Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Každá pátá dívka má nějaký problém s nehty, proto ti poradíme, jak se jich zbavit.

Triky pro krásné nehty

Krásné nehty
zdroj: Thinkstockphotos Krásné nehty
aktualizováno 09.01.2017, 00:35 | 09.01.2017, 00:35 | Krasna.cz/lk

Každá pátá dívka má nějaký problém s nehty, proto ti poradíme, jak se jich zbavit.

Krásné ruce a upravené nehty jsou tvou vizitkou a prozradí o tobě víc, než si možná nyní uvědomuješ. Navíc ruce a nehty dostávají během celého dne pořádně zabrat, škodí jim povětrnostní podmínky i různá chemie, se kterou přijdeš do styku. Proto je potřeba se o obojí pořádně starat.

Krásné ruce budeš mít, když je budeš pečlivě hydratovat, protože vysušená pokožka nevypadá vůbec dobře. Krém bys měla použít minimálně na noc, kdy necháš na pokožce silnější vrstvu, která se samovolně vsákne. Ale ruce klidně maž i několikrát denně, když to bude potřeba. Důležité je taky pravidelně pít, a to zejména vodu, která tvůj organismus hydratuje zevnitř.

Jednou za čas dopřej svým rukám a nehtům výživný zábal. Sáhni po kvalitním panenském oleji, vmasuríj ho před spaním do rukou a nehtům, nasaď bavlněné rukavice (pokud nemáš, poslouží i ponožky) a jdi spát. Ráno uvidíš tu změnu.

Pro nehty pravidelná péče


Nehty potřebují ke kráse trošku víc péče než ruce, ale neboj, i to sama doma hravě zvládneš. V každém případě se nauč se o ně starat pravidelně, nejlépe každý týden zhruba ve stejnou dobu.

Před jakýmkoliv zásahem nehty pořádně odlakuj, nejlepší bude odlakovač bez acetonu. Pamatuj, že na vatový tampon stačí dát odlakovače trošku, pokud ti bude stékat v kapkách po prstech, zbytečně si ruce i nehty vysušuješ. Poté ruce opláchni vodou a utři. Dalším krokem je zatlačení kůžičky zpět k nehtovému lůžku. Kůžičku nikdy neodstřihuj, vznikají tak záděry. Častým stříháním navíc dochází k jejímu zhrubnutí.

 

Průhledný lak
I průhledný lak působí na nehtech velice pěkně. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Nehty zapiluj do požadovaného tvaru. Podle kvality nehtů vol i hrubost pilníku, pokud se ti nehty třepí a lámou, sáhni po co nejjemnějším. Nakonec nehty vylešti, natři podkladovým lakem a v úplném závěru i lakem barevným.

Vady na kráse nehtů

Někdy se ale stane, že tato jednoduchá péče nemusí stačit, protože tvé nehty mohou mít různá poškození. Pak musíš zvolit trošku speciální péči.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Návod na gelové nehty!
Vypěstuj si se mnou krásné nehty!
Zapomeň na drahou kosmetiku, vyzkoušej olivový olej

Příčné vroubky

Vroubky od kraje ke kraji nehtu prozrazují, že růst nehtu je v nehtovém lůžku nějakým způsobem porušen. Ať už špatnou péčí, infekční nemocí, nebo radikální dietou. Tyto problémy se vyskytují i u lidí s lupenkou nebo atopickým ekzémem.

Cítíš-li, že by s tvým tělem nemuselo být něco v pořádku, můžeš vroubkované nehty brát jako jeden ze symptomů nemoci a raději zajdi k lékaři. Pokud si myslíš, že jsi zdravá, musíš vydržet, až nehet odroste a vroubkování zmizí. Mezitím si uprav životosprávu tak, aby zahrnovala dost výživy pro tvé nehty - tedy hodně vitaminů  A, D, E a K a začni jíst víc ryb.

Podélné vroubky


Jemné rýhy od lůžka nehtu až k jeho konci jsou dědičné, ale naprosto neškodné. Speciálním pudrem na nehty a speciálním polštářkem ze surové kůže nebo gumovým pilníkem se dají nehty nádherně nablýskat, takže vroubky nebudou vůbec vidět. HLAVNĚ vroubky nezarovnávej pilníkem, mohla bys je oslabit a poškodit. Piluj vždy a jedině konce nehtů.

 

Pilování
Na nůžtičky zapomeň, na nehty jedině s pilníkem. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Bílé flíčky

Jestli máš na svých nehtech bílé flíčky, pravděpodobně ti chybí kalcium. Neboj, snadno ho zakoupíš v lékárně. Další možností je, že jsi své nehty příliš pilovala a poškodila sis nehtové lůžko. Pak mohlo dojít ke změně pigmentace nehtu. V každém případě nehtům dopřej výživu, o které jsme psali výše.

MOHLO BY TĚ ZAJÍMAT:
Máte lámavé a třepivé nehty? Pozor na skryté nemoci
Sexy ramena a ruce: Zacvičte si s Míšou Ochotskou!

Žluté nehty


Nehezké žluté zabarvení nehtů způsobuje silný pigment v zářivých lacích. Tento pigment na nehtu drží velice pevně a často se nedá odstranit ani odlakovačem. Proto bys pod výrazné laky měla vždy dávat podkladový lak.

 

Červený lak
Pod výrazně barevný lak by měl přijít ještě podkladový lak. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Druhou možností, proč ti zežloutly nehty, je kouření. Nikotin z cigarety obarvuje prsty a nehty. Tady je rada jediná a jednoduchá, ale to jistě víš.

Měkké nehty

Pokud máš měkké a tenké nehty, měla bys při mytí nádobí a úklidu používat rukavice, protože chemické přípravky mohou tvé nehty ještě víc oslabit. Také ti pomůže pravidelné užívání biotinu a vitaminu H, ale i dalších vitaminů vhodných pro kůži (viz. výše). Můžeš vyzkoušet i přípravky s vysokou koncentrací kalcia, které koupíš v lékárně.

Třepivé nehty

Stříháš-li své nehty nůžkami, musíš počítat s tím, že se budou třepit. Pro úpravu nehtů používej zásadně pilník, který tvé nehty zkrátí stejně. Pokud nebude pilník po ruce a budeš muset nůžky přece jen použít, udělej to po koupeli, kdy jsou nehty měkčí a sníží se tak riziko jejich poškození. Nic nezkazíš tím, že třepivé nehty budeš pravidelně olejovat kvalitním olejem (panenský olivový, mandlový, rycinovým).6 hlasů
Vaše hodnocení