Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Jaké účesy se budou nosit tento podzim a zimu? Zapátrali jsme v trendech předních českých salónů a značek a přinášíme ti výběr toho nejlepšího. Tentokráte z polodlouhých vlasů. Inspiruj se.

Trendy účesy podzimu: to nej pro POLODLOUHÉ vlasy

Trendy účesy pro polodlouhé vlasy
zdroj: Oficiální zdroj Trendy účesy pro polodlouhé vlasy
aktualizováno 17.10.2011, 00:00 | 17.10.2011, 00:00 | Krasna.cz/trm

Jaké účesy se budou nosit tento podzim a zimu? Zapátrali jsme v trendech předních českých salónů a značek a přinášíme ti výběr toho nejlepšího. Tentokráte z polodlouhých vlasů. Inspiruj se.

Jsi majitelka polodlouhých vlasů a už tě nudí tvůj fádní střih? Omrkni trendy, které módní kadeřníci diktují pro aktuální sezónu.

 

Nové účesová kolekce naplno odráží aktuální trendy.

 

V kolekci Dualis od značky ALCINA a světoznámého kadeřníka Paula Gehringa proti sobě stojí tváří v tvář romantická uvolněnost Francie s rafinovanou elegancí z Wall Street. Tato kolekce vás vláká do světa kontrastů, jež dává vzniknout svůdným kreacím. Paříž a New York, dva světy módy, které se i v tom nejzazším koutku neustále proměňují a jsou permanentně sledovanými představiteli vkusu a estetického cítění.


Femme fatale z Montmartru


Každý styling této „bohémské“ kolekce v sobě skrývá nádech této autentické elegance, kterou díky svému nekonvenčnímu charakteru a jiskrnému šarmu vyzařují pařížské ulice. Přirozenost a smyslnost jsou společným jmenovatelem pro tento styl a jeho výrazný ženský prvek tak získává na síle a dynamice. Vlasy vyzařují spontaneitu a nevázanost, jakoby se vysmívaly strnulosti přísných pravidel.

 

Trendy účesy pro polodlouhé vlasy
(Foto: Oficiální zdroj)


Vlny, vzdušný účes a vlasy spletené do sebe vyzařují silnou a vnímavou osobnost, která s přirozeností ukazuje podstatu ženské bytosti. Barevné nuance dosahují nové dimenze a dávají na odiv plně svůj potencionál, který funguje podobně jako emoce nenápadně prostupující na povrch.

 

 

 

Lady z velkoměsta

 


Inspirováni newyorskými přehlídkovými moly prezentují ALCINA a Paul Gehring look, vhodný pro každou výraznou osobnost. Stvořený pro praktické ženy, které vystupují jako silné nezávislé osobnosti, v jejichž světě nesmí chybět úspěch. Koelkce sází na pěstěný, přirozený, ale především moderní vzhled, ideální pro aktivní život. Vlasy budí dojem neustálého pohybu a dodávají jednotlivým lookům kolekce vysokou dávku dynamiky. Vlny a lokny ztratily na své původní intenzitě, aby tak působily ještě realističtěji a spontánněji.

 

 

Také letošní kolekce účesů kadeřnictví Bomton do sebe nasála atmosféru jedné evropské metropole a inspirovala se Británií konce 60. a začátku 70. let. Poznávacím znamením účesů této doby je přirozenost, jednoduchost a pohodlnost na první pohled. Počáteční inspirací celé kolekce byly glamrockové osobnosti této éry. Všechny účesy jsou variabilní, přirozené a respektují pohyb ve vlasech. Představují aktuální trendy - umělé odrosty, záměrně odrostlé ofiny nebo barvu působící odmytým a zaprášeným dojmem.


"Právě teď jsou "in" matné textury vlasů, které působí zároveň velmi měkce. Člověk má chuť sáhnout si do vlasů a ví přitom, že účes nepokazí. Chtěli jsme tentokrát s vlasy pracovat jinak - jako se stavebním materiálem, hmotou. Chtěli jsme jim dát zase jiný otisk. Výsledkem jsou komerční, běžně nositelné účesy. Vlasy jsou v pohybu, ale zcela přirozeně. " říká k aktuálním trendům Master Senior kadeřnictví Bomton Nina Krajčo.


