Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Generace youtuberů se nebojí žádné výzvy!

Kovy, HouseBox a LucyPug: Jaké výzvy by se nezalekli a co se jim mezi youtubery hnusí? ROZHOVOR

Youtubeři - 4
Youtubeři - 4
aktualizováno 29.08.2017, 00:21 | 29.08.2017, 00:21 | Krásná.cz

Generace youtuberů se nebojí žádné výzvy!

Internet hýbe světem a obliba sociálních sítí stále roste. Mladí lidé z různých zemí streamují, vlogují, provádějí challenge a nahrávají své nápady na YouTube. Mezi nejúspěšnější v tomto oboru patří v Čechách i glosátor Kovy a gamer HouseBox, na Slovensku pak lifestylová youtuberka LucyPug. Jak se trio youtuberů staví k výzvám, ať už životním nebo internetovým?

 

Co pro Vás znamená výzva?


HouseBox: Můj dobrý kamarád říkal, že v životě lituje jen toho, co nezkusil. Výzva je pro mě zkusit se překonat. Nemusím nutně dosáhnout cíle, který jsem si určil. Důležité je, že jsem se k tomu postavil čelem a pokusil se. Takže nějak takto: zkusit, zažít a nelitovat.


Kovy: Pro mě je výzva o překonávání překážek a dobrém pocitu, když se to povede. Také zároveň o chuti zkoušet to znova, když se to nepovede. Není ovšem ideální dávat si nedosažitelné cíle. Člověk je potom frustrovaný, že jich nedosáhl a zbytečně ho to demotivuje v dalším snažení.


Rozjet svůj vlastní Youtube kanál tak, aby byl úspěšný, asi nebylo úplně jednoduché. Vnímali jste to jako velkou výzvu?


LucyPug:
Zpočátku jsem si nevěřila. Obávala se, že nejsem typ člověka, který by uměl lidi zaujmout a pobavit. Snažila jsem se tedy být sama sebou a čekala na reakci. Lidi mě příjemně překvapili pozitivními komentáři. Posouvají mě dále a jsou hnacím motorem k tomu, abych pokračovala dál.


Kovy: Pro mě to bylo poměrně jednoduché, protože jsem neměl žádná očekávání. Šlo to postupně. Začal jsem hrát hry, poté dělat parodie a založil další kanál, kde doteď dělám tematická videa. Všechno šlo tak nějak přirozeně, jedno za druhým.


HouseBox: U mě to bylo dost podobné. Nejprve to byl koníček, vůbec jsem nevěděl, čeho tím lze dosáhnout. Ani mě nenapadlo, že bych mohl mít někdy více než 500 odběratelů. Nikdo z nás asi nepředpokládal, že se z toho stane takový hit.

 

Youtubeři - 1


S přibývajícím úspěchem se určitě trochu změnil i váš přístup. Přemýšlíte například víc nad tím, co sdílíte?


HouseBox:
Určitě. Ta zodpovědnost je velká. Čím víc lidí se na nás dívá, tím větší odpovědnost máme za to, co sdílíme. Oba s Kovym dodržujeme určité hodnoty. Například na kanálu nemluvíme sprostě.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Velký rozhovor s Péťou a Mírou o natáčení videí, o blogerce roku a přípravách na velký večer
Ejvi Freedom: Jak uspět jako módní blogerka i rady, které má každá dívka znát ROZHOVOR
Blogerka Sandra Kisić: Móda už mě nebaví ROZHOVOR


Existuje výzva, do které byste nešli?


LucyPug:
Nedokážu se dívat na videa, ve kterých lidi hazardují se svým životem a procházejí se po okrajích vysokých budov. Mám strach z výšek a míst, kde nejsem 100% jištěná. Na druhou stranu to možná bude příležitost překonat se a zjistit, zda to dokážu.


HouseBox: U mě jsou to spíše hranice stravitelnosti pro mé publikum. A slušnosti, jinak se asi nezastavím před ničím. Nemám moc rád výzvy zahrnující cizí, nic netušící lidi. Například telefonování neznámým lidem nebo stavění videa na šokování kolemjdoucích. To je mi proti srsti.

