Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Nejen modelky, i běžné ženy už díky krásným jehličkám párkrát spadly na nos. Jsi i ty milovnice života na vysoké noze? Pak čti, co to s tvýma nohama dělá.

Vražedné podpatky: Nosíš je i ty?

Dívka
zdroj: Thinkstockphotos Dívka
aktualizováno 07.01.2014, 00:00 | 07.01.2014, 00:00 | krasna.cz/tvnoviny.sk

Nejen modelky, i běžné ženy už díky krásným jehličkám párkrát spadly na nos. Jsi i ty milovnice života na vysoké noze? Pak čti, co to s tvýma nohama dělá.

Budou se modelky na molech procházet v teniskách ? A co my, obyčejné smrtelnice - vzdáme se svých oblíbených šteklí? Redaktorka nejznámějšího módního časopisu na světě začala proti nim aktivně zbrojit. Tak jsme se zeptali módních návrhářů, ale i lékařů - odzvoní podpatkům nadobro?


Nejen modelky, i běžné ženy již někdy díky krásným jehličky spadly na nos. Redaktorka módního časopisu Lauren Sherman má po tom, co si v nich vykloubila kotník, ve věci jasno. " Rozhodla jsem se vzdát podpatků a budu ráda, když mě budou ženy následovat," nechala se slyšet Lauren.

 

Mrkni na video z módních přehlídek plné ošklivých pádů.

 

 

Módní návrháři si však žabky nebo tenisky jako doplňky k svým modelům představit nedokážou. "Když bereme specificky módní show, tak vyžaduje prostě show, a podpatky udělají postavu vyšší a díky tomu se lépe předvede celý model i celá modelka, " tvrdí módní návrhářka Ida Sandor.

 

Vysoké podpatky
(Foto: CCC Boty)

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

V každé chvíli správně obutá
Co se děje s tvým tělem, když nosíš podpatky?
Nauč se chodit na podpatcích jako pravá dáma
GALERIE: Trendy boty na podpatku: 100 nejkrásnějších modelů tohoto léta

 

Zjišťovali jsme, co přesně se s chodidlem děje, když nosíme vysoké podpatky. " Čím vyšší je ten podpatek, tím více se přetěžuje přední část chodidla. Tím pádem se může stát, že dojde k vybočení palce, "tvrdí primář ortopedické kliniky Emil Huraj.

 

Týká se to zejména žen, které k tomu mají náběh, ale i těch ostatních. Dennodenní šlapání na vysoké noze nás může stát zdraví. Ovšem vzdávat nadobro se jich určitě nemusíme. Jsme v nich vyšší, štíhlejší, atraktivnější pro muže i pro sebe samotné. S podpatky jako by nám rostlo i sebevědomí. Takže podpatky ano, ale s mírou a spíše pro mimořádné a slavnostní příležitosti.

 

Podpatky
(Foto: CCC Boty)


Proč vlastně ženská silueta díky podpatkům vypadá lépe? Odborník odpovídá: "Lýtko se pozvedne, váha těla se v noze zcela jinak promítne, díky čemuž se zvýrazní kontura hýždí. K tomu se ještě vypneme i v hrudi a když to všechno sečteme dohromady, tak celý image je dobrý."4 hlasů
Vaše hodnocení