Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

V poslední době se s animovanými filmy, především v 3D formě, roztrhl pytel. Zdaleka ne všechny však stojí za zhlédnutí.

Animáky: barevné Rio a akční Já, padouch

Rio
zdroj: Oficiální zdroj Rio
aktualizováno 04.05.2011, 05:48 | 04.05.2011, 00:00 | Nikol Chrástová/Krasna.cz

V poslední době se s animovanými filmy, především v 3D formě, roztrhl pytel. Zdaleka ne všechny však stojí za zhlédnutí.

Některé animáky mě unudily a znovu se na ně rozhodně nepodívám. Jiné se naprosto nezamýšlejí nad dějem a myslí, že když jsou ve 3D, automaticky diváky nalákají a nějaká tržba z nich bude.

Naprostou náhodou jsem včera zavítala do kina na novinku mezi animáky – Rio a ještě větší náhodou jsem o víkendu zhlédla Já, padouch, když se boyfriend zmínil o tom, že chce vidět film "s takovýma žlutýma mimoněma".

Rio

Příběh se týká spíše zvířat, lépe řečeno ptáků. V Riu de Janeiru žije spousta nádherného ptactva a také hlavní hrdina papoušek Blu. Jenže kromě ptactva jsou tu také pašeráci, kteří nelegálně pochytané ptáky vozí do zahraničí, aby za ně dostali spousty peněz. Pašeráci lapnou také Blua, který je přepraven do Ameriky, ale krabice, ve které je přepravován, cestou vypadne z auta. Krabici s papouškem najde malá holčička Linda, která se ho ujme.

Po několika letech dívka pracuje v knihkupectví a s Bluem je nejlepší kamarádka. Jednoho dne do obchodu přijde mladík, který se v Brazílii stará o nemocné ptáky a tvrdí, že Blu je poslední sameček svého druhu na světě a že chce, aby Blu s Lindou jeli na pár dnů do Rio de Janeira, kde mají odchycenou samičku, aby se pokusili druh zachránit.

Rio
(Foto: Oficiální zdroj)


A tak začíná bláznivé dobrodružství v Brazílii. Samička Perla je totiž poněkud divoká a rozhodně nechce být držena v zajetí. K její smůle je z veteriny unesena i s Bluem pašeráky, kteří je k sobě připoutají. I když se jim podaří dostat z klece a utéct pašerákům, mají dost problémů. Pátrá po nich krvelačný kakadu, parta opic, stále jsou k sobě spoutáni a nejhorší je, že se Blu nikdy nenaučil létat, takže musí "pěšky“.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Je libo drama? Dej si Toast
Televize a my teenageři

Tou dobou se v Riu koná oblíbený karneval, Linda s veterinářem se rozhodnou na vlastní pěst hledat Blua a všechno se to nějak zamotá.

Pokud nepotřebujete neustále koukat jen na vážné filmy nebo dívčí komedie, doporučuji tenhle film nejen kvůli skvělé hudbě, ale i díky legraci a napětí.

Já, padouch

Pokud si vzpomínáte na Úžasňáky, tak mohu říct, že si jsou filmy trochu podobné. Ale zatímco Úžasňáci jsou hrdinové, kteří pomáhají, Gru (hlavní hrdina Já, padouch) je ten, který se snaží škodit a udělat největší lumpárnu na světě, aby byl největším padouchem. Chce ukrást Měsíc! Stačí se jen zmocnit zmenšovacího stroje, zmenšit Měsíc a pak ostatní vydírat.

Ale jako všechno, má i tohle nějaký háček. Na pomoc má sice armádu roztomilých a vtipných žlutých mimoňů, ale stejný plán jako on má také vychytralý mladík Vektor, který Gruovi zmenšovač ukradne. Dostat se do Vektorovi pevnosti je téměř nemožné.

Do děje však zasahují tři malé holčičky ze sirotčince, které musí prodávat sušenky. Když Vektor zjistí, že mají jeho oblíbené cukroví, pustí je dovnitř. A tak se Gru rozhodne dívky adoptovat, dát jim robotické sušenky, které mu prodají, a tak mu zmenšovací paprsek zase ukradne.

Já, padouch
(Foto: Oficiální zdroj)


Teď se jeho plán zdá jednoduchý, ale je tu něco s čím nepočítal – oblíbí se adoptované holčičky až moc, a to mu začne zasahovat do plánu na únos Měsíce. Když ukradne měsíc, zjistí se, že paprsek účinkuje jenom chvíli a věci se poté opět zvětší. Do toho ještě Vektor unese holky a bláznivá akce je na světě.

Co mě na filmu dostalo, je písnička hned ze začátku, také Gruův smysl pro humor, jeho vymakaný barák a nejmenší z holčiček. Stoprocentně vás dostanou mimoni, kteří sice nemluví, ale jsou to skvělý komedianti.
 16 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •