Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Máš pocit, že poslední dobu se neřeší nic jiného, než zdravá strava a zdravý životní styl? Jinak tomu není ani u kosmetiky. Je lepší přírodní, nebo můžeme zůstat věrna té klasické, kterou jsme zvyklí používat? Mista ti dnes toto téma objasní v nov...

VELKÉ ODHALENÍ: Co je lepší, přírodní nebo běžná kosmetika?

Mista Fashion Blog
zdroj: oficiální zdroj Mista Fashion Blog
aktualizováno 06.03.2014, 00:00 | 06.03.2014, 00:00 | Krasna.cz/trm

Máš pocit, že poslední dobu se neřeší nic jiného, než zdravá strava a zdravý životní styl? Jinak tomu není ani u kosmetiky. Je lepší přírodní, nebo můžeme zůstat věrna té klasické, kterou jsme zvyklí používat? Mista ti dnes toto téma objasní v novém dílu MistaFahshion Blogu.

O Mistě je známo, že je blázen do vlasové kosmetiky, a tak si jako první vzala na mušku šampony a kondicionéry. Zamyslela ses někdy nad tím, co by měl tvůj šampon obsahovat?

 

Pozor by sis měla dávat na 4 hlavní látky obsažené v šamponech.

 

SLS a SLES


Sulfáty nejsou nic jiného než pěnidla. Díky nim ti šampon po nanesení krásně pění a máš pocit, že vlasy jsou dokonale umyté. Přírodní kosmetika tyto sulfáty neobsahuje, a nahrazuje je přírodními pěnidly, které jsou mnohem šetrnější. Proto máš někdy pocit, že ti přírodní šampon méně pění, což ale neznamená, že ti vlasy dokonale neumyje. Právě naopak.

 

Silikony


Jsou na etiketách označovány příponou -one. Ne všechny silikony jsou ale pro tvé vlasy škodlivé. Existují totiž dva druhy. Ty, které se vodou bezpečně vymyjí, a ty, které zůstávají na pokožce a ucpávají vlasový kořínek. Mezi ty nebezpečné patří například Dimethicone, Amodimethicone nebo Dimethiconol. Silikony, které jsou absolutně neškodné, se označují příponou PEG.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Zplihlé, suché a lámavé vlasy? Mista ti poradí, jak na ně
I přírodní kosmetika není vždy pouze přírodní!
Co je přírodní kosmetika?

 

Parabeny


I u parabenů platí, že ne všechny jsou tak škodlivé, jak se o nich hovoří. Když najdeš na etiketě Methyl nebo Ethylparaben, nemusíš se bát šampon použít. Pokud tam však najdeš Butyl nebo Isobutylparaben, raději takový šampon nekupuj. Butylparaben byl dokonce v některých severských zemích zakázán přidávat do kosmetiky pro děti do 3 let.

 

Mista Fashion Blog: Mytí vlasů od A do Z - 9
(Foto: oficiální zdroj)

 

Minerální oleje


Máš pocit, že minerální oleje jsou přírodní látka? Omyl. Není to nic jiného než ropa. Tyhle látky zacpávají vlasový kořínek, což může po letech vést dokonce k vypadávání vlasů. Jsou označovány jako Parafín, Isoparafin, Parafinium Liquidum nebo Mineral oil.

 

Co se týče masek a kondicionérů, není žádným hříchem používat například i takové, které obsahují silikony, protože maska a kondicionér by tak jako tak nikdy neměly přijít do kontaktu s pokožkou (nanáší se do délek vlasů). Přírodní masky a kondicionéry ti vlasy nikdy tak nevyhladí, jako ty klasické. Proto i zde platí, že nejlepší je zvolit zlatou střední cestu. Šampón používej vždy takový, který neobsahuje látky zmíněné výše, protože se ti dostává na pokožku.Taty platí zlaté pravidlo, že zdravé vlasy rostou ze zdravé pokožky, proto bys měla dbát na to, co na pokožku hlavy dáváš. U kondicionéru, který použiješ jen na konečky, se nemusíš bát, a můžeš zvolit takový, jaký ti nejvíc vyhovuje, ačkoliv je například chemický, a ne čistě přírodní.

 

Z přírodních šamponů velmi dobře poslouží Weleda, Jason, Alverde nebo Alcina. Z těch běžných, které si vypomáhají i chemií, se neboj vsadit například na profesionální značky Loreal, Kerastase nebo Redken.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Mista Fashion Blog: Když tvoje vlasy nemají den
Mista Fashion Blog: Jak si správně žehlit vlasy
Mista Fashion Blog: Jak bojovat proti vypadávání vlasů

 

Co se týče sprchových gelů a mýdel, tak se nemusíš bát, protože tyto přípravky přijdou do styku s pokožkou jen na malou chvíli a hned jsou smyté vodou. Tělové mléko je už ale jiná kapitola, protože zůstává na pokožce dlouhou dobu a do pokožky se vpíjí.

 

Pokud chceš zvolit kvalitní přírodní tělové mléko, určitě neuděláš špatně, pokud použiješ některéod značek Alverde, Weleda,Lavera čiLogona. Z těch klasických je velmi dobré mléko z řady Playboy - Play It Lovely, které tě krásně provoní a dlouho vydrží.

 

Pokud by ses chtěla dozvědět něco více o přírodní a chemické kosmetice, skoukni video:

 

 

Zajímají tě témata o líčení, účesech, módě nebo o pečení? Na Mista Fashion Blogu najdeš celý archivu videí, tutoriálu a článků. Čeká tě tam taky poradna, kde ti na tvé otázky odpoví přímo Mista neb její vizážistka Marta.

 

 

Anketa
Jakou kosmetiku ráda používáš?
103 hlasů
Běžnou kosmetiku.
23 hlasů
Je mi to jedno.
Hlasovalo 211 lidí
 169 hlasů
Vaše hodnocení