Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Už tě nebaví tvoje šupinatá pleť a toužíš ji mít hladkou a jemnou? Nic není nemožné! Přinášíme ti jednoduché triky, jak si pojistíš hladší, hebčí a krásnější pleť z pohodlí domova!

Získej hladší pleť raz dva! 1. díl

Hladká pleť
zdroj: Thinkstockphotos Hladká pleť
aktualizováno 22.09.2013, 01:20 | 22.09.2013, 00:00 | Krasna.cz/an

Už tě nebaví tvoje šupinatá pleť a toužíš ji mít hladkou a jemnou? Nic není nemožné! Přinášíme ti jednoduché triky, jak si pojistíš hladší, hebčí a krásnější pleť z pohodlí domova!

Tip číslo 1: Uvědom si, že méně je někdy více

Spousta holek přemýšlí nad tím, proč sakra nefungují všechny ty krémy, séra, gely a čistící produkty v péči o pleť. Odpověď zní, že pokud používáme moc kosmetických produktů, můžeme si spíše uškodit než dosáhnout požadovaných výsledků. Někdy totiž kosmetika může pracovat proti nám a celá řada kosmetických produktů má možná některé pozitivní účinky, ale zároveň způsobuje velké podráždění pokožky.
A podrážděná pokožka může způsobit další jiné problémy, jako je například vyrážka, akné, rozšířené póry, vysušení a jiné.

Moje rada nyní zní: přestaň dělat vše, co jsi doposud se svou pletí dělala, a začni od znova!

Tip číslo 2: Nepřeháněj to s mytím a čištěním

Říká se, že základem krásné pleti je čištění. To je pravda, ale není pravda, že super čistý obličej je klíčem k hladké pleti - to vůbec! Ve skutečnosti může přehnané čištění pleti nadělat více škody než užitku.

 

Čištění pleti
Když budeš pleť často čistit, zbavíš ji přirozené mastnoty. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Při čištění pleti tedy nezapomínej na to, že make-up musíš odstraňovat velice jemně a hlavně - pleť opravdu není nutné čistit třikrát denně. Přehnané čištění pleti opět může způsobit celou řadu problémů, protože stejně jako vlasy i pleť má své přírodní oleje, a když jich pleť budeš neustále zbavovat, nedočkáš se ničeho jiného než zbytečného podráždění. Když pleť zbavuješ mastnoty několikrát denně, má navíc tendenci se ještě více mastit, tudíž z normální nebo smíšené pleti můžeš snadno získat mastnou.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Tohle udělá stres s tvojí pletí
Víme, jak se správně starat o citlivou pleť
Jak poznat svůj typ pleti?

Tip číslo 3: Je to těžké, ale akné nikdy nevymačkávej


Sem tam se ti objeví nějaký ten pupínek a ty ho vždycky vymáčkneš? To je ale obrovská chyba. Vymačkávat akné si nech jedině od dermatologa. A když už tedy nebudeš moct odolat, rozhodně nemačkej akné holými prsty - je na nich celá řada bakterií, které mohou z malého pupínku vytvořit hnisavý bolák. V takovém případě použij alespoň čistý kapesník. Když pupínek nevymáčkneš, sám za pár dní zmizí a navíc se i rychle zhojí.

Tip číslo 4: Peeling ti neublíží, naopak je důležitý

Pokud jsi snad někdy slyšela, že peeling je pro tvou pleť drastický zákrok, neděs se toho, není to totiž pravda. Peeling rozhodně nezpůsobuje vysušení pleti nebo její podráždění. Pravidelný peeling pleti urychluje proces buněčné výměny, což umožňuje pleti produkovat více vlhkosti - to znamená, že tvá pleť bude hydratovaná.

 

Peeling
Než abys obličej třikrát denně myla, raději mu dopřej jednou týdně peeling. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Doporučuji ti pořídit si peeling, který obsahuje kyselinu glykolovou, která rozpouští odumřelé kožní buňky jemně, a tak jsou snadno nahrazeny novými. A hlavně - peeling bohatě stačí 1x týdně.

BUDE TĚ ZAJÍMAT:
Doma.cz píše: 
Zbavte se mastné pleti jednou pro vždy!
Zhubněte. Bude se vám lépe spát a zlepší se i vaše pleť!

Tip číslo 5: Je čas vyčistit štětce

Kolik kosmetických štětců máš doma? Na make-up, pudr, tvářenku, bronzer? Je to jedno, každopádně je důležité štětce pravidelně mýt, protože se v nich udržují bakterie! Doporučuji ti čistit štětce co nejčastěji, zhruba tak jednou za dva týdny. Co k tomu potřebuješ? Stačí ti teplá voda a přírodní mýdlo.

Další rady pro tebe už teď chystáme. Pokračování článku vyjde ve středu, tak nezapomeň!1 hlasů
Vaše hodnocení