Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Chtěla bys mít vlasy o pár odstínů světlejší, ale nechceš je ničit peroxidem nebo další chemií? Naštěstí je tu ještě příroda, která ti nabízí hned několik možností.

Zesvětli si vlasy přírodní cestou

Blond
zdroj: Thinkstockphotos Blond
aktualizováno 06.05.2015, 11:37 | 06.05.2015, 11:37 | Krasna.cz/lk

Chtěla bys mít vlasy o pár odstínů světlejší, ale nechceš je ničit peroxidem nebo další chemií? Naštěstí je tu ještě příroda, která ti nabízí hned několik možností.

Hodně dívek touží po světlých vlasech, protože se domnívají, že tak budou mít větší šance u kluků. Jiné zas proto, že jim prostě víc sluší nebo si připadají víc žensky. Ať je to z jakéhokoliv důvodu, faktem zůstává, že chemické odbarvování vlasům velmi škodí. Vysušuje je a ty se pak lámou, ztácí lesk i sílu, až nakonec vypadají jako chemlon.

Tomu se dá zabránit, když si vlasy budeš odbarvovat přírodně. Nebudeš je sice mít platinově bílé, ani světlou blond, ale o pár odstínů je můžeš zesvětlit. A máš hned několik možností, které můžeš vyzkoušet.

Sázka na citrony

Citrony obsahují kyselinu citronovou, která se používá jako přírodní ochucovadlo mnoha pokrmů. Můžeš ji však využít právě k zesvětlení vlasů. Budeš potřebovat šťávu z několika citronů - zhruba jeden šálek. Tu přeceď přes jemné plátýnko, abys ji zbavila veškeré dužiny a zřeď ji čistou vodou v poměru jedna k jedné. Míra zředění rozhodne o tom, jak moc bude šťáva tvé vlasy zesvětlovat, ale zároveň jako moc jim taky ublíží.

 

Citron
Budeš potřebovat celý hrnek citronové šťávy. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Zředěnou směs nalij do rozprašovače a důkladne nastříkej na všechny vlasy. Takto ošetřené vlasy je pak třeba vystavit celý den na sluníčko, který dokoná zesvětlovací proces. Proto si pro musíš vybrat den, kdy nemusíš nic dělat a kdy bude hezky. Můžeš celý den ležet s knížkou na dece a sluníčko odvede všechnu práci.

Pokud sluníčko nesvítí, jako se to v posledních dnech děje dost často, můžeš použít i fén, ale není to tak účinné.

Na konci celé citronové kúry je třeba z vlasů vymýt kyselinu a neutralizovat je. K tomu ti postačí lžička jedné sody, kterou rozmícháš v hrnku vody. Roztokem vlasy ošetři, promasíruj a na závěr je ještě opláchni čistou vodou.

Pivo nejen do žaludku

Světlé pivo je plné vitaminu B a zábal z něj ti s pomocí slunečních paprsků může vlasy zesvětlit. Budeš potřebovat čtyři lahve piva, které naleješ do umyvadla, ve kterém si vymácháš vlasy. Poté nechej lehce okapat a vyraz na sluníčko. Opakuj dvakrát až třikrát týdně.
 
PŘEČTI SI TAKÉ:
Tipy na skvělé domácí pleťové masky
Tvým zničeným vlasům pomůže botox
Zkroť své neposlušné vlasy
Doma.cz píše: 
Desatero pro krásné vlasy! Co (ne) dělat
Jídelníček pro krásu? Bílé zuby, lesklé vlasy a bezchybná pleť!

 

Rebarbora nejen na koláč

Rebarbora je zelenina, ale pokládá se spíš za ovoce, protože se podobně konzumuje. Syrová se nedá jíst, musí být tepelně zpracovaná. Můžeš si z ní udělat například výborný koláč, ale můžeš ji použít i k obarvení svých vlasů. Záměrně píšeme obarvení, protože rebarbora vlasy nezesvětluje, ale barví je žluto. Takže než se do této kúry pustíš, dobře si rozmysli, zda si vlasy spíš neztmavíš.

Máš dva způsoby, jak můžeš rebarboru použít. Buď si koupíš sušený kořen, nebo si seženeš čerstvé řapíky.

 

Rebarbora
Rebarboru už teď můžeš najít na zahrádce. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Jednu lžíci sušeného kořene vař ve čtyřech šálcích čisté vody. Musíš použít nekovový hrnec, protože bys vývar znehodnotila. Směs vař hodinu, pak nech směs vychladnout a poté sceď přes jemné sítko. Pokud potřebuješ sytější odstín, použij do začátku méně vody. Pak si směsí polévej vlasy, směs zachycuj do misky a opět nalévej na vlasy. K finálnímu zesvětlení ti opět pomohou sluneční paprsky nebo fén.

Druhou možností je nasekat asi čtvrt šálku čerstvé rebarbory, kterou budeš vařit ve dvou šálcích vody. Pak nech vychladnout a opět polévej vlasy.

Nebo směs nalij do rozprašovače a vlasy postříkej Opakovat to můžeš tak dlouho, než dosáhneš požadované barvy.

Po skončení barvicího procesu opět vlasy neutralizuj pomocí jedlé sody.

Meduj si

Med má v sobě přírodní peroxid vodíku, takže působí podobně jako chemický odbarvovač. No, teday ne stejně, protože je samozřejmě slabší a k vlasům šetrnější.

 

Med pro tvou pleť
Med je kouzelný, má tolik využití a ocení ho i tvé vlasy. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Na odbarvení vlasů medem musíš použít destilovanou vodu, protože ta z kohoutku obsahuje různé minerály, které zpomalí působení peroxidu. Roztok na odbarvení vytvoříš jedním dílem medu a šesti díly vody. Takto připravenou pastu okamžitě nanes na čisté vlasy. Pomůže ti k tomu štětec nebo starý kartáček na zuby. Potom vlasy smotej a obal do igelitu. Nech působit hodinu. dej si pozor, aby se ti vlasy nezahřály, protože med působí jen v chladu. proto je nejlepší aplikovat medový odbarvovač v zimě a celou hodinu udržet hlavu na venkovním studeném vzduchu. Ale pozor, abys nenastydla. Nakonec vlasy dobře opláchni a nanes vyživovací masku.

Drobné kvítky heřmánku

Heřmánek je jedním z nejoblíbenějších bylinných doplňků používaných v obchodních šamponech a kondicionérech. Nemusíš ale kupovat drahou kosmetiku, stačí investovat dvacku a koupit heřmánkový čaj. Osm pytlíků čaje povař na 15 minut v jednom šálku vody. Pak hrnec odstav z plotny a vyndej sáčky. Počkej až voda vychladne zhruba na 50 stupňů a přidej do ní čtvrt lžičky levandulového oleje a jeden šálek bílého jogurtu Tak vytvoříš silný odvar, kterým si zesvětlíš vlasy. Dobře to vše promíchej a směs vmasíruj do vlasů od kořínků až ke konečkům. Vlasy zabal do igelitu a nech působit půl hodiny. Nakonec vlasy důkladně opláchni.29 hlasů
Vaše hodnocení