pleť. Pro mastnou i smíšenou pleť se hodí lehké a snadno vstřebatelné krémy, které nezanáší póry a zmatňují pleť. Jinak ti totiž hrozí černé tečky a zanícené pupínky.

 

Citlivá pleť

 

Péče o opleť
(Foto: Oficiální zdroj)

 

Holky s citlivou pletí mají se spoustou kosmetických přípravků velké problémy. Dráždí je jejich složení, hustota i parfemační složky. Jestli i ty po většině krémů cítíš pnutí, podráždění nebo dokonce pálení, měla bys používat přípravky pro citlivou pleť. Víc než krémy se pro tebe budou hodit gely nebo mléka. Pokud v drogerii nebo lékárně nenajdeš ten správný produkt pro svou pleť, nech si poradit od dermatoložky.

 

Pleť se sklony k akné

 

Péče o pleť
Princess Cream od Dermacol obsahuje výtažky z mořských řas a chrání plet před vysušováním. (Foto: Oficiální zdroj)

 

Jestli máš plný obličej pupínků, musíš se je snažit překonat pomocí prostředků určených pro problematickou pleť. Ty obsahují různé přírodní látky, třeba výtažek z čajovníku, které akné účinně likvidují.

 

Normální pleť

 

Péče o pleť
Denní krém SPF 10 Optimals Matte Touch od Oriflame je díky své gelové konzistenci vhodnou volbou pro mastnou pleť. (Foto: Oficiální zdroj)

 

Jestli tě netrápí ani jeden z výše uvedených problémů, můžeš být hrdá, protože tvá pleť nevyžaduje žádnou extra péči. To ale neznamená, že bys na ni měla kašlat úplně. I tvá pleť potřebuje výživu, vlhkost a ochranu před UV paprsky a nečistotami ve vzduchu.

 

Krémů pro normální pleť existuje celá řada, najdi si ten, který ti sedne – svou hustotou, vůní, balením a způsobem nanášení. Je ideální, když používáš dlouhodobě stejný krém a k němu i další produkty této značky (čistící voda apod.).


Jaké další krémy existují?

 

Revitalizační péče je určena pro zralou pleť. Takový krém nejspíš používá tvoje mamka, ty jí na něj ale rozhodně nesahej. Tvá mladá pleť potřebuje vlastní krém. Na vyživující krémy máš dost času. Pokud bys je začala používat už teď, hrozí, že až dospěješ do věku, kdy takové krémy budeš doopravdy potřebovat, nebudou na tebe mít už potřebný účinek.

 

Oční krém je určený jen pro okolí očí. Pleť je tu jemnější a rychleji je na ní vidět zub času. Proto vyžaduje speciální péči. Správně bys měla oční krém začít používat nejpozději po dvaceti pěti letech. Jestli máš citlivou pleť, sáhni po něm rozhodně už dříve. Trápí-li tě mastná pleť, také by ti neměl oční krém chybět, protože přípravky na mastnou pleť jsou příliš těžké a obsahují spoustu látek, které okolí očí zbytečně zatěžuje.

 

Denní versus noční

 

Jaký je rozdíl mezi denním a nočním krémem? Denní by tě měl chránit, zejména před zplodinami a UV zářením. Noční má za úkol hydratovat a léčit přes noc, kdy spíš a tvá pleť není zatěžovaná tolik, jako ve dne. To, že existují krémy na den i noc, má svůj význam, a měla bys je tedy používat. Pokud chceš skutečně krásnou a zdravou pleť.5 hlasů
Vaše hodnocení