Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Toužíš po zářivě bílých zubech, ale nechceš utrácet tisíce za jejich odborné bělení? Poradíme ti, jak si můžeš poradit i bez toho.

Zářivě bílé zuby i bez bělení

aktualizováno 16.06.2012, 06:54 | 16.06.2012, 00:00 | tej

Toužíš po zářivě bílých zubech, ale nechceš utrácet tisíce za jejich odborné bělení? Poradíme ti, jak si můžeš poradit i bez toho.

Každá dívka touží po zářivě bílém úsměvu, ale bohužel se to ne každé daří. Zapomeň na zažloutlé zoubky, když je můžeš mít bělejší i za výrazně nižší ceny, než u zubařů. Nemysli si ovšem, že najdeš nějaké převratné bělení, které ti zachová sklovinu zcela neporušenou. Za krásu se holt musí platit, ale na druhou stránku ti poradíme, jak slabou sklovinu znovu obnovit. Postačí ti k tomu speciální zubní pasty, ústní vody a speciální gely, které se starají o to, aby byla sklovina neporušená, a tu poničenou napravují. Samozřejmě existují i způsoby, které jsou ke sklovině šetrné.

 

Vyhni se špatnému životnímu stylu

 

Žluté zuby způsobuje především špatný životní styl. Můžeš je bělit, kolikrát chceš, ale pokud nezměníš své návyky, budou se zažloutlé skvrny neustále vracet. Mezi nejhorší věci tak patří červené víno, káva, černý čaj, alkohol, cigarety, čokoláda, sladké limonády, borůvky a některé léky, například antibiotika. Braní léků rozhodně ovlivnit nemůžeš, ale pokud se vyhneš těmto nejhorším potravinám, vyhneš se i žlutým zubům do budoucna.

 

 

Jak si správně čistit zuby

 

Druhým důležitým krokem je správná zubní hygiena, bez které ti nic nepomůže. Zuby si čisti minimálně dvakrát denně a používej raději kartáček s jemnými štětičkami a menší hlavičkou. Zuby by se měly čistit směrem od kořenů ke konečkům, jakoby jsi z nich nečistotu seškrabovala. Krouživými pohyby si totiž akorát zaneseš jídlo pod dásně, kde se začnou vytvářet zubní kazy. Samotný kartáček ovšem nestačí. Pro dokonalou hygienu zubů bys měla používat ještě mezizubní kartáčky, v případě, že máš mezery mezi zuby menší, tak použij zubní niť. Nakonec si ústa vykloktej ústní vodou. Nezapomeň si také vyčistit kartáčkem jazyk.

 

Zubní pasty

 

Na trhu seženeš opravdu hodně bělících zubních past, takže si stačí vybrat tu pravou. Pasty obsahují mikroperličky, které obrušují zažloutlé skvrny, ale do těch opravdu zažraných se nedostanou. Časté používání drastických zubních past, které mají víc obrušujících mirkoperliček, ničí postupem času zubní sklovinu. Je dobré si proto koupit pastu, která obnovuje sklovinu a vyčistit si zuby nejdříve bělící pastou, a poté krátce touhle.

 

Bělící pudr

 

Pudry neobsahují abrazivní mirkoperličky, takže jsou k zubu mnohem šetrnější. Postupem času se účinné látky dostávají i do zubní skloviny, takže čistí i zažrané pigmentové skvrny. Vlhký kartáček se namočí do pudru a zuby se čistí naprosto stejným způsobem, jako bys používala zubní pastu. Doporučuje se takto zuby čistit dvakrát denně.

 

 

Bělící proužky

 

Bělící proužky (pásky) jsou velmi zajímavou metodou bělení zubů. Jsou napuštěné bělící látkou, která proniká až do zubní skloviny, kde zuby zbavuje zažloutlého pigmentu. Doporučuje se pásky aplikovat na nemyté zuby. Nalep proužky na zuby, zatlač ho tak, aby je důkladně okopíroval a nechej působit půl hodiny. Následně si zuby umyj zubní pastou. Pásky bys měla používat denně po dobu vyznačenou na daném výrobku. Jejich nevýhodou je ovšem fakt, že se pásky nedostanou do mezizubního prostoru, který tak zůstane zažloutlý.

 

Bělící sady

 

V lékárnách a drogériích nyní seženeš spoustu různých sad s aplikátory. V podstatě se jedná o podobné bělení, které nabízejí zubaři, akorát si zuby můžeš bělit v pohodlí domova. Obrovskou výhodou je fakt, že si můžeš hlídat odstín zubů a přestat, když budeš chtít. Nemusíš mít poté doslova zářivý úsměv. Doporučuje se otisknout své zuby do gelového aplikátoru, do kterého naneseš gel a aplikuješ pastu a přiložíš na zuby. Necháš působit půl hodiny. Gel se nanáší jednou či dvakrát týdně, záleží na výrobku.


 Pedikúra

6 kroků k dokonale svůdným nohám »

Chceš mít dokonalé nohy jako modelky s přehlídkových mol? Zadarmo to nebude! Je to boj, který je potřeba rozjet hned na několika frontách. ... více»

Test tónovacích krémů - 2

TESTUJEME: Tónovací krémy, to pravé na léto »

Make-up je pro mnohé dívky už doslova nutností. Chceš také zakrýt akné a jiné nedostatky pleti, ale neumíš si ho nanést správně, nebo se v něm nechceš v létě potit? Máme úžasné řešení. ... více»

Péče o poškozené vlasy

Povzbuď růst vlasů: Triky, které fungují »

Co bys měla udělat, aby ti vlasy začaly růst rychleji? Známe triky, které to skutečně dokáží. ... více»

7 hlasů
Vaše hodnocení