Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Ačkoli byl Lukáš Adamec tento večer dost z formy, nakonec triumfoval jako vítěz celé SuperStar.

Scalexova gilotina: Gábina převálcovala Lukáše, ten nakonec vyhrál

aktualizováno 06.06.2011, 08:05 | 06.06.2011, 07:58 | krasna.cz/Scalex

Ačkoli byl Lukáš Adamec tento večer dost z formy, nakonec triumfoval jako vítěz celé SuperStar.

Protože už to stejně všichni víte, nebudu si to nechávat chronologicky na závěr článku a hned v úvodu se zmíním o tom, že novou Česko Slovenskou SuperStar se stal košičan Lukáš Adamec. Pro mnoho lidí (včetně mě) to je vítěz překvapivý, ale rozhodně se nedá říci, že by jeho vítězství bylo nezasloužené. Lukáš podával po celou dobu velmi slušné stabilní výkony a lidi si získával i tím, že byl velmi otevřený a pozitivní. Což možná byl i rozdíl oproti Gábině, která přeci jen působí trochu odtažitě.

 

PTEJTE SE ONLINE - Lukáš a Gábina jsou dnes od 8:00 do 9:00 na online chatu

 

Internet dnes bude zaplavený tunou konspiračních teorií, ať už o tom, že Lukášovo vítězství zařídila sázkařská lobby nebo slovenští politici; kdyby vyhrála Gábina byly by zase spekulace jiné, ale jedna věc je neoddiskutovatelná: na prvních dvou příčkách skončili skvělí zpěváci, kteří mají šanci na hudebních scénách obou republik výrazně zapůsobit.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Scalex hodnotí: Co Lukáš a Gábina zazpívají v GrandFinále?

Novou SuperStar je Lukáš Adamec! Vyhrál 100 000 euro! Část věnuje Gunčíkové

 

Lukáš má do začátku slušný finanční kapitál na rozjezd, Gábině také něco věnoval, ale podstatnější bude to, jakého si najdou producenta a manažera pro své další aktivity. Není třeba litovat toho, že Gabriela skončila "až" druhá – opět budu argumentovat s Debbie, která loni vypadla hned v prvním semifinálovém kole, tj. ani se nedostala do finále, a přesto ji hned týden po vypadnutí kontaktovali lovci talentů a dál už její příběh znáte – z účastníků první řady SuperStar patří k těm nejúspěšnějším. Takže i Gábina má nepochybně našlápnuto na senzační kariéru.

 

 

GrandFinále SuperStar přineslo několik hitů, které už jsme v podání Lukáše a Gábiny slyšeli, také několik novinek a já nyní ve stručnosti zhodnotím, jak se co povedlo. Předem musím říci, že v lepší pěvecké formě byla Gabriela Gunčíková, které se povedlo naprosto vše, u Lukáše to bylo slabší, působil na mě dost unaveně, ale ani jedno z jeho vystoupení nebyl žádný velký průšvih.

 

Gabriela Gunčíková – Livin' On a Prayer (Bon Jovi)

 

Skladbu si Gábi pro tento večer zvolila sama a byl to dobrý výběr. Poprock jí sluší, refrény jsou správně vyřvávací, takže absolutně nebyl žádný problém. Opravdový pěvecký touchdown ale přišel až v dalším kole.

 

 

Lukáš Adamec – By the Way (Red Hot Chilli Peppers)

 

Nutno říci, že Lukáš asi nikdy nebude rapper, protože frázování v této skladbě má být podstatně odsekávanější. Přišlo mi, že ve většině těchto pasáží Lukáš klopýtá za kapelou, a i když se snažil, neznělo to příliš věrohodně. Na dobrý rap musí mít člověk ostřejší barvu hlasu, Lukáš ji má od přírody dost zastřenou, a proto jeho rap není tak jasný a stroze rytmický, ale spíš lehounce jakoby rozmazaný.

 

 

Gabriela Gunčíková – Jednoho dne se vrátíš (Věra Špinarová)

 

Škoda přeškoda toho brutálně zkráceného aranžmá! Tahle píseň si zasloužila zaznít v plné délce a s kompletní instrumentací (tedy se všemi nástroji, které v dané skladbě mají znít). Že Gabriela umí zpívat i tiše, to už předvedla v minulých kolech. Tentokrát poprvé dala do hlasu mnoho dechu, což ještě více ubralo na síle a přidalo na něžnosti a citlivosti. A to je přesně to, co tato písnička v úvodu požadovala.Ve druhé polovině už se zpívá naplno, to pro Gábinu nebyl problém. Pro mě to byl nejlepší výkon kola, škoda jen, že tak kraťounký. Jsem ale rád, že Gábina předvedla novou (a z mé strany tolik žádanou) pěveckou polohu. Doufám, že ji bude dál rozvíjet a že bude na svém hlasu pracovat.

