Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Krásné husté vlasy jsou chloubou každé ženy. Jejich kvalita a zdraví je zrcadlem našeho celkového zdravotního stavu. Pokud však naše kštice řídne a začínají nám padat vlasy, může to být samozřejmě zapříčiněno genetikou, ale také životním stylem, k...

ZNÁME TAJEMSTVÍ, jak DEFINITIVNĚ zastavit padání vlasů

Problémy s vlasy
zdroj: Thinkstockphotos Problémy s vlasy
aktualizováno 22.08.2017, 16:24 | 22.08.2017, 16:24 | Krásná.cz

Krásné husté vlasy jsou chloubou každé ženy. Jejich kvalita a zdraví je zrcadlem našeho celkového zdravotního stavu. Pokud však naše kštice řídne a začínají nám padat vlasy, může to být samozřejmě zapříčiněno genetikou, ale také životním stylem, který můžeme snadno ovlivnit.

Padání vlasů netrápí pouze muže, ale podle průzkumů i každou třetí ženu znepokojuje kvalita a hustota vlasů. Zajímavostí je, že pouze 10 % případů je dáno dědičností, za zbytek mohou nemoci a civilizační vlivy.

 

„U žen navíc vlasy řídnou po celé hlavě a řídnutí nevede ke kompletní ztrátě vlasů v určité oblasti. Vlasy jsou zplihlé a bez vytouženého objemu. U mužů potom dochází právě k lokálnímu úbytku a může dojít k úplné ztrátě na konkrétních místech, nejčastěji na čele a na temeni hlavy. Klíčovou roli hraje úbytek testosteronu, folikul se zmenšuje, až nakonec úplně zmizí,“ vysvětluje rozdíl Martina Malinová ze sítě kadeřnických salonů Cut&Color.

 

Důležité je ale zmínit, že za den vypadne většině lidí až 100 vlasů. Objevíte-li si sem tam nějaký ten vlas, tak ještě není důvod k žádné větší panice. Pokud si ale všimnete, že vícekrát do týdne po jednom česání vyndáte z hřebenu velké chuchvalce vlasů, nastal čas se o svojí „hřívu“ začít starat pečlivěji.

 

„Jedním z důvodů může být i nedostatek vitamínu B. Ten doplníte vhodnými doplňky stravy nebo ho můžete čerpat např. z kapusty, mrkve, rajčat nebo špenátu,“ říká Jaroslav Sotona z Prozdravi.cz. Dále je potřeba zvýšit příjem některých minerálů, a to sice selenu a zinku. Vhodné je také užívat aminokyselinu methionin.


Pro zdravý porost hlavy je také důležité konzumovat pravidelně železo a především se zbytečně nestresovat, protože stres má na svědomí nejen úbytek váhy ale také úbytek vlasů. Vypadávání vlasů mohou ovlivnit také nějaké nemoci jako cukrovka nebo lupénka. Dalším z negativních faktorů může být užívání některých léků.

 

Krásné vlasy
(Foto: oficiální zdroj)


Pozor na drastické diety


„Často bývá příčinou také hormonální nerovnováha způsobená náročnými změnami, jimiž tělo prochází. Mohou to být nejen různá onemocnění, ale také změny u žen spojené s porodem a klimakteriem,“ dodává Jaroslav Sotona. Z důvodů hormonálních změn také dochází k vypadávání vlasů během těhotenství a těsně po porodu, ale to se většinou přirozeně upraví.


Na podzim můžete pocítit zhoršení problému. Není to ovšem počasím, ale opět vlivem hormonů. „Na podzim se stav může zhoršit a s vypadáváním vlasů se setkáváme častěji. Je to způsobeno kolísáním hladiny testosteronu, která je právě na podzim nejvyšší,“ uvádí Martina Malinová.

 

ČTĚTE TAKÉ:

6 božských účesů, které zamaskují mastné vlasy
Jak na rychlý růst vlasů?
11 geniálně jednoduchých účesů pro dlouhé vlasy

 

Vypadávání vlasů také hrozí u drastických diet. Nevyvážená strava a náhlý úbytek kilogramů je pro tělo velká zátěž a vlasy začnou padat. Pokud již dietu držíte, dbejte na to, abyste měly dostatečný přísun živočišných tuků a bílkovin.

 

Jedním z faktorů většího úbytku vlasů je také velké teplo z fénu, žehliček, kulem apod. Pokud si již vlasy fénujete každý den, nepoužívejte často příliš horký vzduch, vlasy krásně uschnou i pod studeným vzduchem. Příčinou problémů mohou být také nevhodné stylingové přípravky, protože někdy způsobí, že se vlasy doslova odlomí od pokožky. Stejně tak je mohou poškodit různé ozdoby, kovové spony, pevně upletené copánky i drdoly, které působí tah a pomalu vytahují vlasy z kořínků.0 hlasů
Vaše hodnocení