Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Jelikož o Vánocích je vždy jídla a dobrot všude plno, chtěla bych ti doporučit vynikající a přitom jednoduchou pochoutku. Tomuto receptu se říká Božská mísa a ne nadarmo.

RECEPT: Vychutnej si Božskou mísu!

Vitamíny pro zdraví
zdroj: isifa.com Vitamíny pro zdraví
aktualizováno 21.12.2017, 00:00 | 21.12.2017, 00:00 | Krásná.cz/Pavlína Šejvlová

Jelikož o Vánocích je vždy jídla a dobrot všude plno, chtěla bych ti doporučit vynikající a přitom jednoduchou pochoutku. Tomuto receptu se říká Božská mísa a ne nadarmo.

Pokud máš ráda ovoce jako já, budeš rozhodně nadšená! U nás doma už je to každoroční klasika, tak neváhej a také vyzkoušej.

 

Jediné, co budeš potřebovat, nalezneš v následujícím seznamu:

 

- Kompotované broskve

- Kompotovaný ananas (můžeš i čerstvý, pokud chceš)

- Kompotované mandarinky

- Kiwi

- Banány

- Dětské piškoty

- 1-2 lžíce rumu

- Strouhané vlašské nebo lískové ořechy

- Čokoláda na vaření

- Vanilkový puding

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

5 tipů, díky kterým o Vánocích nepřibereš
Za dva týdny štíhlejší! Detailní jídelníček
Zdravé ovoce: Které si můžeš dopřát i při dietě?

 

salat
(Foto: Archiv blogerky)

 

Postup:

 

Nejprve vezmeme středně velkou mísu a do poloviny ji naplníme připraveným ovocem. Kompotované ovoce musí být vloženo bez šťávy. Množství každého ovoce záleží na tobě, já dávám vždy od každého stejné množství, aby byly chutě vyvážené. Vše promícháme. Ovoce zahladíme do roviny a po celé ploše rozprostřeme v jedné vrstvě dětské piškoty, které pokapeme rumem (dle chuti). Následně si uvaříme vanilkový puding, kterým poté připravenou mísu zalijeme a necháme ztuhnout v lednici. Na konec pudingov ou vrstv u posypeme oříšky a polijeme rozpuštěnou čokoládou. Opět necháme několik hodin odpočívat v lednici, aby piškoty změkly. Můžeš podávat i se šlěhačkou, dobrou chuť!4 hlasů
Vaše hodnocení