Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Růžová patří k barvám, které vyvolávají rozporuplné emoce. Spousta z nás žen patří k jejím milovnicím, které si svůj šatník bez růžové nedovedou představit, jiné jsou naopak jejími zarytými odpůrkyněmi. Někomu totiž růžová asociuje hloupost, zejmé...

Růžová bude barvou jara! Jak ji nejlépe nosit?

Růžová
zdroj: Archiv firem Růžová
aktualizováno 30.01.2016, 00:20 | 30.01.2016, 00:20 | Krásná.cz

Růžová patří k barvám, které vyvolávají rozporuplné emoce. Spousta z nás žen patří k jejím milovnicím, které si svůj šatník bez růžové nedovedou představit, jiné jsou naopak jejími zarytými odpůrkyněmi. Někomu totiž růžová asociuje hloupost, zejména ve spojení s některými známými tvářemi, které chtějí být považovány za oživlé panenky Barbie.

Růžová barva ale všeobecně symbolizuje lásku, náklonnost, štěstí, ženskost, něhu a romantiku a sluší snad všem ženám. Její výhodou je totiž široká škála, od pouťové sytě růžové, přes fuchsiovou, malinovou, cyklámenovou, starorůžovou až po decentní pastelovou. Ten správný odstín si tak vybere jak bruneta, tak blondýna či zrzka. Pro každou ženu existuje ta pravá růžová, která zalichotí její barvě vlasů, očí, pleti a která se jí bude líbit.

 

V případě, že už se pro růžovou rozhodnete, vhodně ji kombinujte. Něžně působí ve spojení s bílou, béžovou nebo šedou, výrazně naopak s černou. Bát se nemusíte ani kombinace s červenou. Rozhodně se však vyhněte celorůžovému outfitu.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Víte jaké jsou barvy pro rok 2016? Podívejte se, jak se skvěle kombinují
Jsi teplý nebo studený typ?
Barevné líčení pro bledulky

 

Růžová spolu s modrou se také stala barvou roku 2016. Odborníci z institutu Pantone zvolili pro letošní rok barvy Rose Quartz a Serenity. Připravte se tedy na jarní výklady obchodů plné něžné růžové.

 

Přinášíme ochutnávku růžových kousků z aktuálních kolekcí značek NewYorker, Lindex, Takko, Deichmann, Preciosa, Capo a madmax-fashion.cz.
 

Růžová
(Foto: Archiv firem)0 hlasů
Vaše hodnocení