Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Stejně jako oči, obočí nebo třeba nos, jsou rty na obličeji jedním z těch nejviditelnějších částí a i podle nich hodnotíme celkový dojem obličeje a krásy. Rozpraskané a poškozené rty se přeci nemohou nikomu líbit, a proto je zapotřebí se o ně starat.

Starej se o své rty - i v zimě!

Péče o rty - 3
zdroj: Thinkstockphotos Péče o rty - 3
aktualizováno 11.02.2017, 00:58 | 11.02.2017, 00:58 | Krásná.cz/Mersmerize

Stejně jako oči, obočí nebo třeba nos, jsou rty na obličeji jedním z těch nejviditelnějších částí a i podle nich hodnotíme celkový dojem obličeje a krásy. Rozpraskané a poškozené rty se přeci nemohou nikomu líbit, a proto je zapotřebí se o ně starat.

Venkovní mráz není pro naše tělo nic příjemného a stejně jako na pleť může mít negativní dopad i na rty. Může ti je vysušit – rty potom praskají a mimo to, že to nevypadá vůbec hezky, je to také hodně nepříjemné a často bolestivé. Péče o rty v zimě by tedy měla být trošku odlišná a o něco větší než v létě nebo na jaře.

Na rtech navíc nenajdeš žádné mazové žlázy – i proto má spousta dívek a žen problém s jejich vysušováním a popraskáním.

Vyživovací balzámy

Asi nejjednodušší a nejběžnější způsob, jak bys o své rty měla pečovat, je pomocí balzámů a vyživovacích přípravků, které jsou určené přímo na rty. Ty můžeš pořídit často až za směšně nízké ceny v drogeriích nebo lékárnách. Asi nejlepší zkušenost, co se týče hydratace mám právě s lékárnou, kde se prodává jelení lůj od značky Regina, který stojí pár korun, je ho velké množství a rty spolehlivě hydratuje.

 

 

Pokud chceš dát přednost čisté přírodě, dnes už můžeš narazit i na přírodní bio balzámy, které obsahuje pouze přírodní složky. U nich si ale také často připlatíš.

PŘEČTI SI TAKÉ:
TESTUJEME: Dopřej své kráse vzpruhu i v zimě
První pomoc při rozpraskaných rtech
Triky v líčení pro dokonalé rty

Mít v kabelce nebo prostě jen po ruce svůj balzám je v zimě v podstatě už nutnost. Když cítíš, že jsou tvé rty vysušené, neolizuj je! Použij raději dobrý balzám.

Domácí péče

Jednou za čas je také skvělé, když pro své rty uděláš domácí "masku“. Stačí ti med a kartáček. Med rty úžasně hydratuje a máme ho doma snad úplně každý. Nanes trošku medu na kartáček a opatrně s ním krouživými pohyby přejížděj po svých rtech. Poté smyj a voila – výživa rtů je hotova!

 

 

Můžeš také smíchat cukr a med a získáš tak svůj vlastní domácí peeling.

 

 

Pokud máš rty doopravdy hodně rozpraskané a potřebují pomoc, je také skvělé nanést vrstvu medu na rty před tím, než si jdeš lehnout. Med bude hydratovat tvoje rty celou noc a ráno budou krásně jemné a budou vypadat o dost zdravěji!

Pryč se zlozvyky!

Olizování rtů patří mezi ty největší zlozvyky a často to děláme nevědomě a zcela bez příčiny. Tvoje rty na to ale mohou doplatit a můžeš je tak ještě víc a rychleji zbavovat potřebné výživy a hydratace.

MOHLO BY TĚ ZAJÍMAT:
Na Doma.cz řeší:
Test RTĚNEK: I za 50 korun pořídíte skvělou rtěnku!
Zimní ABECEDA krásy: péče o pleť, vlasy a tělo

Stejně tak je špatné si rty kousat nebo si z nich strhávat kůžičku – znám spoustu mladých slečen, které tohle v nervozitě dělají a často o tom samy ani nevědí, nebo si to uvědomí až poté, když si rty poškodí a je jim to nepříjemné. Určitě se takových zlozvyků zbav – tvoje rty ti poděkují.3 hlasů
Vaše hodnocení