Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Velký nos, široké lícní kosti, zapadlé oči. Při pohledu do zrcadla většina z nás vidí na svém obličeji nějaký ten nedostatek. Hravě ho ale zamaskuješ jednoduchými kosmetickými triky.

Zamaskuj nedostatky v obličeji

Konturování obličeje - 3
zdroj: Thinkstockphotos Konturování obličeje - 3
aktualizováno 25.01.2018, 00:49 | 25.01.2018, 00:49 | Krasna.cz/trm

Velký nos, široké lícní kosti, zapadlé oči. Při pohledu do zrcadla většina z nás vidí na svém obličeji nějaký ten nedostatek. Hravě ho ale zamaskuješ jednoduchými kosmetickými triky.

Make-up zakryje nedostatky pokožky

 

Základem pro zamaskování většiny problémů je kvalitní make-up. Jestli jsi ještě neobjevila ten svůj, poraď se s prodavačkou v prodejně nebo využij šance a nechej se nalíčit profesionálkou na některé z předváděcích akcí, které pravidelně v obchodech probíhají. Poradit se můžeš i s kamarádkou nebo spolužačkou, která umí make-up nosit.

 

Při výběru make-upu dbej na správný odstín, který sedne tvé pleti. Pravděpodobně budeš potřebovat jiný odstín na zimu, kdy jsi vybledlejší, a jiný na léto, kdy můžeš svou opálenou pleť krásně vytónovat a dodat jí lesk. Jestli ale "letní" make-up používáš i teď, nejspíš připomínáš umělou vysolárkovanou masku, nebo ještě hůř, oranžový pomeranč. Podívej se, jak tvůj vybraný make-up vypadá na denním světle i pod umělým osvětlením, jen tak budeš mít jistotu, že ti skutečně sedne.

 

Druhý faktor, který musíš při nákupu sledovat, je typ make-upu. Liší se svou hustotou a každé pleti vyhovuje jiný. Samozřejmě je důležité i to, jak jsi zvyklá ho nanášet. Existují make-upy tekuté, pěnové či tuhé, ale také takové, které se po nanesení změní v pudr. Budeš muset vyzkoušet, který sedne právě tobě. Jestli si ještě nevíš rady, zkus vyzkoušet vzorečky z časopisů, nebo se zeptej přímo v prodejně, zda nemají vzorek k vyzkoušení. Přinejhorším využij tester, který si nanes na hřbet ruky a sleduj, co na tvé kůži dělá a jak je ti příjemný.

 

 

Správně zvolený make-up ti pomůže zamaskovat takové nedostatky, jako jsou rozšířené póry, tmavé kruhy pod očima, vybledlé či naopak zarudlé části obličeje, větší znamínka a pigmentové skvrny, které se ti nelíbí, a samozřejmě také akné.

 

Pokud máš pocit, že na některé místa make-up nestačí a musela bys ho nanést silnější vrstvu, což by vypadalo nepřirozeně, použij nejdřív na pleť zelený nebo hnědý korektor. Ten zakryje zarudlé pupínky a kruhy pod očima a make-upem už ho jen překryješ a sjednotíš.

 

Jestli už si s make-upem umíš poradit, asi víš, že se s ním dají zakrýt i takové problémy, jako je velký nos, široké tváře nebo příliš protáhlý obličej. Jednoduše dle potřeby obličej za pomoci make-upu vystínuješ. K tomu se ti bude hodit ještě jeden make-up, který bude o tón či dva tmavší, než ten tvůj klasický. Pro tenhle trik je ideální kombinovat make-upy tekuté, které nejsnáze smícháš. Tohle už chce trochu cviku, ale když se zadaří, dokáže to hotová optická kouzla.

 

Potřebuješ si třeba poradit s příliš kulatým obličejem? Do středu obličeje, tedy na linii čela, nosu a brady, nanes světlejší make-up nebo rozjasňující pudr, na zbytek obličeje pak tmavší make-up. Na tváře zároveň nanes trochu tmavší tvářenku. To by ti mělo tvář opticky zeštíhlet.

 

Podklad je základ.

