Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

V dospívání se většina z nás s alkoholem setká vůbec poprvé, často dokonce ještě před dosažením plnoletosti. A často se s tím pojí trapasy či humorné vzpomínky. Jak na první seznámení s alkoholem vzpomínají populární zpěvačkay a seriálová herečka?

Slavné krásky a alkohol: Jak své poprvé prožila Monika Bagárová či Míša Maurerová?

Bagárová Maurerová
zdroj: Profimedia / oficiální zdroj Bagárová Maurerová
aktualizováno 03.12.2017, 00:51 | 03.12.2017, 00:51 | Krasna.cz/trm

V dospívání se většina z nás s alkoholem setká vůbec poprvé, často dokonce ještě před dosažením plnoletosti. A často se s tím pojí trapasy či humorné vzpomínky. Jak na první seznámení s alkoholem vzpomínají populární zpěvačkay a seriálová herečka?

Monika Bagárová pochází z Moravy, navíc z muzikantské rodiny. Zdálo by se, že k vínečku či pálenkám se tak dostala už v dětství, ale opak je pravdou. „Já začala strašně pozdě, až tak v patnácti,“ směje se zpěvačka. Podle ní s alkoholem děti začínají mnohem dříve, zvědavost dělá své a alkohol okusí už tak v deseti, dvanácti letech. Zato Monika si na svou premiéru počkala. „Prvního panáka jsem dokonce měla až v osmnácti, pěkně jsem se z něj opila, a bylo mi dost špatně. To si dodnes pamatuji,“ vzpomíná. A protože si jí tento pocit moc nezamlouval, už ho radši nikdy nezopakovala. „Asi dvakrát jsem se od té doby dostala do nálady, naštěstí mi ale nebylo špatně, už jsem se víc hlídala. Nerada bych byla opilá. Tenkrát mi bylo zle, točila se mi hlava, to už opakovat nepotřebuji. Ale každý si to musí asi prožít,“ vzpomíná na své začátky.

 

Co si dá s chutí dnes, v dospělosti? „Já mám strašně ráda šampaňské nebo víno, k němu samozřejmě nějaký dobrý sýr a hrozny. To mlsám nejradši,“ svěřuje se sympatická zpěvačka, která dá sklence vína dokonce přednost i před čokoládou.

 

Monika Bagárová
(Foto: Profimedia)


Krásná Monika Bagárová na večírku k příležitosti představení nového sektu Boheima Sekt Ryzlink rýnský.

 

Očividně ale nemlsá moc často, protože se může pochlubit stále krásně štíhlou postavou. „Snažím se jíst tak, abych nemusela cvičit. Ale samozřejmě někdy ujedu, spíš ale na vínu nebo sýru, než na sladkém,“ prozrazuje.


Sklenku vína si nejradši vychutná večer doma s přítelem nebo s partou kámošek. „Ale otevřu si ho, i když doma vařím a pak si ho dáme s přítelem k dobré večeři,“ popisuje své oblíbené pohodové chvilky.

 

Monika Bagárová
(Foto: Profimedia)

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Opilá trapka nebo vždy za dámu? Jak zvládnout alkohol a netrhnout si na večírku ostudu
Zrádný alkohol! Nemůže za tvé špeky právě on?
Nemilé prvenství: Česká mládež holduje alkoholu a kouření nejvíce v Evropě

 

Před plnoletostí ochutnala alkohol i seriálová herečka Míša Maurerová. „To bylo, když jsem objevila v dětství nějakou lahev doma. Tak doufám, že už je to promlčené a moji rodiče z toho nebudou mít nějaké problémy,“ směje se sympatická herečka. „Ale chtěla jsem to hrozně ochutnat, všichni o tom mluvili a hrozně nás strašili, že je to jen pro dospěláky. To děti prostě láká,“ vzpomíná.


Napoprvé jí alkohol ale moc nechutnal. „Chodila jsem třeba dědovi pro pivo do džbánku. Upíjela jsem, ale nechápala, co na tom hnusném hořkém pití s divnou hustou pěnou mají. A víno totéž, chutnalo to kysele, jako ocet.“ K alkoholu, stejně jako k řadě jiných věcí, se člověk musí dostat zřejmě až věkem, dozrát do nich. „Doopravdy si je vychutnáte, až když se vám ty chutě nějak vytříbí, a uděláte si k nim určitý vztah,“ domnívá se herečka.


„Jsem ale pyšná, že jsem celý život byla já pánem alkoholu a nikoli alkohol pán mě. Moje tělo má naštěstí nějakou záklopku, je mu dříve blbě, než se opije. Takže když jsem už začala cítit, že mi není dobře, tak tělo vyhlásilo stávku, že mu to nechutná a už dál nechce,“ prozrazuje svůj tip, díky kterému se nikdy neopije. A má ještě jeden: „Nevím, čím to je, jaká chemická reakce ve mně je, ale já se dokážu docela dlouho a dobře bavit i bez alkoholu. To mi v pubertě kamarádi záviděli, protože jsem to měla na rozdíl od nich levné, ale hlavně jsem je vždy pak táhla domů,“ vypráví.


Raději než na divokém večírku si ale vychutná sklenku doma, když má konečně pohodu. „Jsem přesně ta máma, která když má vše vyprané, vyžehlené, děti uspané, svačiny připravené, emaily vyřízené, tak si otevře tu lahev vína, co si dovezla z Francie, a zaslouženou skleničku si pak náležitě vychutná.“
 

Michaela Maurerová
(Foto: oficiální zdroj)

 

Míša Maurerová jako host na party limitované edice Absolut Vodky. Nemohla chybět, když už vyrazí na nějakou party, je to právě čistá vodka, kterou si s chutí dá.


A ještě jeden tip na závěr? Míša Maurerová drží jednou za čas suchý měsíc. A zatímco řada lidí volí únor, protože je nejkratší, ona si letos vybrala suchý říjen. „Čas od času si to dávám jako výzvu, jen tak pro sebe, abych se trochu vyčistila. Letos jsem byla nemocná, brala jsem antibiotika, při nich jsem stejně nemohla pít a chtěla jsem pak udělat něco pro své tělo, tak jsem si to protáhla,“ vysvětluje. Třeba tě také inspiruje.


Jak to máš ty? Kdy jsi poprvé ochutnala alkohol?0 hlasů
Vaše hodnocení