Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Vyrábění vlastního oblečení je dlouhodobý trend, při kterém se skvěle pobavíte, a oděv, který si vytvoříte, pak navíc budete s láskou a pýchou nosit. Textilního tvoření se není třeba bát, protože dnes existuje spousta pomůcek, s nimiž velice jedno...

Vyrob si stylové letní triko pro zasněné éterické duše

DIY zasněné tričko - 1
zdroj: oficiální zdroj DIY zasněné tričko - 1
aktualizováno 20.08.2017, 00:38 | 20.08.2017, 00:38 | Krásná.cz

Vyrábění vlastního oblečení je dlouhodobý trend, při kterém se skvěle pobavíte, a oděv, který si vytvoříte, pak navíc budete s láskou a pýchou nosit. Textilního tvoření se není třeba bát, protože dnes existuje spousta pomůcek, s nimiž velice jednoduše vykouzlíte krásné a osobité věci.

Velké oblibě se v poslední době těší zejména univerzální umělecké 3D pasty. „Hodí se na všechny povrchy, včetně textilu. Mají sametovou pevnou konzistenci a velmi snadno se s nimi pracuje – nanášejí se jednoduše a rychle pomocí šablony, nebo volně štětcem či špachtlí,“ vysvětluje Martina Linková říká Martina Linková z kreativních dílen AladinE.cz a přidává podrobný návod, jak si pomocí 3D past vyrobit originální tričko.

 

DIY zasněné tričko - 3
(Foto: oficiální zdroj)

 

Budeme potřebovat:

 

- 3D plastové flexibilní šablony, které jsou vhodné pro textilní i papírové projekty. Velikost šablony je 30,5 x 30,5 cm a vybírat můžete z několika motivů.
- 3D pasty (159 Kč, k dostání na aladine.cz)
- tekuté barvy ve spreji s rozprašovačem
- Kontury na textil
- bílé tričko
- papírové kuchyňské utěrky
- papírový válec
- igelit
- špachtle (nebo stará kreditní karta)

 

ČTĚTE TAKÉ:

DIY: Módní asymetrické sukně
DIY: Sexy letní outfit ze starého trika

DIY: Vytvoř si ze svého starého trička jedinečný kousek!
DIY: Hipsterské tričko s potiskem

 

Postup:

 

1. Do trička vložíme igelit, aby barvy neprosákly na druhou stranu. Tekutými barvami ve spreji pak střídavě sprejujeme přes šablonu jednotlivé barvy. Šablonu do sucha osušíme papírovými kuchyňskými utěrkami.

 

DIY zasněné tričko - 4
(Foto: oficiální zdroj)

 

2. Pomocí špachtle nanášíme 3D pastu přes šablonu. My jsme zvolili ptáčky po dvou barvách. Šablonu hned po prvním ptáčkovi očistíme od past, osušíme a teprve poté můžeme pastovat druhého ptáčka.

 

DIY zasněné tričko - 2
(Foto: oficiální zdroj)

 

3. Když vše uschne, umístíme na tričko ještě i šablonu s kytičkami a celou ji vyplníme bílou pastou. Kolem ptáčků pastujeme opatrně, abychom se jim vyhnuli.

 

DIY zasněné tričko - 5
(Foto: oficiální zdroj)

 

4. Domalujeme detaily konturami (černou a bílou) a zvýrazníme tak především hlavní motiv dvou ptáčků. „Snažíme se ale kreslit konturami přímo na tričko – ne přes pasty, lépe pak vydrží praní, pokud bude uvnitř ve struktuře textilu,“ radí autorka motivu, textilní výtvarnice Irena Slavíková. Po celém tričku ještě těmito konturami doděláme pár čmáranců – pro odlehčení obrázku.

 

DIY zasněné tričko - 1
(Foto: oficiální zdroj)

 

5. Kytičkové pozadí konturujeme také, ale jen trochu, odlehčeně, v malých bodech. Vše necháme několik hodin řádně proschnout.

 

6. Důkladně zažehlíme přes pečicí papír. Doporučujeme neprat hned, nejdříve až po 3 dnech od namalování.1 hlasů
Vaše hodnocení