Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Nohy jsou jedním z míst na tvém těle, kterému kluci věnují zvýšenou pozornost. Nestačí je proto jenom zbavit chloupků, měla bys je udržovat fit.

První pomoc pro tvé nohy

Nohy
zdroj: Thinkstockphotos Nohy
aktualizováno 10.05.2017, 00:34 | 10.05.2017, 00:34 | Krasna.cz/lk

Nohy jsou jedním z míst na tvém těle, kterému kluci věnují zvýšenou pozornost. Nestačí je proto jenom zbavit chloupků, měla bys je udržovat fit.

Nohy ti slouží celý život. Díky nim můžeš chodit, běhat, sportovat, tančit, skákat... Slouží ti celý den, od okamžiku, co ráno vstaneš, až do doby, než ulehneš do postele. Proto by ses o ně měla pořádně starat. Nestačí jen umýt, oholit, ostříhat, nalakovat... To bys měla brzy pocit, že máš na nohou pětikilové závaží. Nožičky musíš rozmazlovat a dopřát jim každý den pár minutek, aby byly svěží, odpočinuté a zdravé.

Unavené a oteklé nohy

Když máš pocit, že už neuděláš ani krok, jak máš těžké nohy, dopřej jim úlevu.

Lehni si na postel, nebo podlahu a nohy opři o zeď. Otoky pomalu zmizí, protože zadržené tekutiny budou proudit nohama nahoru směrem k srdci.

 

Odpočinek
To není flíkání, to prospíváš svým nohám. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Jestli potřebuješ rychlejší úlevu, dopřej nohám několik minutek pod studenou sprchou a pak je na teprve na chvilku zvedni.

Když máš ovšem problémy s otékáním nohou pravidelně, dopřávej nohám koupel s rozmarýnem, nebo se solí.

Kuří oka

Kuří oko vzniká trvalým tlakem na jedno místo. Uvnitř tuhé kůže je zrohovatělý trn, který tlačí na citlivá nervová zakončení. Pokud se ti bolestivé kuří oko vytvoří, nepouštěj se do něj sama, ale jeho ošetření přenech pedikérce. Ta musí odstranit zrohovatělý trn, aby se tvým nohám ulevilo. K dočasnému zmírnění bolesti můžeš použít speciální náplast, která mírní tlak na postižené místo.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Pedikúra pro krásné nohy
Získej do léta nohy jako bohyně
Vyhraj boj s podpatky

Pocení nohou

Chodidla obsahují velké množství potních žláz, a proto mohou někdy nepříjemně zapáchat. Vyhýbej se proto botám z umělotin, nos ponožky z přírodních materiálů a dbej na hygienu. Můžeš taky používat speciální deodorační krémy a pudry, nebo vyzkoušej koupele proti pocení nohou.

Trápí-li tě tento problém, přečti si článek Pomoc, potí se mi nohy.

Plísně

Plísním na nohou se můžeš vyhnout jenom přísným dodržováním hygieny. Po umytí si nohy vždy důkladně osuš, protože ve vlhku se dobře daří plísňovým a virovým infekcím. V sauně nebo na plovárně by sis měla na nohy nanést dezinfekční prostředek nebo nosit pantofle. Pokud už plíseň máš, musíš zajít k lékaři a na hygienu dbát dvojnásobnou měrou, protože toto onemocnění se často a rádo vrací.

Boty a punčochy

Snaž se co nejčastěji chodit bosky, aby se tvé chodidlo mohlo skutečně uvolnit. Nenos ani příliš těsné a nepohodlné boty (nebo alespoň ne každý den), jinak se ti bude tvořit daleko víc ztvrdlé kůže a časem se začne noha deformovat. Několikrát za den bys měla vyměnit obuv a vystřídat výšku podpatků. Nos pouze ponožky z přírodních materiálů - bavlna, hedvábí.

Cvičení pro nohy

Několikrát zapéruj na špičkách prstů a pak se přes celé chodidlo zhoupni na paty. Celé to zopakuj 10x.

 

Stoj na špičkách
Nohy protahuj od špiček prstů. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Běhej střídavě na vnějších a vnitřních stranách chodidel.

Prsty u nohou zvedni ze země tužku a zkus něco nakreslit na papír položený na zemi.

BUDE TĚ ZAJÍMAT:
Doma.cz píše:
Nejlepší tip pro sexy stehna
Výstavní nohy: Pořiďte si je do 2 týdnů!

Křečové žíly

Je to onemocnění, které když se neléčí, může vést až k trombóze, proto by ses měla snažit mu předcházet. Když se sprchuješ, tak na nohy chvilku stříkej proud studené vody. Nedávej si při sezení nohu přes nohu, sportuj, jez zdravě a občas si dej nohy nahoru, aby si odpočinuly.14 hlasů
Vaše hodnocení