Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Padání vlasů na podzim je velmi ožehavé téma. Zastavte jej co nejdříve.

Vypadávající vlasy a zplihlá kštice? Nejde se vymlouvat je na podzim

Blondýna
zdroj: Thinkstockphotos Blondýna
aktualizováno 05.10.2017, 16:53 | 05.10.2017, 16:52 | Krásná.cz

Padání vlasů na podzim je velmi ožehavé téma. Zastavte jej co nejdříve.

Řídnutí vlasů obecně má několik příčin. Důležitou roli hraje životní styl, stresová zátěž, či genetická dispozice. Tento problém zdaleka netrápí jen muže. Také ženy touží po husté zdravé hřívě plné objemu, realitou jsou však často jemné a zplihlé vlasy bez objemu.

 

Problémy s vypadáváním vlasů mohou být způsobeny také hormonální nerovnováhou, u žen například z antikoncepce, často se vlasy mohou změnit v těhotenství a po porodu. „U žen vlasy řídnou po celé hlavě a řídnutí nevede ke kompletní ztrátě vlasů v určité oblasti. Vlasy jsou splihlé a bez vytouženého objemu. U mužů potom dochází právě k lokálnímu úbytku a může dojít k úplné ztrátě na konkrétních místech, nejčastěji na čele a na temeni hlavy. Klíčovou roli hraje úbytek testosteronu, folikul se zmenšuje, až nakonec úplně zmizí,“ upřesňuje Martina Malinová ze sítě kadeřnických salonů Cut&Color.


Proč právě na podzim?

 

„Na podzim se stav může zhoršit a s vypadáváním vlasů se setkáváme častěji. Je to způsobeno kolísáním hladiny testosteronu, která je právě na podzim nejvyšší,“ uvádí Martina. Více vlasů v hřebenu tak nemusí být nutně voláním o pomoc.

 

Vypadávání vlasů může doprovázet i zhoršení kvality, vlasy jsou slabé, roztřepené a celkově působí nezdravým dojmem. „Padání vlasů se dá předcházet pestrou a vyváženou stravou, která by měla být bohatá na vitamín B, selen, zinek a železo. Klient se musí vyvarovat drastických diet a také stresu,“ doporučuje odbornice.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Rychlejší růst vlasů? Žádný problém!
Nejčastější problémy s vlasy: Máme řešení!
I jemné vlasy mohou vypadat báječně


Velký vliv má také používání kosmetiky


Rozhodující je také výběr správné kosmetiky. Některé levnější přípravky obsahují silikony, které vlas obalí a při dlouhodobém používání vlasy přirozeně slábnou. Pokud máte problémy s jemnými vlasy a vypadáváním, šampon bez silikonů může být řešením.

 

„Vhodné přípravky na padání vlasů je ideální vždy kupovat v kadeřnickém salonu, kde vám odborník pomůže vybrat ten správný přípravek pro vás. Vhodné jsou přípravky s obsahem Aminexilu - ten zabraňuje tuhnutí kolagenu, a tím je umožněn vlasu zdravý růst. Poté je ideální začít řešit hustotu vlasů přípravky s obsahem Stemoxidynu,“ doporučuje Martina Malinová.

 

V případě vážnějších nebo dlouhodobých potíží s vlasy je velmi důležitá správná diagnóza vlasu a vlasové pokožky, kterou provede kožní lékař, tricholožka, v některých salonech nabízejí diagnostiku a případně vyšetření mikrokamerou, které může hodně napovědět.

 

Šampony
(Foto: Archiv firem)

 

* Orientální šampón The Ritual of Ayurveda, Rituals (250 ml, 280 Kč) dopřeje vašim vlasům výživu, vlasy budou hladké a zářivě lesklé.


* Posilující micelární šampon Nivea (400 ml, 110 Kč, k dostání v dm a na notino.cz). Šampon s výtažky z leknínu neobsahuje silikony, vlasy posiluje, zlepšuje jejich elasticitu a je šetrný i k pokožce hlavy. Jemné čistící částečky – micely – důkladně čistí, ale nenarušují povrch vlasu.


* Šampon Intensive Repair, Dove (250 ml, 80 Kč). Obnovte odolnost svých vlasů proti lámání s postupně vyživující péčí o poškozené vlasy.


* Extra hydratační péče Super-Charged Moisturizer, Paul Mitchell (100 ml, 409 Kč) se sojovými proteiny a vitaminem E vyčaruje intenzivní hydrataci, ochranu a oslnivý lesk.0 hlasů
Vaše hodnocení