 


Zhlédli jste někdy video s výzvou, která vám přišla nemorální?

 

LucyPug: Takových videí je spousta. Někteří youtubeři by si měli uvědomit, že je sleduje i mladší publikum, pro které jsou příkladem. Video challenge typu „vydrž co nejdéle ve vaně plné ledových kostek“ pokládám ze zdravotního hlediska za velký přešlap. Doufám, že to moc fanoušků nezkoušelo.

 

Youtubeři - 2

 

Co tedy byla největší výzva vašeho života? To nejšílenější, co jste kdy udělali?


Kovy:
Rozhodně skydiving, s HouseBoxem, který jsme oba absolvovali v Los Angeles.


 

HouseBox: To fakt byla velká věc, kterou jsem si vždycky chtěl zkusit a dokázat. Vím, že kdybych do toho nešel, na stará kolena bych si to vyčítal.


LucyPug: Já jsem se zase nechala přemluvit na jeden z 5 nejrychlejších tobogánů na světě. Rychlost v jednom místě dosahovala až 100 km/h. Byl to zážitek, ale už nikdy víc.

 

 

Představte si, že máte možnost zúčastnit se pořadu „Kdo přežije“. Hodně pavouků, nechutných jídel, výšek… Odvážili byste se?


LucyPug:
Až na ty výšky ano. Asi by to do mě nikdo neřekl, ale když Danko (youtuber GoGo) dělal challenge s Peťom (Explo) a ochutnávali sušené pavouky a červy. Měla jsem o dost menší problém je sníst než oni. Jakmile jde o přežití, je člověk asi mnohdy velmi překvapený, co všechno dokáže.
 

HouseBox: Já rozhodně. Už jako malý jsem hodně sledoval seriál, kde šlo o přežití na ostrově. Dobrodružství divočiny mě fascinuje. Myslím, že to souvisí i s mojí zálibou v cestování.
Kovy: Já bych do toho šel. Ale bez kamer, zkusit jen ty samotné výzvy.

 

Youtubeři - 5

 

HouseBoxi, proslavil ses natáčením videí, ve kterých hraješ počítačové hry. Kdyby ti někdo nabídl opravdu velkou sumu peněz za to, že budeš hrát týden v kuse Minecraft, šel bys do toho?


HouseBox:
Já bych do toho šel. Byla by to výzva a zároveň možnost, jak si vydělat peníze něčím, co mě baví. Na druhou stranu si ale nejsem jistý, jestli bych to zvládl. Minimálně by mi to dalo dost zabrat. Mám problém se naplno věnovat jedné věci dlouhodobě, ať mě baví sebevíc. Ale jo, neměl bych co ztratit.

 

Kovy, na každé video si připravuješ scénář. Jde vidět, že ti na kvalitě tvých videí opravdu záleží. Kdyby ti někdo nabídl patřičnou odměnu za natočení 24hodinového improvizačního videa, přijal bys to?

 

Kovy: Ano, v pohodě, pro mě maličkost. Já jsem schopen mluvit o ničem i hodiny, to mě naučila škola. 24 hodin není zase tolik, dalo by se to zvládnout.LucyPug, tvoje videa se týkají líčení a oblékání. Víme také, že moc ráda cestuješ. Kdyby ti někdo nabídl, že ti zaplatí cestu kolem světa, když budeš během ní chodit příšerně nalíčená a nevkusně oblečená, přistoupila bys na to?

LucyPug: Je pravda, že si na svůj vzhled potrpím, i když na dovolené ho tolik neřeším. Většinou jezdím do teplých destinací, kde dokonalý make-up vydrží tak 5 minut. Zároveň by mě ale mrzelo, že na fotkách budu vypadat tak trochu nevábně. Dala bych to, vždyť by mě tam vlastně nikdo nepoznal.

 0 hlasů
Vaše hodnocení