Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Majáles není jen tak obyčejný festival. Je to pravý studentský svátek jara plný hudby, zábavy, volby krále majálesu a správného studentského veselí.

Jaro bez Majálesu? To by nešlo!

aktualizováno 26.04.2011, 14:36 | 26.04.2011, 00:00 | Krasna.cz/trm

Majáles není jen tak obyčejný festival. Je to pravý studentský svátek jara plný hudby, zábavy, volby krále majálesu a správného studentského veselí.

Svůj svátek oslaví studenti 29. dubna v Brně, 29. a 30. dubna v Plzni nebo 6. května v Praze. V hlavním městě se letos koná již sedmý ročník a nebudou u toho chybět největší hvězdy české hudební scény.

 

V Parku Stromovka to rozjedou UDG, Wohnout, Divokej Bill, Chinaski, Tata Bojs, Vypsaná Fixa nebo Charlie Straight. Mimo ně vystoupí celkem patnáct studentských kapel, které uspěly v hlasování. Podrobný program najdeš na http://praha.majales.cz.

 

Tata Bojs


Tradičním prvkem oslav je volba nového studentského krále, který vzejde ze soubojů v hlavním dni oslav a bude v podvečer akce slavnostně korunován.


Do Prahy se konečně vrátí také velký majálesový průvod plný alegorických vozů a barev. Je sakra dobrý důvod se ho zúčastnit, protože to bude hukot a ti, kteří postaví nejlepší vůz své školy, dostanou zajímavé ceny. Navíc každý účastník průvodu získá tekutou odměnu! Sraz je v pátek 6. 5. 11. 30 na Náměstí Republiky, v poledne vyrazí průvod v čele s loňským králem směrem ke Stromovce.

 

Chinasky
(Foto: oficiální zdroj)


Ve Stromovce to ale nebude jen o hudbě. Bude tu studentský jarmark, divadelní stage nebo fashion market.

 

Jestli se nemůžeš dočkat, určitě tě potěší některý z doprovodných (před)programů. Jestli nemáš ještě program na čaroďky, vyraz poslední dubnový večer do Stromovky na Apríles, hudebně-divadelní party na počest Krále Majálesu a zprovoznění sportovně kulturního centra u Šlechtovy restaurace.

 

Majáles
(Foto: Oficiální zdroj)


Seznam všech dalších akcí, novinek i program mimopražských Majálesů najdeš na www.majales.cz.1 hlasů
Vaše hodnocení