Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Hladká pokožka je sice krásná a lákavá, ale co máš dělat, pokud ti po každém holení naskáče vyrážka? Poradíme ti!

Stop pupínkům po holení

Holení podpaží
zdroj: Profimedia Holení podpaží
aktualizováno 21.11.2017, 00:29 | 21.11.2017, 00:29 | tej

Hladká pokožka je sice krásná a lákavá, ale co máš dělat, pokud ti po každém holení naskáče vyrážka? Poradíme ti!

Některým dívkám se vytváří pupínky po holení na celém těle, ale většinou to bývá problémem spíše intimních partií. Pupínky svědí, jsou nepříjemné a na pohled nehezké. Také tě trápí? Zatoč s nimi jednou pro vždy.

 

Jak se holit?

 

Základem je neustále ostrá žiletka. Tupou žiletkou si pouze podráždíš pokožku, což není příjemné. Jestliže se ti dělají chloupky, hol se PO směru růstu chloupků. Sice se neoholíš natolik dokonale, ale sníží se riziko zarůstání chloupků.

 

Někdy stačí zvyk

 

Některá pokožka není na holení zvyklá, a tak se nemůžeš divit, že se jí to zpočátku nebude moc zamlouvat. Pokud jsi s holením teprve začala, dej tomu pár týdnů. Pupínky a zarudnutí mohou vznikat pouze něčím novějším, ale po pár holení si pokožka v pořádku zvykne.

 

Desinfikuj

 

Během každého holení se přenášejí bakterie z místa na místo. Po holení je navíc pokožka narušená a citlivá, čehož bakterie využívají. Po každém holení si proto pokožku desinfikuj. Bohatě postačí třeba pánská voda po holení nebo desinfekční prostředky, které si koupíš v lékárně (stačí třeba zásyp).

 

 

Kalhotky

 

Zkus se holit na večer, před ulehnutím. Do postele choď zásadně naostro. Během spánku se přeci jen trochu zpotíš a kalhotky tvorbu červených pupínků pouze podpoří. Spodní prádlo měň častěji a nenos velikosti, které se ti zařezávají. V létě se snaž nosit náhradní kalhotky a během dne si je vyměň.

 

Péče po holení

 

Po každém holení je vhodná masáž ošetřených míst. Chceš zabránit zarůstání chloupků? Namasíruj si oholené místo lufou, ručníkem nebo rovnou proveď peeling. Používej krémy po holení.4 hlasů
Vaše hodnocení