Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Pozor na to, co všechno o vás prozradí obočí!

Silné, tenké, vysoké: Neuvěříš, co říká OBOČÍ o tvé osobnosti

Krása
zdroj: oficiální zdroj Krása
aktualizováno 10.05.2017, 16:02 | 10.05.2017, 16:02 | Krásná.cz

Pozor na to, co všechno o vás prozradí obočí!

Vaše obočí je odrazem vaší osobnosti. Zde je velký přehled, co o vás prozradí, i návod, jak ho upravit, abyste působili co nejlépe.

 

Obočí je jedním ze základních nástrojů fyziognomie – nauky o informacích ukrytých v naší tváři. O tom, jací jsme, vypovídá jeho posazení, tvar, výška, hustota, ale často i barva.


„Mnoho lidí si to neuvědomuje, ale vzhled obočí velmi výrazně ovlivňuje první dojem. Péči a úpravě obočí bychom proto měli věnovat podobnou pozornost, jako třeba výběru vhodných šatů nebo make-upu. I drobnou a finančně nenáročnou úpravou obočí jsme často schopní dosáhnout obdobně výrazné změny svého vzhledu jako třeba v případě změny účesu,“ říká Petr Stoklasa ze společnosti Mako Butterfly.

 

„Změna by však měla být vždy provedena citlivě a s ohledem na náš celkový vzhled. Drastické ztenčování, nebo naopak divoké domalovávání nepatřičnými barvami většinou nadělá víc škody než užitku. Nejvíce „in“ je dnes rozhodně přirozenost,“ dodává.

 

 

Jak se vyznat v obočí podle fyziognomie:

 

1. Vzdálenost obočí od sebe: Pokud je skutečně velká, je daná osoba velmi precizní a může mít až sklon k workoholismu. Obočí blízko u sebe, či dokonce srostlé, vypovídá o tom, že hledáte životní hodnoty jinde než v práci. Pokud je rozestup mezi očima a obočím naopak malý a oblouk obočí blízko očí, svědčí to o impulzivnosti, netrpělivosti a sklonu k náladovosti. U takového člověka nikdy nevíte, kdy změní názor, na druhou stranu má rád změnu, a tak se s ním nikdy nebudete nudit.


Poměrně blízko posazené, výrazné a přirozeně husté obočí má modelka Cara Delevingne (na obrázku). Obočí daleko od sebe má naopak herečka Angelina Jolie.

 

Tvar obočí - 12
(Foto: oficiální zdroj)

 

2. Vysoko posazené obočí: Obočí se klene vysoko nad očima a naznačuje nerozhodnost, ale také nárazově velké nasazení a nadšení pro věc, kterou ale dotyčný bohužel neumí vždy dotahovat do konce.


Vysoko posazené, byť uzoučké obočí, měla slavná herečka Lucille Ball.

 

Tvar obočí - 11
(Foto: oficiální zdroj)

 

3. Výrazné obočí: Husté, často široké obočí mívají lidé, kteří si jdou za svým, jsou ambiciózní, sebevědomí, pečliví, důslední a dokážou nadchnout pro danou věc i své okolí.


Divoké husté obočí má herečka Brooke Shields, které se perfektně hodí k bujné záplavě vlasů.

 

Tvar obočí - 4
(Foto: oficiální zdroj)

 

4. Nenápadné obočí: Spíše úzké obočí světlejší barvy mívají přizpůsobiví lidé, kteří nemají rádi střety s druhými. Jsou to skromní taktici, s nimiž je druhým dobře. Mají rádi jistoty v životě, nevyhledávají změny. Ale pozor: Pokud si jinak husté obočí vytrháváte do tenké linie, nejenže to není „in“, ale také to v očích druhých může měnit váš charakter, a to poměrně hodně. Pokud to s trháním obočí přeženete, může to vytvářet dojem narcismu. Platí zde tedy obecné pravidlo: mějte upravené a tak plné obočí, jak jen to jde v jeho přirozeném tvaru.


Nenápadné, tenoučké obočí dlouho nosila herečka Drew Barrymore.

 

 

5. Rovné obočí: Mívají je více muži – sebevědomí vyrovnaní jedinci, kteří na sebe dokážou strhnout pozornost okolí. Značí to, že se na danou osobu můžete spolehnout. Je znakem vysokého intelektu, více se smyslem pro logiku než pro emoce. Tito lidé se nenechají jen tak strhnout situací, mají rádi stabilitu a klid.


Rovné obočí má například herečka Salma Hayek.

 

6. Opačně otočené obočí: Zpočátku opačně otočený oblouček obočí mívají emotivní, spontánní lidé, vždy připraveni k akci, zábavě, ale také pomoci.


Takové obočí měla herečka Audrey Hepburn – rovné, mírně opačně klenuté, černě vybarvené a pečlivě upravené.

 

Tvar obočí - 5
(Foto: oficiální zdroj)

 

7. Obočí do obloučku: Zkrátka obočí tak akorát husté a vysoké. Mívají ho lidé přátelští, důvěryhodní, kteří rádi pomohou druhým a působí přirozeně (snad právě proto si tolik žen podvědomě upravuje obočí právě do tohoto tvaru). Obočí do obloučku má zpěvačka Beyoncé.

 

8. Klenuté obočí: Mívají je přemýšliví, upovídaní extroverti, kteří jsou rádi středem pozornosti. Může také signalizovat smysl pro perfekcionismus, vysoké očekávání a nároky na sebe i druhé. Tito lidé rádi pracují sami na sebe, týmové práci se vyhýbají, ale umí řídit druhé.


Takové obočí mají například zpěvačka Cher nebo herečka Sophia Lorenová.

 

 

Tvar obočí - 13
(Foto: oficiální zdroj)

 

Největší módní faux-pas: Obočí, které neodpovídá barvě vlasů!

 

Nic tak neupoutá pozornost jako kombinace blond vlasů a výrazného černého obočí, bohužel v tom negativním slova smyslu. Nepůsobí to přirozeně a věrohodně. Proto je velkým trendem barvit si obočí k barvě vlasů, tak aby co nejvíc ladilo.

 

Dávno odzvonilo dobám, kdy jste si mohli vybrat jen mezi černou a hnědou barvou na obočí. Kosmetické značky nabízí vše od blond, přes populární odstín grafit, modro-černou, tmavomodrou, světle hnědou, kaštanovou nebo červenou.

 

Jedno však platí pro úpravu i barvu obočí stejně: V kurzu je krásně doladěná přirozenost!

 

ČTĚTE TAKÉ:

Revoluce v holení: zkus depilační pružinu
Špatné obočí? Takhle to spravíš!
Depilace obočí nití


Naše tipy:

 * Se sadou BeautyLash Sensitive (3,5 ml, 297 Kč, koupíte na beautylash.cz) a zvládnete domácí barvení snadno, šetrně a rychle a barva vydrží až 6 týdnů!

 

* Nejen blond, hnědé a černé, ale i modré nebo červené obočí můžete mít díky barvám na obočí RefectoCil (105 Kč, dostupné na kosmetika-mako.cz).


* BIO odličovač Inlight (50 ml, 795 Kč) odstraňuje make-up, vyživuje pleť, řasy i obočí. Čistě přírodní obsah bez syntetických konzervantů.0 hlasů
Vaše hodnocení