Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Možná i ty jsi zatoužila po změně barvy vlasů, ale nechce se ti utrácet za kadeřnici. Pokud nejde o žádnou opravdu radikální změnu odstínu, měla bys to zvládnout i sama. Aby ses vyhnula katastrofám a dočkala se kýženého výsledku, přečti si pár nás...

Jak zvládnout domácí barvení vlasů

aktualizováno 13.03.2012, 00:00 | 13.03.2012, 00:00 | N!ka/Krasna.cz

Možná i ty jsi zatoužila po změně barvy vlasů, ale nechce se ti utrácet za kadeřnici. Pokud nejde o žádnou opravdu radikální změnu odstínu, měla bys to zvládnout i sama. Aby ses vyhnula katastrofám a dočkala se kýženého výsledku, přečti si pár následujících řádků.

Nakupujeme
Předpokládejme, že barvu si půjdeš koupit do drogerie, kde mají velký výběr odstínů. Vyber si ten, který pro tebe nebude příliš tvrdý a bude vypadat co možná nejpřirozeněji. Možná bys mohla nakupovat s někým, kdo dokáže posoudit, jestli ti ta barva bude slušet.

Pro začátek vol spíše menší barevné přechody (1 nebo 2 odstíny), alespoň se vyvaruješ nechtěného tmavšího výsledku. Také si pohlídej, kolik barvy je potřeba na tvou délku vlasů, na krátké stačí jedna, na středně dlouhé dvě a na dlouhé vlasy tři tuby.

Příprava je důležitá
Den předtím, než si vlasy začneš barvit, měla by sis udělat test, jestli u tebe nemůže nastat alergická reakce. Naneseš trochu barvy na kůži v loketní jamce a druhý den zkontroluješ, jestli ti kůže nezčervenala. Teprve pak se můžeš pustit do barvení.

Před barvením by sis také neměla den, dva mýt vlasy, používat kondicionér nebo masky - barva by pak nemusela správně chytnout.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Neboj se barev ve vlasech
SOUBOJ: Pěnové barvy versus obyčejné barvy na vlasy

Suché vlasy si před barvením pořádně rozčesej a natři si kontury obličeje a krku nějakým mastnějším krémem (mohla by se ti zbarvit kůže). Také by sis měla vzít na sebe něco ne moc drahého, ideálně přes sebe přehoď nějaké staré prostěradlo, aby ti to neponičilo oblečení. Hlavně si nezapomeň přečíst návod přiložený k barvě a pohlídej si čas, který má barva působit!

Barvíme!
Suché vlasy můžeš barvit buď rukou, nebo kartáčkem (používají se třeba i staré kartáčky na zuby, nemusí to být nutně ten, který má tvá kadeřnice). Vlasy si rozděl na 4 části, které pak budeš postupně barvit, barvu nanášej pokud možno pramínek po pramínku od zdola nahoru, ale pozor, ne až úplně ke konečkům, ty se barví až úplně nakonec, protože chytají nejrychleji. Nezapomeň barvu rukama (samozřejmě s ochrannými rukavicemi) promasírovat i u kořínků. Až budeš hotová, můžeš vlasy zakrýt do fólie, aby na ně působilo teplo (pozor, ale některé odbarvovače se zahřívat nemají, to vyčteš z návodu).Čekáme
Po barvení nech vlasy v klidu a důsledně dodrž čas, který je stanovený v návodu, někdy totiž déle neznamená lépe.

Po barvení
Po uplynulé době nejdříve vodou vymyj všechnu barvu, většina barev už v sobě obsahuje šampon a tak ho už nemusíš používat. Následně nanes nějaký balzám, nebo ochrannou masku na vlasy, uchráníš je tak od poškození a barva se ti nevymyje tak brzo. Pak už je jen vysušíš nebo vyfoukáš a zjistíš tak, jestli jsi dosáhla výsledku, který sis přála. Kdyby se náhodou barvení nepovedlo, můžeš skočit do drogerie, kde prodávají i takové jakoby šampony, které zmírní barevný výsledek.

Péče o barvené vlasy
Měla bys používat šampony a kondicionéry na barvené vlasy, které se ti o ně nejlépe postarají a pomáhají držet barvu co možná nejdéle. Počítej s tím, že zhruba po měsíci budeš muset barvení stejně opakovat (pokud si chceš odstín zachovat), bude ale stačit už jen dobarvit odrosty.

A co vy? Jaké jsou vaše zkušenosti s domácím barvením? Nebo se raději svěřujete do péče kadeřnici? :-)16 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •