Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Televize Nova přináší do České republiky nejdrsnější reality show v její historii – Robinsonův ostrov.

Sleduješ Robinsonův ostrov? Bude tě bavit i BLOG ZE ZÁKULISÍ

Robinsonův ostrov - výběr - 35
zdroj: Archiv TV Nova / Lukáš Hrdý Robinsonův ostrov - výběr - 35
aktualizováno 18.01.2017, 14:16 | 18.01.2017, 14:16 | Krásná.cz

Televize Nova přináší do České republiky nejdrsnější reality show v její historii – Robinsonův ostrov.

Televizní fenomén, který patří mezi nejúspěšnější světové formáty. Držitel ocenění Emmy, který zaznamenal rekordní čísla sledovanosti v desítkách zemí po celém světě. Jedinečné dobrodružství, obrovská výzva a splněný sen v podobě finanční výhry ve výši 2 500 000 Kč. Televize Nova přináší do České republiky největší dobrodružnou reality show v její historii – Robinsonův ostrov.


Televizní formát Survivor je reality show, jejíž hlavním principem je vysazení určitého počtu soutěžících na izolovaném místě v exotické divočině. Soutěžící, zpočátku rozděleni do kmenů a později každým sám za sebe, bojují v hrách a soutěžích za účelem získat imunitu proti vyloučení či různé druhy odměn, například potraviny, nářadí, výhody v soutěžích a podobně. Show využívá systému postupného vyřazování, kdy soutěžící tajně hlasují na kmenových radách proti jinému členovi kmene. Od určitého momentu se z vypadlých soutěžících stávají členové poroty, kteří na závěr svým hlasováním zvolí vítěze, jenž získá hlavní finanční výhru.

 

Robinsonův ostrov - 6
(Foto: TV Nova)


Survivor je také unikátním sociálním experimentem, ve kterém se pod tíhou extrémních podmínek projevují skutečné vlastnosti různých typů lidských osobností. Soutěžící mezi sebou za účelem vítězství utvářejí aliance, plánují strategie a intrikují.

 

Chceš se dozvědět víc? Sleduj zákulisník Jak to vidí Robinsoni.


Co na show říká její moderátor? Víc ti prozradí přímo Ondřej Novotný ve svém on-line deníku


V reality show Robinsonův ostrov je osmnáct soutěžících (devět mužů a devět žen) rozdělených do dvou kmenů po devíti lidech. Každý kmen reprezentují barva, jméno a znak. Kmen získává na začátku pořadu jednu kmenovou vlajku, která ho provází celou soutěží a každý soutěžící také elastický šátek (buff), který odpovídá barvě kmene. Kmen Callao má barvu červenou, ve znaku má část filipínského znaku pro slunce. Tabon má barvu modrou, ve znaku má filipínského válečníka v masce. Jména Tabon a Callao jsou názvy jeskyň, ve kterých byly nalezeny pozůstatky nejstarších filipínských předků (šestnáct tisíc let staré části lebky a čelisti).

 

Robinsonův ostrov - výběr - 33
(Foto: Archiv TV Nova / Lukáš Hrdý)


Souboje a soutěže v Robinsonově ostrově prověřují soutěžící v několika aspektech - týmovém duchu, síle, vytrvalosti, obratnosti, zručnosti, inteligenci i důvtipu. Hráči proti sobě bojují v soutěžích buď jako kmen proti kmeni, nebo individuálně. Systém her tvoří boje o imunitu, soutěže o odměnu a občasné minihry. Boj o imunitu je velká hra, jejíž vítěz získává imunitu a nemůže tak být vyřazen na příští kmenové radě. V případě, že bojuje kmen proti sobě, odchází na kmenovou radu kmen, který prohrál. Ten pak musí jednoho člena ze svého středu vyloučit. Soutěž o odměnu zajistí vítězi různorodé výhody, například potraviny, nástroje pro založení ohně, rybářské náčiní. Může to být ale také luxusní večeře, teplá sprcha, masáž nebo vzkaz od blízkých. Podobně fungují také minihry, ve kterých se většinou střetnou dva členové konkurenčních kmenů.


Boje a soutěže jsou velice pestré, odehrávají se v odlišných prostředích a využívají různé rekvizity a náčiní. Soutěžící musí například balancovat na úzkých kladinách nad mořem, jíst živé živočichy, šplhat do závratných výšek, překonávat překážky a podobně. Každá hra je důkladně otestovaná a precizně připravená.

 

Robinsonův ostrov - 7
(Foto: TV Nova)


V určitém momentě se vyřazení soutěžící stávají porotou Robinsonova ostrova a vyčkávají na finálovou kmenovou radu, kde před ně usednou poslední hráči. Porota si vyslechne závěrečnou řeč každého finalisty, ve které zdůvodní, proč právě on by měl získat jejich hlasy a následně se zeptá na doplňující otázky. Poté jsou všichni členové poroty vyzváni, aby tajně hlasovali pro jednoho z finalistů, který si podle nich nejvíce zaslouží vyhrát. Po sečtení hlasů moderátorem je vyhlášen vítěz.0 hlasů
Vaše hodnocení