Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Na výstavě Body The Exhibition jsme vyzpovídaly herce Davida Gránského. Prozradil nám, co ho na výstavě překvapilo a jaké má vzpomínky na školní biologii.

David Gránský: Chtěl jsem být veterinářem ROZHOVOR

David Gránský - 2
zdroj: TV Nova David Gránský - 2
aktualizováno 01.03.2017, 00:54 | 01.03.2017, 00:54 | Krásná.cz

Na výstavě Body The Exhibition jsme vyzpovídaly herce Davida Gránského. Prozradil nám, co ho na výstavě překvapilo a jaké má vzpomínky na školní biologii.

Co vás přilákalo na výstavu Body The Exhibiton?
Především mě přilákalo znovuotevření této výstavy, protože jsem ji před čtyřmi nebo pěti lety neviděl. Byl jsem na ni hodně zvědavý, a také jsem dostal možnost být na zahájení výstavy. Celá rodina mě teď nenávidí, protože to chce vidět taky. Jinak já to vidím poprvé, ale budu muset jít ještě jednou, a to právě s rodinou. Čehož vůbec nelituji.


Za sebe tedy můžete výstavu doporučit?

Mám z toho zvláštní pocit. Na chvíli mi to vždycky nedojde, ale my si tady opravdu ukazujeme pravé části těla, smějeme se nad nimi, rozebíráme je a po chvíli nám dojde, že jsou to opravdoví lidé, svlečení z kůže. Úplně mě popadne zimnice, husí kůže a je mi z toho vlastně divně a zle. Takže ono je to na jednu stranu edukativní, naučné a poučné, ale když vám pak po chvilce dojde, že jsou mrtví lidi, tak je to zvláštní pocit.

 

David Gránský - 5
(Foto: Profimedia)


Myslíte si, že je to lepší než hodina biologie?
No mně biologie nikdy nevadila, naopak mě bavila. Obzvláště anatomii jsem měl rád.


A nechtěl jste se vrhnout do studia přírodních věd?
Já jsem vlastně původně chtěl být veterinář. Ale nějak mě to samozřejmě zavedlo úplně jiným směrem. Biologie mě velmi baví a tahle výstava je fakt poučná a hlavně zajímavá. Na jiných výstavách se občas stane, že někdo vypráví u exponátů sáhodlouhé příběhy a člověk z toho pomalu zívá. Tady se mi líbí, že člověk vidí mnoho příkladů.

 

Body The Exhibition
(Foto: oficiální zdroj)

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

David Gránský jako sexy idol Justin Bieber! Jak se cítil?
Rozhovor s youtuberkou Petrou LovelyHair!
ROZHOVOR s youtuberkou Týnuš Třešničkovou o všem, co tě zajímá!


Takže příští Body The Exhibition by mohla být se zvířátky, to by se vám také líbilo?
No určitě! To by mě také bavilo. Ale na druhou stranu to není neobvyklé, protože už ve škole jsme viděli vycpaná zvířata.


U čeho jste na výstavě strávil nejvíce času?
Je to všechno opravdu hodně zajímavé. Těch reálných orgánů je tu tolik. A já vůbec nemůžu uvěřit, že se jich tolik vejde do našeho těla. Je zajímavé vidět třeba i rozpůleného člověka.0 hlasů
Vaše hodnocení