Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Krásné letní počasí přímo vybízí k tomu, udělat si nějaké pěkné fotky. Přemýšlíš ale, jak se na fotku nalíčit? Brněnská vizážistka Eliška Koblerová prozradila, jak docílit skvělého looku.

Chceš vypadat na fotce úžasně? Inspiruj se radami profesionální vizážistky

Letní líčení
zdroj: Thinkstockphotos Letní líčení
aktualizováno 28.07.2017, 00:49 | 28.07.2017, 00:49 | Krásná.cz / sim

Krásné letní počasí přímo vybízí k tomu, udělat si nějaké pěkné fotky. Přemýšlíš ale, jak se na fotku nalíčit? Brněnská vizážistka Eliška Koblerová prozradila, jak docílit skvělého looku.

Eliška Koblerová pracuje jako make-up artistka. Líčí zejména slavnostní události, jako jsou svatby a plesy, ale i fotomake-upy. Podle Elišky v make-upu v podstatě neplatí žádná pravidla. “I přesto bychom se ale měly držet určitých zásad, které u fotomake-upu platí dvojnásob,“ řekla.

 

1. pravidlo: Zjisti si, v jakém PROSTŘEDÍ se bude fotit (ateliér, park…). Podle toho už odhadneme, jaké bude při focení světlo. Při focení v ateliéru se pracuje s umělým osvětlením, které sebere více než 50 procent líčení, je tedy nutné udělat výraznější make-up. Pokud se bude fotit venku, není nutné až tak výrazné líčení. I když denní světlo nějakou část líčení vezme, není tak ostré jako umělé osvětlení.

 

2. pravidlo: Pozor na ODSTÍN makeu-pu, který by měl ladit s barvou pleti. Nesmí dojít k barevným nesrovnalostem. Na fotce by nemělo být poznat, že modelka má make-up. Nedáváme tedy hutný make-up, ale stačí lehký, který se dá použít případně i na tělo. Make-up na zbytek těla se používá při focení spodního prádla nebo plavek, kdy má modelka jinak opálené ruce než například hrudník.

 

3. pravidlo: KOMUNIKACE S FOTOGRAFEM. Předem se domluv, zda se bude fotit obličej, nebo celá postava. Je dobré také udělat první fotky jako náhled a podle toho, jak se ti to líbí, případně make-up upravit.

 

Neboj se NAJÍT A ZVÝRAZNIT své PŘEDNOSTI a výrazné rysy. “Já osobně se řídím touto zásadou: Vždy pracuji podle instinktu a vím, co si mohu dovolit. Pokud mám modelku s nádhernými plnými rty, nebojím se jí je zvýraznit, naopak pokud má třeba malé rty, raději se zaměřím na oči. Snažím se podpořit to krásné, co modelka má,“ přiblížila Eliška.

 

Jak vypadat na fotce úžasně
Eliška Koblerová při práci (Foto: facebook)

 

2 tipy od Elišky, jak se na fotku nalíčit – krok za krokem:


Jemný bronzový look

 

1. Připrav si pleť a nanes make-up štětcem, houbičkou nebo vklepej prsty. Dej si ale záležet, aby byl make-up opravdu vpracovaný.

 

2. Nedostatky pleti (akné, pigmentové skvrny…) zamaskuj korektorem.

 

3. Střední část obličeje projasni světlejším korektorem.

 

4. Nyní obličej zapudruj a vykonturuj. Neboj se výraznějšího konturování, aby na fotce vyniklo.

 

5. Pro tento look jsem nedávala výraznou tvářenku. Odstín jsem zvolila broskvový.

 

6. Opatrně s rozjasňovačem. Nanes ho lehce na vrcholky lícních kostí. Hodně lesklé produkty nevypadají na fotce dobře.

 

7. Co se týče očí, není to v tomto looku žádná věda. Ve vnějším koutku oka je tmavý hnědý stín a na pohyblivém víčku lesklý zlato-bronzový stín. Můžeš potom ještě projasnit vnitřní koutek, ale pozor na stříbrné a bílé tóny, ty bych pro tento look vynechala.

 

8. Pokud se ti bude zdát look moc jemný, můžeš oči zvýraznit linkou, nebo nalepit umělé řasy. Pamatuj ale, že v tomto looku jde hlavně o přirozený vzhled.

 

9. Na rty se hodí rtěnka nebo lesk opět v broskvových tónech.

 

1. Jak vypadat na fotce úžasně
(Foto: facebook)

 

ČTĚTE TAKÉ:

Jarní fotky jako od profíka? 14 tipů, jak na to!

Vyrob si ROZJASŇOVAČ ve stylu Kim Kardashian! DIY

Toužíš po okouzlujícím obočí? Základem je správný tvar
 

 

Tmavší look v odstínech fialové

 

1. Postup k vytvoření tohoto looku začíná stejně jako ten první. První změna nastává až ve výběru tvářenky. Nevolila jsem už jemnou, bronzovou, ale naopak výraznější v odstínech růžové a fialové.

 

2. Opět buď opatrná s rozjasňovačem, nechceš přece na fotce vypadat jako diskokoule.

 

3. Líčení očí je při tomto looku mnohem zajímavější. Na takzvané crease (záhyb oka, oblouk mezi okem a kostí nad pohyblivým víčkem) nanes růžový stín a s ním vytvaruj oko. Je jen na tobě, jak moc výrazné si to uděláš.

 

4. Jakmile máš vytvarované oko, do vnějšího koutku dej černý stín. Pokud si zvolila jemnější variantu, černou trošku rozmaž. Pokud chceš docílit opravdu temně černé barvy, můžeš dát pod stín navíc ještě černou gelovou bázi.

 

5. Nakonec nanes růžovo-fialový stín na zbytek oka.

 

6. Rtěnku slaď s líčením očí a tvářenkou. Drž se tedy v odstínech růžové a fialové. Pokud si troufneš, můžeš klidně zvolit temně fialovou rtěnku, oči více ztmavit a vytvořit takzvaný “Vamp look“.

 

2. Jak vypadat na fotce úžasně
(Foto: facebook)

 

Další Eliščiny tipy a ukázky tvorby najdeš na jejím facebooku.0 hlasů
Vaše hodnocení