 

Přepudruj se

 

Většinu nedostatků dokáže make-up zakrýt, pudr se používá k jeho zafixování a prodloužení jeho účinků. Také hodně vysušuje, takže pomáhá tvé pleti, aby se neleskla. Některé holky ale používají jen samotný pudr, což není správně. Make-upy totiž často obsahují různé ochranné a vyživující látky, které pleti prospívají. Zato pudr samotný hodně vysušuje, takže jestli ho používáš na zmatnění pleti bez podkladového make-upu, jen tím pleti ubíráš její přirozenou hydrataci, a v důsledku toho se ti ještě víc mastí. Pudr navíc ucpává póry, takže samotný bys ho vážně používat neměla.

 

Existují i různé bronzové pudry a pudry s třpytivým efektem. Ty se hodí spíš na léto, kdy je tvé pleť opálená, nebo pokud se chystáš večer na párty a máš výraznější líčení. Na běžné denní líčení je tohle oživení až příliš.

 

Pudrovat ale nemusíš jen pleť. Zafixuje ti i rtěnku nebo stíny. Stačí slabá vrstva a rtěnka ti vydrží mnohem déle, a stíny, které se ti normálně sypou a máš pak pod očima barevné nebo třpytkaté šmouhy, se udrží tam, kde mají.

 

 

Geometrie s tvářenkou

 

Tvářenka si hravě poradí s asymetrickým obličejem, příliš širokým obličejem nebo s nevýraznými lícními kostmi. Víš ale, jak ji správně nanést? Jedním tahem bys ji měla rozetřít od středu tváře až k vrcholu ucha. Zkus při nanášení našpulit rty, lícní kosti se ti vyrýsují a budeš lépe vědět, kam zacílit. Ohlídej si, ať máš na obou tvářích stejně dlouhý a silný pruh i stejnou intenzitu barvy. A s množstvím to nepřeháněj, určitě nechceš vypadat jako Marfuša.

 


Nepřeháněj to při vytrhávání obočí

 

Co se obočí týče, frčí přirozenost. Vytrhat bys měla jen ojedinělé chloupky nad kořenem nosu a pod oblouky obočí, případně zastřihnout přečuhující chloupky. Pečlivě se zaměř na oblast nad kořenem nosu. Odtud musí všechno pryč, protože díky srostlému obočí máš tvrdší a nepříjemný výraz. Konec obočí by měl být v linii s vnitřním koutkem oka, dobře měř, protože kratší obočí vypadá nepřirozeně. Tenké linky se letos nenosí. Přirozené obočí dokáže zvýraznit obličej a dodává ti příjemný výraz. Příliš úzké linky zbytečně upozorňují na vysoké čelo, nerovnoměrný tvar očí a výraznější nos.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

První pomoc - špatně vytrhané obočí

 

Vyzraj na oči

 

Oči jsou to, na co se většina lidí dívá jako první. Jestli se ti ty tvoje nelíbí, protože jsou moc blízko nebo naopak moc daleko od sebe, snadno na to vyzraješ.

 

Blízko posazené oči opticky oddálíš, když si na polovinu víčka, která je blíže nosu, naneseš světlý stín, a na druhou polovinu směrem ke spánkům naopak použiješ tmavší stíny. Je-li ti to málo, vezmi tužku a zvýrazni vnější koutek oka. Do vnitřního koutku tužku nenanášej, maximálně bílou nebo bílý zvýrazňující stín.


Oči, které jsou naopak posazené daleko od sebe, vyžadují přesně opačný postup. Tmavší stín blíž k nosu, do stran nanes světlejší stíny, které rozmažeš do ztracena. Tužkou pak obtáhni celou linii oka.

 

Příliš zapadlé a nevýrazné oči zvýrazníš světlými stíny, které naneseš na celé horní víčko. Neboj se ani třpytivých stínů. Rozhodně nezapomínej na řasenku, klidně použij barevnou, ta také dokáže upoutat pozornost. Místo černé tužky, která ti oči ještě více zmenší, se neboj použít barevné linky. Dbej ale na to, aby ti ladily se zbytkem líčení.

 

Jestli tě trápí velké a jakoby vypouklé oči, musíš ztmavit jejich okolí. Na horní víčko nanes tmavý stín, jemně popraš i dolní víčko, spíše na vnějším okraji. Nepřežeň to ale, ať nepůsobíš příliš tvrdě. Vyhni se metalickým a třpytivým stínům, které by tvé oči ještě víc zvětšily.28 hlasů
Vaše hodnocení