Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Pan prezident Zeman vážně uvažuje o udělení milosti pro Jiřího Kajínka - o tuto kauzu se zajímám již několik let a i když bych jako obyčejný člověk, který nečetl spis celého případu neměla dělat žádné závěry, nikde není psáno, že nemohu mít vlastn...

Můj dopis pro Kajínka! Má být propuštěn?

Kajinek
zdroj: Archiv blogerky Kajinek
aktualizováno 13.04.2017, 16:58 | 13.04.2017, 16:58 | Krásná.cz/Pavlína Šejvlová

Pan prezident Zeman vážně uvažuje o udělení milosti pro Jiřího Kajínka - o tuto kauzu se zajímám již několik let a i když bych jako obyčejný člověk, který nečetl spis celého případu neměla dělat žádné závěry, nikde není psáno, že nemohu mít vlastní názor.

Nejprve chci zmínit, že se nepovažuji za nějakou fanynku pana Kajínka, která by dováděla na demonstracích a přimlouvala se za něj u všech možných lidí. Na druhou stranu zastávám názor, že v jeho případě určitě nebylo vše tak, jak je prezentováno. Když bych se já sama měla vžít do role vraha, který zastřelil dvě osoby, poslední co by mě napadlo, by byla žádost na obnovu procesu. Nakonec b se stejně ukázalo, že jsem tím správným pachatelem. Paradoxně panu Kajínkovi nikdy nešlo o nic jiného, než právě o obnovu řízení - proč, aby se ukázalo, že je vrahem?

Ze zvědavosti jsem si přečetla před pár lety jeho knihu Můj život bez mříží a rozhodla jsem se mu napsat dopis, na který mi v zápětí odpověděl a přiložil i pohled s věnováním, který byl součástí této knihy.

Kajinek1
(Foto: Archiv blogerky)


Překvapilo mě, že Jiří Kajínek má schopnost velmi dobrého vyjadřování a v jeho dopisu jsem nenašla jedinou gramatickou chybu. Ostatně většina jeho příznivců i reportérů o něm tvrdí, že je to inteligentní člověk a mohla jsem se o tom v nepatrné míře přesvědčit i já.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Mám nejhorší rodiče na světě aneb čím tě doma týrají. NAPIŠ NÁM
MY A RODIČE: Společná dovolená - radost, nebo trest?
Bijí tě rodiče? Může z tebe vyrůst násilník a asociál

V naší republice neexistuje absolutní doživotí, kde není možnost podmínečného propuštění. Máme zde vrahy, kteří vraždí malé děti či své rodiny a po pár letech jsou dávno na svobodě. Nemyslím si, že propuštění pana Kajínka po 20 letech bude pro naši společnost nějakou hrozbou. Nechci znít jako zastánkyně, ale i kdyby čin spáchal, tak v porovnání s ostatními vrahy, kteří kolikrát jdou z vězení i po 10 letech, si své dávno odseděl. A rozhodně o to víc, když proti němu do dnes není veřejně známý jediný důkaz jeho viny.
 

Pokud zde má být nějaká spravedlnost, doživotí má být skutečně doživotím a to pro každého, který tento trest dostane. U nás to tak bohužel není a v tomto případě si myslím, že milost pro Jiřího Kajínka není problém.
 1 hlasů
Vaše hodnocení