Učesaná neučesaná


Textura vlasů je záměrně rozčepýřená, peříčkovitá, ne však krepatá, a v přirozeném pohybu. Střih: krátké mikádo je stříhané ve vrstvách pro optické rozšíření účesu. Barva: u hlavy je nabarven umělý tmavý odrost, v délkách vytvořen světlý melír a v kontrastu s ním narůžovělé sekce v přední části. Barva působí zaprášeným a vymytým dojmem.

 

Trendy účesy kadeřnictví Bomton podzim/zima 2011/2012 - 4
(Foto: Oficiální zdroj)

 

Nadýchané sedmdesátky

 

Trendy účesy kadeřnictví Bomton podzim/zima 2011/2012 - 5
(Foto: Oficiální zdroj)


Styling účesu vychází ze 70. let, pro které byl jedním z typických znaků velký objem. Střih: vlasy jsou sestříhány do rovnoměrného tvaru. Spodní délka je zastřižena do plnější linie. Blond barvu zvýrazňuje tónování zlatým mixtónem, který vlasům dodává zlatavý nádech.

 

Trendy účesy Nivea podzim/zima 2011/2012 - 3
(Foto: Oficiální zdroj)

 

Oslnivé barvy

 

Trendy účesy kadeřnictví TONI & GUY podzim/zima 2011/2012 - 3
(Foto: Oficiální zdroj)

 

Neboj se prozářit podzimní šeď neotřelými barvami a odstíny plnými života. Čím výraznější zvolíš barvu, tím jednodušší by měl být střih, aby tvůj účes nepůsobil přeplácaně. Neboj se sestříhaného účesu, jemné asymatrie a odvážné ofiny.

 

Trendy účesy Schwarzkopf podzim/zima 2011/2012 - 4
(Foto: Oficiální zdroj)

 

Hrátky s ofinou

 

Trendy účesy kadeřnictví TONI & GUY podzim/zima 2011/2012 - 2
(Foto: Oficiální zdroj)

 

Ofina slaví velká módní návrat. Krátké, dlouhé, patky, rovné i asymetrické, nosí se vše. Neexperimentuj, výběr ofiny svěř do rukou kadeřníka, který pozná, co bude slyšet tvému obličeji i stylu, který vyznáváš.

 


80. léta

 

80. léta představovala nejodvážnější éru, co se týče střihů a barev vlasů. Na jejich zdraví příliš nezáleželo; ženy je odbarvovaly a upravovaly do takových tvarů, které nikdo předtím ještě neviděl. Všichni nosili výrazné účesy, ať už vyčesané úplně nahoru, či rozcuchané do všech stran. Účes se stal nedílnou součástí celkové image. „Tento účes odpovídá tomuto duchu naprosto dokonale – vlasy jsou odbarvené s výraznou texturou. Je to variace klasického mikáda – vrstvy jsou ale o něco delší, abychom získali moderní vzhled,“ popisuje Sally Brooks, vlasová stylistka značky Nivea.

 

Trendy účesy Nivea podzim/zima 2011/2012 - 12
(Foto: Oficiální zdroj)

 

Jak vlasy upravit:

 

Krok 1: Do vlasů naneste pěnové tužidlo a rovnoměrně pročešte.
Krok 2: Na jedné straně vytvořte nízkou pěšinku. Vlasy od střední délky ke kořínkům vyfoukejte fénem pomocí malého plochého kartáče.
Krok 3: Aby konečky vlasů trčely zespodu do stran, nakloňte se na stranu a vlasy vyfoukejte zespodu.
Krok 4: Konečný účes ještě dotvarujte pomocí krémového gelu pro elastický styling a nakonec jej zafixujte lakem na vlasy.53 hlasů
Vaše hodnocení