Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Je to už 10 let, co svět uslyšel Ewin první hit. Od té doby ušla obrovský kus cesty a tu zrekapitulovala nejenom v novém singlu Bumerang, ale i v našem rozhovoru. Přečti si, jak si užívá svou práci, kdo ji obléká a jaké má vzpomínky na randění.

EWA FARNA: Po deseti letech kariéry se stávám z holčičky ženou ROZHOVOR

Toaletní voda Rock Angel by Ewa Farna
zdroj: Oriflame Toaletní voda Rock Angel by Ewa Farna
aktualizováno 21.09.2017, 00:40 | 21.09.2017, 00:40 | Krásná.cz / sim

Je to už 10 let, co svět uslyšel Ewin první hit. Od té doby ušla obrovský kus cesty a tu zrekapitulovala nejenom v novém singlu Bumerang, ale i v našem rozhovoru. Přečti si, jak si užívá svou práci, kdo ji obléká a jaké má vzpomínky na randění.

Ewa Farna je mladá zpěvačka, která už v 12-ti letech ovládla hudební scénu se singlem Měls mě vůbec rád. Po úspěchu se stejnojmenným albem neváhala a krátce nato vydala i druhý s názvem Ticho, které pokřtila Lucie Bílá a následně album Virtuální. Mimo to ale vydala i desky v Polsku Sam na sam, Cicho a Ewakuacja. Za svoji kariéru dostala mnohá ocenění, mezi nimiž je i cena Zpěvačka roku na cenách Anděl nebo třetí místo v kategorii Zpěvačka na Českém Slavíkovi Mattoni. Před 4 lety byla vybrána jako porotkyně soutěže Česko Slovenská Superstar.

 

Nedávno jste vydala nový singl Bumerang, ve kterém je zachycených vašich 10 let na hudební scéně. Jak jste si užívala vznik písně i klipu? Přece jenom jste se musela zamyslet nad celou svou hudební kariérou, vzpomenout si na všechny zážitky apod., dojalo vás to?

 

Dojalo! Je hezký pocit, když děláte svou práci rádi. Je to zároveň vaše největší hobby a funguje to 10 let. Doufám, že budou i další léta… Je to největší požehnání.

 

 

Byla pěvecká kariéra vždy vaším snem? Kdy a jak jste zjistila, že to je to, co by vás bavilo nejvíc? Nebo vás k tomu přivedli rodiče?

 

Já jsem začala zpívat ve 12-ti letech, kdy jsem natočila singl Měls mě vůbec rád. Já jsem neměla šanci si vysnít, kým bych chtěla být. Prostě jsem do toho spadla, bavilo mě to od začátku a cítím, že je to to, čemu se mám tady na světě věnovat. K hudbě mě rodiče přivedli, ale k profesionálnímu zpívání jsem prostě přišla v jistý čas na jisté místo sama, a začalo to. Měla jsme štěstí. A jsem za to hrozně vděčná, protože mě živí můj největší koníček a to bych každému přála.

 

ewa farna
(Foto: Facebook official)


Zpěv je tedy vaším největším koníčkem. Co ale děláte ještě ráda ve volném čase? Při čem si nejlépe odpočinete?

 

Miluju filmy a taky sportuju. Když to jenom jde, pádím na trénink. Pohyb a kondice je potřeba. Mám ráda vaření a miluji hostit kamarády, takže večer u dobrého vína s přáteli je pro mě nejlepší odpočinek.

 

ewa farna
(Foto: Instagram)

 

A co léto? Našel se čas právě pro tyto aktivity nebo dovolenou?

 

Na dovolenou není čas, hrajeme v létě v podstatě 3-4x týdně, z toho další den celý se vracíme do Prahy, to toho moc nestihnete… Ale je pravda, že se nám povedlo pár dnů mimo signál v Čechách na chatě a to je teda boží odpočinek. Na chvíli vypnout telefony, počítač, nemít internet a hned ten čas utíká pomaleji a obrovsky si vyčistíte hlavu. Doporučuju, Ewa Farna (smích).

 

To je asi opravdu hodně času na cestách, že? Nedávno jste pořídila kapele novou dodávku. Je přejíždění mezi koncerty příjemnější? Jak na to kapela reagovala?

