Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Premiéra filmu THE HUNGER GAMES je tu! Již 22. března budou moci čeští a slovenští fanoušci zhlédnout filmové zpracování prvního dílu trilogie Hunger Games – Aréna smrti.

Hunger Games: nový filmový hit míří do kin

Hunger Games: Aréna smrti
zdroj: Oficiální zdroj Hunger Games: Aréna smrti
aktualizováno 22.03.2012, 00:00 | 22.03.2012, 00:00 | Krasna.cz/trm

Premiéra filmu THE HUNGER GAMES je tu! Již 22. března budou moci čeští a slovenští fanoušci zhlédnout filmové zpracování prvního dílu trilogie Hunger Games – Aréna smrti.

Že se jedná o jeden z nejočekávanějších filmů roku 2012, dokazují informace ze zahraničí o předprodejích vstupenek a vzrůstající zájem o knižní předlohu! Dle informací ze zámoří neustále narůstá s blížící se premiérou filmu THE HUNGER GAMES zájem o knižní předlohu. První díl trilogie Hunger Games – Aréna smrti se probojoval na první místo prestižního žebříčku USA Today.

 

Chceš získat knižní trilogii Hunger Games? Nejen ji, ale i další tituly nakladatelství Fragment, můžeš získat jako odměnu za napsání příběhu. Více se dozvíš zde.

 

Další úspěchy zaznamenala trilogie na americkém webu Amazon.com, kde v lednu 2012 obsadila první tři příčky žebříčku nejprodávanějších knih, a to jak v tištěné, tak v elektronické podobě. Suzanne Collinsová je po Stiegu Larssonovi jedinou autorkou, které se podařilo obsadit najednou všechny tři příčky!

 

Arena smrti
(Foto: Oficiální zdroj)


Odhady naznačují, že celý rok 2012 bude patřit fantasy Hunger Games. Příběh o zvrácené reality show v budoucnosti, v jejímž prostoru bojuje hlavní hrdinka Katniss o svůj život a zároveň si chce zachovat svou lidskou tvář, si získal příznivce nejen z řad čtenářů po celém světě, ale také kolegy autorky Suzanne Collinsové – spisovatele. Autorka populární Twilight ságy Stephenie Meyerová přiznává, že se na knize stala doslova závislou. Stejný pocit popisuje také mistr hororu a napětí Stephen King, který se od čtení Hunger Games nemohl odtrhnout.

 

Hunger Games: Aréna smrti
(Foto: Oficiální zdroj)

 

Stejný úspěch je předpovídán rovněž filmovému zpracování, které bude v celosvětové premiéře uvedeno 23. března. Již nyní informuje oficiální distributor o dosaženém rekordu v počtu prodaných vstupenek v předprodejích. Během prvního dne předprodeje porazil film THE HUNGER GAMES nejprodávanější film poslední doby, Twilight ságu: Zatmění. Majitelé amerických kin proto přidávají další a další termíny.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Čtečky, nebo knihy? A bude vůbec něco?
Filmy, které stojí za to vidět
Voyo aneb sledování filmů online

 

V českých a slovenských kinech bude film THE HUNGER GAMES uveden o jeden den dříve – již ve čtvrtek 22. března! Čekání si můžeš zkrátit malou ochutnávkou v podobě filmové upoutávky.

 

 

Přečti si také recenzi prvních dvou dílů knižní trilogie Hunger Games, kterou pro tebe napsala blogerka Nikol.


Přečti si také krátkou ukázku z knihy, nebo se zapoj do soutěže k filmu na jeho českých stránkách.

 

Kromě toho už bylo oznámeno i předpokládané datum uvedení druhého dílu, který by měl přijít do amerických kin 22. listopadu 2013. Těšíme se!5 hlasů
Vaše hodnocení