Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Kolik „stojí“ teenager? Podle statistik zhruba 300 000 ročně. V průměru za nás rodiče prý měsíčně utrácejí kolem 5000 Kč za oblečení a boty, další pětikilo jim z peněženky zmizí za drogerii a kosmetiku. Máš to tak? Nebo na tento průměr ani zdaleka...

Účet průměrného teenagera: Měsíčně 5000 Kč za módu, 500 Kč za kosmetiku. Kdo to tak má?

Peníze
zdroj: Thinkstockphotos Peníze
aktualizováno 28.04.2013, 00:00 | 28.04.2013, 00:00 | Krasna.cz/trm

Kolik „stojí“ teenager? Podle statistik zhruba 300 000 ročně. V průměru za nás rodiče prý měsíčně utrácejí kolem 5000 Kč za oblečení a boty, další pětikilo jim z peněženky zmizí za drogerii a kosmetiku. Máš to tak? Nebo na tento průměr ani zdaleka nedosahuješ?

Průzkum, kolik stojí dítě od narození až po svou plnoletost, si můžeš přečíst na Tn.cz v tomto článku. Nás samozřejmě nejvíce zajímalo období puberty. Mezi 16. a 19. rokem samozřejmě nechybí tisícikorunové položky za školu, kulturu, jídlo a ubytování. Překvapivě vysoké jsou ale útraty za oblečení.
Podívej se sama do následující tabulky.


Kolik stojí naše děti?
(Foto: TN.cz)


Podle ní by za naše módní výstřelky rodiče měli vypláznout každý měsíc 5000 Kč. Stejnou sumu stojí měsíčně oblečení i pro mladší věkovou skupinu, děti od sedmi do patnácti let. V tomto věku hlavně rosteme a fyzicky se proměňujeme, v pubertě přichází navíc potřeba sledovat módní trendy a být in.

 

Kolik stojí naše děti?
(Foto: TN.cz)


Jak často si skutečně kupuješ nové boty, oblečení nebo módní doplňky? Spočti, kolik tě paráda průměrně měsíčně stojí – sečti jak peníze, které v obchodě nechají rodiče, tak, to, co dostaneš od jiných příbuzných, nebo kolik si ušetříš či vyděláš sama.

 

Anketa
Kolik utratíš měsíčně za oblečení?
182 hlasů
1000 – 3000 Kč.
32 hlasů
3001 – 5000 Kč.
Hlasovalo 1237 lidí
 


PŘEČTI SI TAKÉ:

Jak si vystačit s kapesným
Vydělej si snadno a rychle
MY A RODIČE: Jaké kapesné nám má stačit?
Doma.cz: Rozmařilá Kate Middleton: víme, kolik utrácí mladá paní za "šminky"

 

 

Účet za kosmetiku je o poznání nižší – dělá 500 Kč měsíčně. Jenže popravdě – kdo tolik skutečně utrácí? Omrknout do drogerky nové kosmetické vychytávky, nebo na sebe šplíchnout nejnovější vůni, chodí leckdo z nás, ale většinou s peněženkou poloprázdnou. Doma se malujeme řasenkou napůl vyschlou, stíny rozsypanými a chvilku trvá, než z mamky zas vymámíme nějakou tu korunu na nová líčidla.

 

Anketa
Jak často si kupuješ nějakou kosmetiku?
26 hlasů
Každý týden.
199 hlasů
Jednou za měsíc.
Hlasovalo 850 lidí
 


ČTĚTE TAKÉ:

Potřebuješ peníze? Vydělat ti může blog
Jak si vydělat a ušetřit, když ti není 15?
Vydělej si!


Co na tuhle statistiku říkáš ty? Jsi průměrný teenager, který stojí tolik, kolik tvrdí tabulka? Nebo tvoji rodiče mohou být pyšní, jak „úspornou“ mají dceru?


Tvůj názor nás zajímá. Diskutuj pod článkem.8 hlasů
Vaše hodnocení