 

 

Lukáš Adamec – Two Princes (Spin Doctors)

 

Tak nakonec je to přesně obráceně, než jsem původně myslel. Čekal jsem, že Lukáš bude hvězdnější v By The Way, zatímco Two Princes budou slabší, ale ono ne. Tahle věc je sice trochu kolovrátek postavený na pár akordech, ale Lukáš to dokázal dobře prodat a strhnout publikum. Zároveň ukázal, že tento styl je mu docela blízký a že by se divákům v podobných polohách líbil.

 

 

Gabriela Gunčíková – Final Countdown (Europe)

 

Tohle bylo senzační už když to Gábina zpívala poprvé, tentokrát to bylo taky skvělé, ale přiznám se, že já ty návraty k předchozím skvělým výkonům v SuperStar nemám moc rád. Raději si znovu ze záznamu pouštím ty první. Ale to je můj problém, Gabriela rozhodně problém neměla a když si vzpomenu, jak senzačně tuhle věc před lety zazpíval Vlasta Horváth, tak si říkám, že ti dva by spolu možná taky měli spáchat nějaký rockový duet.

 

 

Lukáš Adamec – Nepriznaná (Vašo Patejdl)

 

Tahle skladba se mi od Lukáše moc líbila, když ji zpíval v semifinále. Tentokrát se sám doprovázel na klavír a nebyl to bohužel dobrý nápad. Lukáš není nijak bravurní klavírista a tak se na hru výrazně soustředil – a o to víc utrpěl jeho zpěv, ve kterém zdaleka nebylo tolik procítění, jako když to zpíval poprvé. Takže i v tomto případě si do budoucna budu raději pouštět starší záznam než tuto verzi.

 

 

Lukáš Adamec + Gábina Gunčíková – You're the One That I Want (z filmu Pomáda)

 

Tak tady zaúřadoval informační šum, protože původní informace hovořily o tom, že má zaznít skladba Greace z úvodu filmu Pomáda, čemuž jsem se divil, protože tato skladba Frankie Valliho není žádný duet. Nakonec se ukázalo, že o Pomádu sice jde, ale o skutečný duet, který původně zpívá John Travolta a Olivia Newton. Znalce filmu jistě potěšilo, to,že Lukáš s Gábinou vystupovali v naprosto totožných kostýmech s těmi filmovými. Chemie mezi oběma finalisty fungovala bezchybně, tenhle duet si vychutnali – a diváci taktéž.

 

 

Lukáš Adamec + Gábina Gunčíková – Cose Della Vita (Eros + Tina)

 

Po vyhlášení výsledků tu byl čas na rozloučení a pro tuto příležitost byl oprášen skvělý duet Lukáše a Gábiny z duetového kola. Tentokrát byl ale výsledek ovlivněn právě prožitými emocemi, takže se občas pletl text, někdy neúmyslně, někdy úmyslně, to když si Lukáš do svého italského textu přidal slovo "špagety" a Gábinu rozesmál tak, že dva verše vůbec nebyla schopna odzpívat. Ale toto vystoupení nehodnotím jako soutěžní, tohle byla čirá radost z toho, jak celá SuperStar dopadla.


 

Podtrženo, sečteno – Gábina dnes opět dokázala, že je famózní zpěvačkou s profesionálním přístupem k věci a pro každého producenta bude radost s ní profesně spolupracovat. Lukáš se nejspíš těší, až si několik dní pořádně odpočine od zpěvu a konečně doléčí své problémy s hlasivkami, které po dobu soutěže přecházel. I u něj jsem zvědavý na další kariéru a na to, zda zůstane věrný své skupině Siempre.

 

Přestože jsem jako vítězku tipoval (i si přál) Gábinu, nejsem zklamaný z Lukášova vítězství. Oba mají velkou šanci svou účast v soutěži ještě dále zúročit. Stejně jako řada jejich kolegů – hodně jsem zvědavý třeba na Martina Haricha, který podle mě udělal během soutěže největší pokrok ze všech finalistů – v technice zpěvu, v pohybech, v práci s kamerou a publikem... jen ještě tu výslovnost doladit a bude to super.

 

A mně nezbývá, než poděkovat za pozornost, kterou jste věnovali mým gilotinám a dalším superstářím článkům a spolu s vámi se těším na nějakou další budoucí soutěž, protože talenti stále dorůstají. Mám pocit, že z castingu či divadla vypadlo pár soutěžících, kteří by třeba za rok či dva mohli dopilovat techniku natolik, že už bychom s nimi mohli počítat do dalších talentových show.

 

..: Vše, co souvisí se SuperStar, najdeš na www.superstar.tv7 hlasů
Vaše hodnocení