Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Zářivý lesk, hedvábné na dotek a zdravé na pohled? Také sníš o takových vlasech? Nech si poradit, co platí na suché a poškozené vlasy bez lesku, a vrať jim život.

Suché a poškozené vlasy: Vrať jim život!

Zničené vlasy
zdroj: Thinkstockphotos Zničené vlasy
aktualizováno 06.02.2017, 16:40 | 06.02.2017, 16:40 | Krásná.cz/MyŽeny.sk

Zářivý lesk, hedvábné na dotek a zdravé na pohled? Také sníš o takových vlasech? Nech si poradit, co platí na suché a poškozené vlasy bez lesku, a vrať jim život.

I tvoje vlasy mohou zářit zdravím! Stačí vědět, jak na to. Chce to jen trochu do nich investovat – a teď nemyslíme jen peníze, ale hlavně péči a čas. Začni hned a brzy se dočkáš hřívy jako z reklamy.

 

Příznaky poškozených a suchých vlasů

 

Mezi první příznaky poškozených vlasů patří ztráta lesku, hebkosti a elastičnosti. Vlasové vlákno je oslabené a vlasy se velmi snadno lámou. U poškozených vlasů dochází k poruše povrchové struktury a ke ztrátě tukové filmu, který slouží jako neviditelný ochranný plášť. Vlasy jsou na dotek hrubé, drsné a jejich konečky rozdvojené. Vlasy díky tomu mají sklon k zacuchání a špatně se upravují.


Další velmi důležitý příznak suchých vlasů je ztráta vlhkosti. Každý zdravý vlas totiž obsahuje dostatek vody, a to nejen na povrchu, ale i uvnitř vlasu. Problém nastává, když se vlasy vysuší a ztrácejí obsah vody - ať už v létě na slunci, v suchém prostředí, vlivem mrazu a větru či intenzivním fénováním. Některé vlasy jsou však přirozeně suché, což je způsobeno tím, že mazové žlázy produkují méně mazu a tukový povlak, chránící vlasové vlákno, se tak výrazně snižuje. Všechny tyto příznaky jsou signálem, že musíš zakročit a své vlasy oživit.

 

Co vlasům škodí?

 

Vlasy jsou často vystaveny nepříznivým podmínkám, které jim ubírají na přirozené kráse. Doporučujeme omezit vše, co vlasy ještě více vysušuje a namáhá. Příkladem je intenzivní a náročné barvení (výrazná změna barvy), melír a další chemické zásahy. Těmito zásahy se z vlasů vytrácí kožní maz, vlas ztrácí svou ochranu a vlhkost.


Další příčina poškozených vlasů spočívá v jejich úpravě. Časté fénování, kulmování, nesprávné česání vlasů, používání ostrých kartáčů a pravidelné používání dnes tak oblíbených vlasových žehliček. Při vysoušení vlasů doporučujeme střídat studený a teplý vzduch, není vhodné přikládat fén přímo k vlasům a foukat je příliš horkým vzduchem, dodržuj vzdálenost minimálně 15 cm. Důležité je také přizpůsobit péči o vlasy různým ročním obdobím. V létě příliš vlasy nefénuj, raději je nechte přirozeně uschnout. Naopak to udělej v zimě než vyjdeš ven, vlasy důkladně prosuš, protože mráz by je mohl výrazně poškodit. K dnešní době, ať už chceme nebo ne, patří různé stresové okamžiky - i stres a nekvalitní strava jsou viníkem nezdravých vlasů.

 

Sexy blond - 8
(Foto: Oficiální zdroj)

 

Jak na to

 

Tak, jak se staráme o pleť, pokožku těla, nehty, tak stejně je potřeba se starat i o vlasy. Důležitá je vyvážená strava a pravidelná péče. Pokud jsou tvé vlasy a zejména konečky velmi poškozené, navštiv nejdříve odborného kadeřníka, který odstraní nezdravé části vlasů, ty budou ihned na pohled vypadat zdravěji. Netruchli, když přijdeš o víc centimetrů, než bys chtěla, suché a roztřepené konečky nejsou stejně atraktivní a jen ubírají vlasům život. Na první pohled radikální zkrácení zdraví tvých vlasů jen prospěje.


Avšak aby nedocházelo k dalšímu porušování, je potřeba používat správné produkty. Vlasy nestačí jen umýt běžným šamponem, je potřeba jim dodat něco víc, a proto se neboj sáhnout po speciálních přípravcích, jako jsou vyživující masky, regenerační kúry, zázračné séra, která obnovují strukturu vlasů.


Obecně se nedá přesně doporučit, jak pravidelně si mýt vlasy, ale v případě suchých a poškozených vlasů to nijak nepřeháněj, protože i mytí znamená pro vlasy zátěž. Následné použití kondicionéru je nutností. Nejen že vlasům dodá lesk a hebkost, ale budou se ti lépe rozčesávat. Je vhodné používat produkty od stejné značky a řady, které se navzájem doplňují a zajistí ti tak kompletní péči.

 

Sexy blond - 14
(Foto: Oficiální zdroj)

 

Alespoň jednou týdně vlasy oživ regenerační a vyživující maskou či kúrou. Nejpohodlnější je aplikace při koupeli - jako první věc při koupání nanes a jako poslední ji opláchni. Není problém, pokud pomocí masky budeš vlasy regenerovat až 20 minut. Různé masky a balzámy patří běžně do sortimentu vlasové péče, avšak stále oblíbené jsou i masky domácí výroby - avokádové, banánové či medové.

 

Masku nenanášejte přímo na pokožku hlavy, protože by se ti rychle mastily vlasy, ale nanášej ji po celé délce vlasů směrem ke konečkům, kterým věnuj speciální péči. Nebojte se masku intenzivně do vlasů vmasírovat. Po uplynutí doby působení masku velmi pečlivě vymyj z vlasů, mohla by vlasy po vysušení zatížit.


PŘEČTI SI TAKÉ:

Domácí barvení vlasů? Aby neskončilo katastrofou
O žehličkách a žehlení vlasů
Skoncuj s vypadáváním vlasů

 

Také existují přípravky, které se nanášejí až po umytí a neoplachují se. Tyto přípravky různých konzistencí - séra, mléka či emulze, tvé vlasy chrání před další úpravou a teplem a dodávají vlasům pružnost. Můžeš je nanášet i během dne na suché vlasy pro jejich oživení a stálou ochranu. Vlasy bys měla chránit, zejména pokud používáš žehličku na vlasy. Vysoká teplota vlas formuje, ale také jej zároveň ničí.


Zapamatuj si - vlasy nikdy nejsou poškozeny natrvalo. Pokud se zaměříš na své vlasy a začneš se o ně intenzivně a správně starat, během několika týdnů uvidíš výsledky.6 hlasů
Vaše hodnocení