Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Teprve dvacetiletá Štěpánka Fingerhutová má našlápnuto na slibnou kariéru. V našem rozhovoru zavzpomínala na svoji první dětskou lásku Danečka, popsala první pocity z natáčení a vrátila se i do doby, která nebyla zrovna nejpříjemnější.

Štěpánka Fingerhutová otevřeně promluvila o anorexii i první lásce! ROZHOVOR

Štěpánka fingerhutová
zdroj: Instagram Štěpánka fingerhutová
aktualizováno 24.08.2017, 00:39 | 24.08.2017, 00:39 | Krásná.cz / sim

Teprve dvacetiletá Štěpánka Fingerhutová má našlápnuto na slibnou kariéru. V našem rozhovoru zavzpomínala na svoji první dětskou lásku Danečka, popsala první pocity z natáčení a vrátila se i do doby, která nebyla zrovna nejpříjemnější.

V roce 2012 začala Štěpánka studovat Pražskou konzervatoř. První filmové zkušenosti získala ve FAMU filmech Tenkrát poprvé a Svlíkání. Její prozatím největší rolí byla role sestřičky Šárky v Ordinaci v růžové zahradě 2. Momentálně účinkuje v divadle Na Rejdišti a hraje v Činoherním klubu a Východočeském divadle v Pardubicích. Být herečkou byl její sen od malička a nyní se stává realitou.

 

V seriálu Ordinace v růžové zahradě jste si zahrála Šárku. Jak vzpomínáte na vaše první natáčení?

 

Byla jsem příšerně nervózní. Obzvlášť kvůli tomu, že v mém prvním dni bylo asi 15 obrazů a odhadla bych asi 18 stránek textu, a navíc hodně podobných replik, protože všechny scény byly na pacientském lůžku. Taková kvanta textu jsem se nikdy do filmu neučila a na rozdíl od divadla, poté, co dotočíte jednu scénu, musíte ji zapomenout a začít myslet na další. Nejvíc nervózní jsem byla z toho, abych to nepopletla. A ze začátku jsem taky z nervozity mluvila velmi rychle, tím, jak jsem chtěla mít ten text z krku (smích), ale pan režisér mi pomohl a upozornil mě na to. Hrozně jsem se v průběhu natáčení zlepšila a po několika dnech už mě chválili. A já si zvykla na to učení a vycvičila se mi paměť. To, že jsem teď udělala absolventské zkoušky na konzervatoři, na které jsem měla čas připravit se, přičítám taky tomu. A parta je v Ordinaci úžasná a milá už od prvního dne.

 

Ovlivnila role psychopatické Šárky pohled vašich fanoušků na vás?

 

Obecně se moje “fanouškovská“ základna díky Ordinaci rozrostla. Jistě, jsou tu lidé, kteří ten seriál berou jako realitu a na internetu mi prý nadávají. Asi mají pocit, že o mé osobě něco vědí a že jsem prostě psychopatka Šárka. Ale jediné, co mám se svojí postavou společné, je vzhled a hlas, který v herectví používám. Ze začátku jsem si to brala moc k srdci a měla jsem potřebu něco vysvětlovat. Teď to beru spíš jako pozitivní věc, že mi to ti lidé uvěřili, že to asi bylo dobře zahrané. V reálu mě často lidi poznají a chválí mě a diví se, jak jsem už od pohledu jiná než Šárka. Negativní reakce byly za celou dobu vysílání na ulici třeba dvě, a to maximálně úšklebek. Naopak mám úžasné fanoušky. Posílají mi dárky a nádherné obrázky, fotí se se mnou. Jedna slečna plakala, když mě viděla, že mě sleduje na sociálních sítích a jsem její vzor. A to je fakt krásný, za to jsem vděčná.

 

Štěpánka fingerhutová
(Foto: Instagram)

 

A v čem se od Šárky nejvíce lišíte?

 

Asi ve všem. Já jsem v reálu tak nekonfliktní osoba, že se omlouvám, i když za něco nemůžu. Kamarádi mi to vytýkají. Říkají: přestaň se furt za něco omlouvat. Jediná podobnost s ní bude v tom, když se v seriálu starala o malého Filípka Hanáka. Myslím, že ho měla opravdu ráda a já mám taky ráda děti. Jinak je to nemocná labilní holka. Doufám, že ji někdy na psychiatrii vyléčí.

 

Je něco, do čeho byste v herectví nikdy nešla?

 

Asi ano. Ráda dělám věci dobře a vím, že jsou role, které ve svém věku a se svými zkušenostmi ještě zahrát dobře neumím. A taky bych nešla do projektu, který by byl proti mým přesvědčením. Propagoval něco, s čím nesouhlasím.


Plánujete se tedy v budoucnu věnovat dál hraní nebo chcete zkusit i něco jiného? Nedávno jste moderovala soutěž Muž roku, bavilo vás to?

