Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Vždycky jsem ze všech stran slýchala, jak jsou ty nákupy na netu nebezpečné. Že pořád někomu chodí místo mobilu krabičky s cihlami nebo že pošlete peníze a zboží vám nedojde vůbec.

Mé setkání s internetovými podvodnicemi

Internetová podvodnice
zdroj: Thinkstockphotos Internetová podvodnice
aktualizováno 03.10.2012, 01:21 | 03.10.2012, 00:46 | Nikol Chrástová/Krasna.cz

Vždycky jsem ze všech stran slýchala, jak jsou ty nákupy na netu nebezpečné. Že pořád někomu chodí místo mobilu krabičky s cihlami nebo že pošlete peníze a zboží vám nedojde vůbec.

Až do nedávna jsem to brala na lehkou váhu a smála se tomu, že lidi asi neumí nakupovat. Protože já si objednala snad sto věcí z netu a nikdy s tím nebyl nějaký výrazný problém. Až na zboží, které přišlo z Číny, a třeba tři měsíce jsem se nervovala a čekala, zda dojde. Vše se zlomilo v den, kdy jsem si neobjednávala pro sebe, ale pro taťku.

Táta je trochu ujetej na trika Lacoste a už jsem mu jednou objednávala hodně levné a pravé triko této značky, které došlo v pohodě. Proto když na aukru našel táta dvě trika za poměrně dobrou cenu, hned je chtěl taky koupit... No, a jak je zvykem, platí se dopředu na účet. Vždycky jsem tak platila, takže jsem v tom neviděla problém, a tak jsem poslala na účet té ženské/prodávající necelé dva tisíce a čekala jsem.

Hned den po zaplacení přišel e-mail, jakou že mám adresu a jakou barvu trik chci. Pak za týden další e-mail, že trika objednává z USA a že to chvíli potrvá. Vždy když jsem jí napsala, tak odepsala. Tedy až do jednoho červnového dne, kdy se rozhodla pro ignoraci.

Trika jsem objednala 30. května, a když jsem poslední den v červnu začala naléhat, zda zboží již dojde, paní mě začala ignorovat. V půlce července pak napsala "dojemný" omluvný e-mail, že měla neštěstí v rodině, a tak nebyla na netu. Nic proti, ale když mi umře babička, nepůjdu půl měsíce na net? WTF? No, nevadí. Napsala, že zboží z USA ještě nedošlo a milion dalších keců.

Poslední den v červenci už mě začala štvát, tak jsem jí napsala, ať do týdne pošle trika, nebo ať pošle zpátky prachy. A zase půl měsíce nic. V půlce srpna mi došel další dojemný e-mail o tom, že paní byla nemocná, a proto neodepsala. Aha, když máte zápal plic nebo zlomenou nohu, tak nechodíte na net. WTF?!

Došlo na policii


No, ale to už jsem neměla chuť být milá, a tak jsem jí řekla, že mně je to šumák, že jí jdu nahlásit na policii. Už z toho, jak psala, bylo poznat, že je "lehce" natvrdlá, protože měla fakt zajímavou nejen skladbu vět, ale i pravopis. A hlavně měla jako podpis pod e-mailem automaticky nastavenou firmu, pro kterou pracuje + číslo na mobil do té práce.

Od aukra jsem si vyžádala její adresu, takže podat trestní oznámení nebyl problém. Teď už to nějaký ten týden řeší policie, ale peníze teda furt nemám.

PŘEČTI SI TAKÉ:


Paní ze sebe taky furt dělala chudinku a několikrát psala, že peníze nemůže poslat, protože "zrovna nemá", "má před výplatou" a tak dále. Taky jsem zjistila, že nejsem jediná, od koho si vzala peníze za nic, protože asi tři další paní si ty trika od ní objednaly a samozřejmě je nikdy neviděly - jedna z nich mi dokonce psala na meil.

Tátu to ale neodradilo

Na konci srpna si táta na votocvohoz.cz vybral další Lacoste triko. Na votocvohoz jsem s nákupem nikdy neměla problém, ale už jsem byla poučená, takže jsem se se slečnou prodávající domluvila, že jí půlku peněz pošlu na účet a zbytek že jí pošlu dobírkou, až budu přebírat balík.

Samozřejmě se slečinka dušovala, že triko je pravé, kdo by taky kupoval tak drahý fake. Peníze jsem poslala, balík došel a sotva se tatík, který už snad patnáct let prodává oblečení, podíval na triko, bylo mu jasné, že to je rozhodně totálně nejfalešnější fake od Vietnamců. Vrazil to pošťačce do ruky s tím, že tohle teda nepřebere, a jelikož jí ještě nedal peníze, bylo to vyřešno - balík se slečně vrátil.

Akorát tu byla ta záloha, co jsem jí už zaplatila předem, že... Měla jsem štěstí, protože slečinka měla ověřenou adresu, což znamená, že se votocvohoz postará o to, aby mi prachy vrátila. Když jsem jí totiž celkem mile napsala, že poslala fake a že to nebudu řešit, když mi pošle peníze bez keců zpátky, byla ještě drzá, že jí to vůbec nemusí zajímat, protože se jí vrátil balík jako nepřevzatý, takže to je vlastně ještě má chyba.

Tak jsem jí naprášila na vedení webu a do dvou dnů jsem prachy měla na účtu. Co mě však dostalo - ta holka podala stížnost na nebohou pošťačku, že si dovolila vzít ten balík zpátky, když jsme se do něj koukli a poznali, že je to falešné. Kdybych tu lady potkala, dám jí do tlamy.

Ponaučení


Když už si nakupujete na aukru nebo na votocvohoz, snažte se nakupovat u lidí, co splňují podmínky pro případné vrácení peněz. Aukro to má totiž tak vyčuraně vymyšlené, že sice slibuje, že vám kdyžtak vrátí prachy, když se něco nepovede, ale pak si detailně přečtete pravidla a zjistíte, že vám peníze vlastně dá jenom:

 

- když má prodávající více záporných, než kladných hodnocení v době nákupu
- když na něj do určité doby podáte trestní oznámení a bla bla bla.

Dalších sto podmínek a pak nakonec zjistíte, že ty prachy dostanete díky policii a ne díky aukru. Na votocvohoz je to dobré v tom, že pokud kupujete od ověřené uživatelky, tak vám ty peníze (do určité výše) vrátí a zkrátka se o to fakt zajímají. A vůbec, než někomu cizímu pošlete prachy, požádejte ho o kopii občanky! :-)23 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •