Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Myslíš si, že tě první vrásky potkají, až překleneš třicítku? Mohla bys být nemile překvapená.

První vrásky v patnácti? Triky, jak se jich zbavit a předejít dalším

aktualizováno 20.04.2012, 11:41 | 20.04.2012, 11:00 | tej

Myslíš si, že tě první vrásky potkají, až překleneš třicítku? Mohla bys být nemile překvapená.

Jsou lidé, kterým se první vrásky začnou objevovat až v pozdějším věku, ale existují také ti, kteří se s tím potýkají již od puberty. Jak je možné, že se vrásky vytvářejí právě mně? Jak se jich zbavím a čím předejdu jejich dalšímu vzniku? Poradíme ti!

 

Co to jsou vrásky?

 

Vrásky jsou drobné jizvičky, které vznikají v důsledku nižší pružnosti pokožky. Nejčastěji se první vrásky objevují v oblasti úst a očí, většinou se jedná o maličké, sotva viditelné čárky, které však později zesílí a těžko se jich zbavíš. Začni s nimi bojovat od jejich prvopočátků a zbav se jich dřív, než budou vidět pouhým okem.

 

 

Z čeho vznikají vrásky takto brzo?

 

Většina žen začíná řešit první vrásky až po pětadvaceti, ale čím dál častěji se tento problém týká i dívek v pubertě. Jak je možné, že zrovna tobě se tyto vrásky dělají takto brzy? Většinou to bývá z nadměrného slunění a nízkého příjmu tekutin. Za vrásky také mohou různé kožní záněty, kterých si nemusíš ani všimnout. Ne nadarmo se vyrábí většina kosmetiky s ochranným UV filtrem. Speciální péči tak věnuj především okolí očí a rtů.

 

Boj s vráskami a typ pleti

 

Každá nemá s vráskami stejné problémy a každá se jich zbavuje jinak obtížně. Pokud máš suchou pleť, počítej s tím, že bude boj mnohem těžší, protože se ti kůže obnovuje pomaleji. Čím mastnější pleť je, tím snazší bude boj. Samozřejmě jsou na tom nejlépe majitelky normální pokožky, těch je ale čím dál méně.

 

 

Krémy na vrásky

 

Každý krém proti vráskám není určený pro všechny. Vybírej nejen podle typu pleti, ale také podle věku. Je jiná péče pro mladé a jiná pro šedesátileté ženy. Pro tebe se nejvíce hodí krémy, které obsahují koenzym Q10, vitamín C a vitamín E. Nemusí se jednat o krém speciálně na vrásky, stačí, když bude obsahovat tyto přípravky. Krémy můžeš doplnit o fluid či sérum.

 

Krémy nestačí

 

Samotné krémy ti ovšem nestačí. Základním krokem je důkladné vyčištění pleti od odumřelých buněk a nečistot. Dvakrát denně svůj obličej důkladně vyčisti (ráno po probuzení a večer před ulehnutím) a to i v případě, že nepoužíváš make-up. Používej přípravky vhodné k tvému typu pleti (hydratační, bez alkoholu,…). Po důkladném vyčištění proveď jednou týdně peeling obličeje, vymyj vlažnou vodou a nanes krém. Výsledky se brzy dostaví.

 

Jak vráskám předcházet?

 

Zbavila ses prvních vrásek, nebo se jich teprve obáváš? Na prevenci není nikdy příliš brzy. Krémy používej neustále, ne jen v případě, že chceš něco zachránit, ale také jako prevenci. Nezapomínej na pravidelné a důkladné čištění pleti, používání přípravků s ochranným UV faktorem (minimálně 25!) a pij! Snaž se vypít denně minimálně dva litry vody. Od věci také není jemné masírování poklepáváním prstů. Tento rituál si můžeš dopřát třeba při nanášení krému. Pleť ti za něj poděkuje.
 5 hlasů
Vaše hodnocení