 

Hraní bych se chtěla věnovat i do budoucna, ale baví mě i jiné věci. Teď jsem třeba kamarádce herečce Aničce Linhartové (vdané Kameníkové) nafotila kuchařku, kterou bude vydávat na podzim a bude to skvělý, to jídlo je tak dobrý, že se to fotilo samo. No a to moderování byla hustá zkušenost. I když nešlo přímo o galavečer soutěže, byl to živě vysílaný koncert s přehlídkou, ale já do té doby nikdy nemoderovala. Když jsem jako porotkyně přijela na soustředění Muže roku a dozvěděla se, že to mám moderovat, všemožně jsem se snažila vykroutit. Ale nedařilo se mi to a najednou jsem stála na pódiu s mikrofonem v ruce. A byla to jedna z největších výzev v mém životě. Ten adrenalin mě chytnul a jsem za tu příležitost moc vděčná. Překonala jsem strach i sama sebe.

 

Štěpánka fingerhutová
(Foto: Instagram)

 

Jaký filmový žánr vás nejvíce baví? Máte nějaký oblíbený film? Je někdo, s kým byste si chtěla vy osobně zahrát ve filmu?

 

Mám ráda různé žánry filmů, jen se nerada koukám na horory. Mým nejoblíbenějším filmem je Mechanický pomeranč a Život Adele. A teď už zase “ujíždím“ na seriálu Přátelé, noční vysílání začíná v době, kdy přicházím domů po představení a já se často koukám až do dvou do rána. To pak nemůžu vstávat a proklínám se, ale ten seriál můžu vidět po stopadesáté a pořád mě baví. Ze zahraničních herců bych si jako vysněné kolegy vybrala Benedicta Cumbermatche a Caru Delevigne a z těch českých si postupně plním svůj pomyslný seznam. Už se mi splnil Ondřej Sokol i Karel Hádek. Zbývá ještě například Matěj Hádek, Ivan Trojan a mám moc ráda Kláru Issovou a Janu Plodkovou.

 

Po návratu z představení se tedy ráda koukáte na Přátele. Co ještě ve svém volném čase děláte ráda?

 

Cvičím jógu, chodím běhat a učím se čínsky... Kecám...když mám volno, tak mi přijde, že jenom spím a jím. Ale volna moc nemám. Dřív jsem hodně četla, ale teď si sednu ke knize a myšlenky mi ulítávají zpět k práci, tak čtu jenom v metru. Přes rok se skoro každý volný večer jdu podívat do divadla nebo na výstavy, teď o prázdninách do kina. Ráda zpívám a jednou za čas něco namaluju a chodím ven s kamarády. Mám kolem sebe skvělé lidi.

 

Štěpánka fingerhutová
(Foto: facebook)

 

Je pravda, že jste původně chtěla být modelkou a natočila jste i reklamu? Co vás přivedlo k tomu upustit od modelingu a dát se na dráhu herečky?

 

Já původně chtěla být herečka, a když to nevyjde, tak zpěvačka. Nebo to jsem aspoň říkala, když jsem byla malá. Pravdou je, že jsem začínala u modelingu a reklam spíš proto, že bylo jednodušší dostat se do reklamy než do filmu. Ve chvíli, kdy se mi podařilo začít dělat filmové herectví, jsem modeling přestala dělat profesionálně. A jsem velmi ráda. Tlak na holky kvůli vzhledu a postavě je obrovský a já nemám výšku ani postavu. Takže občas něco nafotím, ale už bych to dělat profesně nechtěla.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Skupina Poetika promluvila: Je to jako sen, pořád čekám, kdy se probudím

Voxel se pochlubil: Kdy dostal první pusu a je na cestě druhé dítě? ROZHOVOR

Honzo Bendig, Pavel Novotný, Dominik Feri i pornohvězda Lady Dee v jednom klipu! Miro Šmajda se toho nebojí

 

Vy máte postavu skvělou, jaký je váš denní jídelníček? Vaříte si i sama?

 

Já už nějaký rok svojí postavu konečně neřeším, ale asi sama od sebe jím spíš zdravě. Vařím ráda, ale s množstvím práce mě přemáhá lenost a spíš jím venku. Měla jsem s postavou v pubertě velké problémy, opakovaně jsem si prošla anorexií a bulimíí, takže kamarádky, co mě v tomto období viděly a pomohly mi se z toho dostat, přede mnou o dietách přestaly mluvit a a vždycky jen říkají: ty už hlavně žádnou dietu nedrž. A já se už taky srovnala, mám svoje tělo ráda, naslouchám mu a žádnou dietu neřeším. Na instagramu mě sleduje 10 000 lidí a z toho je 70% žen ve věku 15-18 let a to je přesně věk, kdy se nejčastěji objevují poruchy příjmu potravy, a proto se snažím být jim dobrým vzorem a nemotivovat je k přísnému hubnutí a nezdravým dietám, takových holek je na instagramu až až. Přestat se hlídat je hrozně osvobozující.

 

Štěpánka fingerhutová
(Foto: facebook)

 

Vzpomenete si na svoji první dětskou lásku?

 

Já měla lásku už od školky v mém rodném městě, v Příbrami. Pak jsme se přestěhovali do Prahy a už jsem svoji první dětskou lásku neviděla, ale pojmenovala jsem podle něj svého pražského křečka. Takže Danečku, jestli tohle náhodou čteš, kontaktuj mě. Na základní škole jsem měla Pavla a ten mi kreslil obrázky a vozil mi dárky z dovolené. Pak jsem mu na škole v přírodě šla před spaním dát pusu na tvář a on se za to před klukama styděl a pustil mě k vodě. Ale našla jsem si hned dalšího. Teď v dospělosti je to nějaký složitější.0 hlasů
Vaše hodnocení