Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Nemusíš vyhazovat přehnané sumy za zázračné krémy a kosmetické přípravky. Šikovné pomocníky v cestě za dokonalými vlasy, štíhlou postavou a bezchybnou tváří najdeš i mezi snadno dostupným ovocem.

Zázračný recept pro tvou krásu i štíhlou figuru

Dieta
zdroj: Thinkstockphotos Dieta
aktualizováno 23.11.2017, 16:47 | 23.11.2017, 16:47 | Krasna.cz/trm

Nemusíš vyhazovat přehnané sumy za zázračné krémy a kosmetické přípravky. Šikovné pomocníky v cestě za dokonalými vlasy, štíhlou postavou a bezchybnou tváří najdeš i mezi snadno dostupným ovocem.

Že je ovoce zdravé a naše tělo ho potřebuje, to určitě víš. Ale který druh je ideální na co, to už možná netušíš. Pojďme si je představit detailněji a zjisti, co prospěje zdraví tvých vlasů, pomůže ti odbourat tuky, nebo ti zajistí krásnou pokožku bez jediné chybičky.


Ananas

 

Jeho zázračné účinky při dietě určitě znáš. Obsahuje enzymy, které zlepšují trávení a urychlují spalování tuků, takže pokud ho zařadíš do svého jídelníčku pravidelně, faldíky na břiše a bocích ti nehrozí.

 

Ananas také funguje při detoxikaci, pročišťuje střeva a trávicí trakt. A právě to je prospěšné pro krásu celého těla i tvou energii a pocit svěžesti. Díky vysokému obsahu vitamínu C, B a A, a také draslíku, hořčíku a železa ti zajistí silnější imunitní systém a svěžejší vzhled.

 

Ananas je výborný i k léčbě akné. Obsahuje protizánětlivé složky, takže pokud máš obličej plný zanícených boláčků, slupni kousek ananasu a očista z tvého nitra může začít. Žlutá dužina je také bohatá na zinek, který se rovněž používá v boji proti akné.

 

Banán

 

Pokud máš pocit, že jsi bez energie a musíš nutně něco sníst, dej si banán. Díky vysokému obsahu cukru tě velmi rychle nakopne. Navíc jde o cukr přírodní, který není tělu zas tak moc škodlivý. A je to rozhodně zdravější varianta, než podlehnout vlčímu hladu a slupnout něco mastného nebo tučného.

 

Banán umí ale ještě jednu parádní věc, které se bude tvé postavě líbit. Obsahuje vysokou hodnotu draslíku, který reguluje odvodňování těla, takže pokud tě trápí zadržování vody a pocit nateklosti, může to právě banán snadno vyřešit.

 

Ovoce
(Foto: oficiální zdroj)

 

Granátové jablko


Granátová jablka jsou teď před Vánoci k sehnání za pár korun. Obsahují velké množství minerálů a vitaminů, především skupiny B, vitamínu C, hořčíku, draslíku a vápníku. To je skvělá kombinace pro zdraví a krásu tvých vlasů. Díky granátovému jablku budou pevnější, lesklejší a poddajnější.


Hruška

 

Obsahují velké množství kyseliny listové a vitamínu B. Hrušky nám pomáhají hlavně při střevních potížích, udržují náš trávicí systém ve formě. Tím pomáhají tělo detoxikovat. Svým složením také ovlivňují naši náladu, když si dáš hrušku, hned se budeš cítit spokojenější a šťastnější. A úsměv tvému vzhledu rozhodně pomůže o sto procent.

 

Jablko

 

Výborným zdrojem antioxidantů jsou obyčejná jablka. Stimulují tvorbu sliny, díky čemuž jsou tvé zuby čisté, bráněné proti zubnímu kazu, a tvůj dech je svěží. I na pleť působí blahodárně, pomáhají ji hydratovat a čistit. Tvému zdraví a kráse prospívá i vitamín C, draslík a vláknina.

 

Jablečná dieta ti také pomůže zbavit se nadbytečných kilogramů, navíc si dokonale pročistíš krev, játra i ledviny.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Zhubni na podzim s jablečnou dietou
Zhubni se sladkou letní dietou
Tři kila pryč za tři dny? Vyzkoušej ovocnou dietu

 

Jahody

 

Jahody se postarají o krásu tvé pokožky a vyhlazený vzhled. Fungují na rozšířené póry, první vrásky i nerovnosti pleti. Můžeš je nejen mlsat, ale také je rozmačkat a udělat si z nich spolu s trochou jogurtu pleťovou masku.

 

smoothie
(Foto: Archiv blogerky)


Pomeranč

 

Přirozený zdroj vitamínu C si tě získá i díky svému obsahu draslíku a hořčíku, které detoxikují organismus. Pokud jíš pomeranče (a jiné citrusy) pravidelně, snižuje se ti cholesterol a tělo lépe odbourává tuky.

 

Vitamíny skupiny B zas pomáhají tvé pleti. Díky nim je svěží, mladistvá, má zdravou barvu a lépe si poradí s nedokonalostmi.


Víno

 

Hrozny obsahují vysoký podíl draslíku, který pomáhá z těla odstraňovat odpadní látky a detoxikovat ho. Také dodávají tělu hodně antioxidantů a vitamínu A, B, C a E, což působí blahodárně na kvalitu a vzhled tvé pokožky.


Odborníci doporučují jíst alespoň jeden kousek ovoce denně. Lepší je to dopoledne, abys stihla spálit cukry, které obsahuje. Samozřejmě bys ho měla jíst čerstvé, protože jakoukoli úpravou (džemy, kompoty, tepelně zpracované ovoce) se podíl vitamínů a minerálů snižuje. I teď v zimě proto sáhni raději po čerstvém ovoci, které i v chladných měsících u nás bez problému dostupné.4 hlasů
Vaše hodnocení