Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Nadměrné vypadávání vlasů je jedním z nejčastějších problémů s vlasy, se kterými se muži a ženy potýkají. Většinou za touto lapálií však vězí nekvalitní strava a nesprávná životospráva. Nikoli genetika, jak je mnohdy mylně uváděno.

Vypadávání vlasů: Nejčastější příčiny a jak jim předcházet

Padání vlasů
zdroj: Thinkstockphotos Padání vlasů
aktualizováno 26.03.2017, 00:58 | 26.03.2017, 00:58 | Krásná.cz

Nadměrné vypadávání vlasů je jedním z nejčastějších problémů s vlasy, se kterými se muži a ženy potýkají. Většinou za touto lapálií však vězí nekvalitní strava a nesprávná životospráva. Nikoli genetika, jak je mnohdy mylně uváděno.

Přiblížíme vám nejčastější příčiny a jak se jim lze bránit.

 

Nedostatek vitaminů a minerálů

 

Vlasové papily zásobující vlasy živinami citlivě reagují na jakékoli změny, které se v těle dějí. Při nedostatku určitých vitaminů a minerálních látek tak vlasy slábnou, lámou se a padají. Vlasy totiž ke svému růstu potřebují dostatečný přísun vápníku, křemíku, hořčíku a vitaminu B. Tento problém tak mohou zažívat ve velké míře i vegetariáni, kteří do stravy nezařazují dostatek bílkovin. Uzpůsobte svůj jídelníček tak, aby obsahoval opravdu veškeré důležité látky.


Nesprávná kosmetika

 

Nevhodně zvolená kosmetika stojí za většinou problémů s vlasy. A ani u vypadávání vlasů nelze tento fakt pominout. Volte takový šampon, který vlasy šetrně myje, a přitom o ně pečuje a vyživuje je.


Náš tip:

 

Problémy s vlasy
(Foto: Archiv firem)

 

• Šampon proti padání vlasů Vivipharma Anti-Caduta, 200 ml, 699 Kč). Obsahuje výtažek z kamene hematit, který stimuluje tvorbu důležitých vlasových enzymů, které brání nadměrnému padání vlasů.

 

• Intenzivní vlasová regenerační kúra pro krásné a zdravé vlasy EVA aloe vera komplex ampule (5 x 10 ml, 159 Kč). Tato jedinečná 100% přírodní kúra (juice z aloe vera) zajišťuje vlasům dostatečný přísun látek potřebných k obnově síly kořínků a tak zamezuje vypadávání vlasů. Vlasy jsou při použití ampulí lesklé, pevné a zdravé.

 

Problémy s vlasy
(Foto: Archiv firem)


• Šampon Energy Care z řady Kapillixine, Nouvelle (250 ml, 169 Kč), který bojuje proti vypadávání vlasů, obnovuje jejich hustotu a regeneruje vlasovou pokožku.


• Ampulky Nouvelle Control Drops (10x10 ml, 229 Kč). Jedná se o intenzivní kúru s extraktem z borůvek, která tvoří nové vlasové buňky.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Dlouhé a husté vlasy ihned? Zkus CLIP-IN prameny!
Jak na rychlý růst vlasů?
Padají ti vlasy? Víme, co nejíst


Nevhodný účes

 

Na mechanické poškození jsou samozřejmě daleko náchylnější dlouhé vlasy. Poškození je tak způsobeno zejména tenkými gumičkami, příliš těsnými culíky a copy, nejrůznějšími sponami a pinetkami. Pokud jste zvyklí nosit vlasy svázané, volte volnější culík a látkové širší gumičky či stuhy. Problému nepomáhá ani časté vysoušení a žehlení, které narušuje vlasovou pokožku. Zkuste proto omezit úpravu vlasů vysokými teplotami a jednou za čas nechte hřívu jen tak volně uschnout.

 


Přílišná zátěž

 

Přílišná fyzická a psychická zátěž stojí za nadměrným vypadáváním vlasů častěji, než byste si mysleli. Vlasům nesvědčí ani užívání léků, stres a hektický způsob života. Pamatujte na to, že vlasy a pokožka jsou jen odrazem vaší celkové kondice a vypadají podle toho, jak se cítíte.


Hormonální změny

 

Tento problém trápí zejména ženy, a to hlavně v období těhotenství a těsně po porodu. Vlasy však mohou nadměrně vypadávat i při změně či vysazení antikoncepce a v období menopauzy. Tehdy je pokožka hlavy hůře prokrvená, a to má vliv na kvalitu vlasů. Tento problém však lze řešit nejrůznějšími doplňky stravy, které jsou volně dostupné v lékárně.0 hlasů
Vaše hodnocení