 

Dodávku jsem nekoupila, máme ji půjčenou, ale stojí to za to. V dodávce trávíme s kapelou opravdu několik desítek hodin za víkend, proto je efektivnější i bezpečnější. Jezdíme připoutaní na polohovacích sedačkách, máme stolečky a zásuvky, takže v dodávce místo 10 hodin spánku či paření pracujeme. Dá se ten čas využít efektivně, ale i příjemně - třeba sledujeme seriály na velké obrazovce. Pro celou kapelu je to velký komfort, ale oni jsou tak talentovaní muzikanti, že činit tu práci příjemnou, je pro mě snad i závazek.

 

Ewa Farna
(Foto: Facebook official)


Když jsme u těch koncertů, jak se na ně připravujete, co se týče oblečení? Máte moc pěkný styl a vždy jste krásně nalíčená. Máte nějakou vizážistku/stylistku, která vám outfity připravuje, nebo do toho mluvíte sama, co si na koncert oblečete?

 

Koncerty řeším sama, často podle počasí, stavu zdraví, podia apod. Klipy, focení a podobně řeší profesionální team, který mám stálý v Polsku. Jsou to špičky ve svém oboru a můžu se na ně spolehnout. Navíc nejsem modelka a nesluší mi všechno, takže určitě musím být výzvou (smích). Já mám ráda navíc zdůrazňovat přednosti a nebýt nudná, takže mám stálý team, který mě už trochu zná, a ví, co a jak.

 


V jakém oblečení se cítíte nejlépe – dáváte přednost pohodlným teniskám, nebo elegantním lodičkám?

 

Každodenně jsem typ teplákovo-teniskový a bezmakeup-ový. V práci bych měla vypadat skvěle, v soukromí na to často kašlu. Občas se ale taky ráda hodím do gala, záleží na náladě. Někdo mám chuť třeba na nějakou výraznou barvu, někdy zase vezmu oversize tuniku přes jedno rameno, hezké doplňky a jdu.


Kde vás budou moci v nejbližší době vaši fanoušci vidět? Plánujete nějaké podzimní turné?

 

Právě jezdíme letní koncertní sezonu, spoustu samostatných koncertů, festivalů, slavností, ať už v Polsku nebo v Čechách. Na turné vyrazím, ale až případně s novým materiálem. Ted pořád ještě žiju oslavami deseti let na scéně a finišujeme dokument Ewa Farna 10. S tím vyrazíme po českých i polských kinech, kde se v rámci všech premiér setkám s fanoušky, a popovídáme si o pocitech z dokumentu a spolu shrneme tu naší společnou, desetiletou cestu. Mám potřebu uzavřít své dětství na hudební scéně, přerod z holčičky v ženu. Pak vyrazím hudebně dál.

 

Ewa Farna
(Foto: Facebook official)

 

ČTĚTE TAKÉ:

SEBASTIAN: Chtěl jsem být letcem nebo sportovcem, zpívání mě ale naplňuje nejvíc ROZHOVOR

Patricie Solaříková: Být kyselá je zbytečné, lepší je mít dobrou náladu

Skupina Poetika promluvila: Je to jako sen, pořád čekám, kdy se probudím

 

Pracujete na novém singlu/desce?

 

Nedávno jsme vydali onen Bumerang, polská verze v Polsku krouží v éteru a teď máme nominaci na hit léta. V Čechách se objeví na podzim i v podobě klipu moje spolupráce s Davidem Stypkou. Natočili jsme na jeho desku krásnou píseň, teď tomu dali i obrazovou podobu a je to ideální tip na podzim.

 

No a troška zamyšlení na závěr... Pamatujete si na svoje první rande? Jaké to bylo?

 

Já na oficiálním rande snad nikdy nebyla. Moje vztahy se vyvinuly z práce, byli to spolupracovníci, se kterými jsem se vídala pracovně, takže případné první soukromější poznávací rozhovory, byly stejně většinou schovávány za pracovní schůzky, kde se něco řešilo. Že bych se malovala, přemýšlela co na sebe a byla večer vyzvednuta, to se mi snad nestalo. Pak jsme chodili na rande, už když jsme spolu chodili a to nevím, jestli se počítá (smích).

 

ewa farna
(Foto: Facebook official)1 hlasů
Vaše hodnocení