Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Ynspirology Festival svým druhým ročníkem potvrdil, že si našel nezastupitelné místo na mapě pražských festivalů. 2. ročník tohoto interaktivního urban festivalu navštívilo během uplynulého víkendu bezmála 6 000 lidí. Ojedinělá akce, která míří př...

Festival Ynspirology ovládl Zličín i svět on-linu

Vložit video na:

aktualizováno 30.06.2017, 10:09 | 30.06.2017, 10:09 | Krásná.cz

Ynspirology Festival svým druhým ročníkem potvrdil, že si našel nezastupitelné místo na mapě pražských festivalů. 2. ročník tohoto interaktivního urban festivalu navštívilo během uplynulého víkendu bezmála 6 000 lidí. Ojedinělá akce, která míří především na mladou generaci „Y“, vzbudila nebývalý zájem, a to i v rámci sociálních sítí. Dění z festivalu sledovalo průběžně více než 2 miliony 200 tisíc lidí, fanoušci pak reagovali na fotky a live streamy na profilech svých oblíbenců více jak 180 tisíci lajky a komentáři.

Pohoda, uvolněnost a inspirace na každém rohu, tak by se dala pojmenovat atmosféra, která vládla na letošním Ynspirology festivalu. Nabitý program vybízel návštěvníky k zapojení se do desítek interaktivních workshopů, ale i umožnil během horkého dne odpočinout si v několika chill out zónách, to vše bez front, mačkanic a bojů o místa. V Ynspy city o víkendu jednoduše zavládla super nálada!

 

Ynspirology Festival 2017 - TV Nova stage - 4
(Foto: TN.cz)


Přesto, že mladá generace tzv. mileniálů sleduje dění kolem sebe především skrz kamery svých mobilních telefonů, na festivalu projevili mladí velký zájem mimo digitální zóny také o sportovní aktivity a tanec. Patřily mezi ně slackline (akrobacie na laně) týmu Coolhunters, parkour Tomáše Tarana či lekce choreografů z Dance Academy Prague, kteří čelili návalu zájemců po oba dny. Návštěvníci se ve velkém také kreativně vyřádili v Art school ilustrátorské komunity DRAWetc nebo při malování na vraky aut s malířem Michalem Škapou.

 

Ynspirology Festival 2017 - TV Nova stage - 3
(Foto: TN.cz)


K oblíbeným aktivitám patřila i dámská zóna TrueNeboMark, kde si dívky mohly vyrobit vlastní design triček, nebo si vyzkoušet nové trendy v líčení. Dospělé publikum zamířillo na besedy s cestovateli o digitálním nomádství nebo výpravách napříč arabským světem s Pavlem Adventurerem.


Aktivity v jednotlivých zónách kontejnerového městečka doplňoval program na hlavní stage, kde mimo jiné vystoupily hvězdy jako Majk Spirit, DJ Wich, Nobodylisten nebo Dara Rolins, která zde exkluzivně pokřtila své nové album s názvem ETC.

 

Ynspirology Festival 2017 - TV Nova stage - 2
(Foto: TN.cz)


“Mám radost, že náš projekt Ynspirology funguje, baví a spojuje lidi. Reakce návštěvníků byly i letos skvělé, a to jak od těch, kteří dorazili přímo na místo, tak těch, co sledovali dění na síti. Myslím, že se nám podařilo uvést v život něco, co bude fungovat i do budoucna a my už se teď zamýšlíme nad tím, kam festival posunout dál,“ uvedl zakladatel festivalu Yemi A.D.

 

Ynspirology Festival 2017 - TV Nova stage - 1
(Foto: TN.cz)


Partnery letošního ročníku Ynspirology Festivalu byly: AVON, Asus, Excelent, TUBRR, UBER, KOMA Modular, DRAWetc., Go Out, Radio Spin, Refresher.cz, Metropole Zličín a město Praha. Hlavním mediálním partnerem byla TV Nova.

 

Vše podstatné na www.ynspirology.cz.0 hlasů
Vaše hodnocení