Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Máš pocit, že by tvůj kluk potřeboval trošku rozpálit? Rozhlédni se po bylinkách, otevři ledničku. Afrodiziaka najdeš všude kolem.

Afrodiziaka a lektvary lásky

Afrodiziaka a lektvary lásky
zdroj: Thinkstockphotos Afrodiziaka a lektvary lásky
aktualizováno 31.07.2012, 00:00 | 31.07.2012, 00:00 | Krasna.cz/ipo

Máš pocit, že by tvůj kluk potřeboval trošku rozpálit? Rozhlédni se po bylinkách, otevři ledničku. Afrodiziaka najdeš všude kolem.

Afrodiziaka jsou koření a byliny, které se běžně používají v kuchyni. Velice známým zlepšovákem sexuálních požitků jsou například čili papričky. Jak a proč? Vysvětlení je prosté. Zlepšují prokrvení a tím zvyšují citlivost pohlavních orgánů.

Zatímco pohádkové lektvary, po jejichž požití vzplane láska i tam, kde předtím ani nezajiskřilo... Má v moderní době podobu alkoholu.

Neboj se, nebudeme tě posílat pro kuří nohu, štětinu z prasete nebo něčí bradavici. Ani ti nedoporučujeme hned koketovat s alkoholem. Za prvé je to dost neoriginální a za druhé zrádné. Alkohol sice odbourává zábrany a zvyšuje sebevědomí, ale až budeš mít problém vyslovit slovo kytička, pak už možná budeš mít problém sama se sebou a s realitou jako takovou. A bohužel ti to dojde až další den. Tudíž doporučejeme porozhlédnout se po kuchyni, po bylinkách na okně nebo po zahrádce.

 

 

Která holka by doma nenašla kousek čokolády? Nemůžeme za to. Milujeme ji. Čokoláda je dobrá na nervy, proti stresu, uvolňuje příjemné pocity a celkově se stará o dobrou náladu. Už Indiáni věřili, že čokoláda má moc afrodiziaka. Co by ne? Chce to trochu té kvalitní čokošky se zvýšeným obsahem kakaa a člověk se hned cítí lépe. Dopřej čokoládu i jiným smyslům než chuťovým pohárkům. Co takhle čokoládová masáž? Ta vůně! Není divu, že kakaové boby fungovaly ve střední Americe jako platidlo.

Afrodiziaka jsou pojmenována po Afroditě, řecké bohyni lásky. Po celou historii nabízeli šamané a lékárníci lektvary, gely a vůně jako zázračné sexuální stimulanty.

Některé potraviny - ústřice, kaviár, jahody, cibule, česnek i býčí varlata - jsou legendární pro své libido povzbuzující účinky. Rostliny, byliny a květiny - jako fenykl, anýz a chryzantémy - jsou také údajně erotickým životabudičem. Například mexické ženy si posypávaly prsa bazalkou, aby se jejich manželé zdrželi záletnictví. To zase ženy v Indii, aby si prodloužily milování, tak si poprášily těla drcenými listy henny.

PŘEČTI SI TAKÉ:
MAGIE: Chybí ti láska? Přičaruj si ji!
Objev léčivou sílu stromů

Mandargora je rostlina, která je opředena nesčetným množstvím záhadných až strašidelných báchorek. Její kořen připomíná tvar lidského těla. Rostlině jsou přisuzovány magické účinky -  u čarodejnic a jejich lektvarů byla velmi populární. Řekové mandragoru zasvětili Afroditě a věřili, že je afrodiziakem vzbuzujícím lásku. Mandragoře se v anglicky mluvících zemích říká satanovo jablko.

 

 

Kdežto jablkem lásky je zase rajče. Když se rajčata dostala do Evropy, neměla moc dobrou pověst. Aztékové je používali jako přílohu k lidskému masu. I v češtině má tato položka kanibalistického jídelního lístku hezký název – rajské jablko.

Dnes je však rajče nejběžnější zeleninou, kterou najdeme v každém salátu a kterou se zdobí talíře v restauracích. Soud Spojených států amerických koncem 19. století rozhodl, že rajče je zelenina. Dodnes se vedou spory o tom, jestli jsou rajčata zeleninou nebo ovocem. Nicméně tehdejším jádrem problému bylo to, že na zeleninu se vztahovalo dovozní clo, na ovoce nikoliv.

Mezi těžko dostupná afrodiziaka patří sušené jelení penisy či prášek z rohů nosorožců. Nosorožci se neloví pro maso nebo kůži, ale jen a jen pro rohy. Odhaduje se, že nosorožci do třiceti let vymřou.

Věříš na sílu afrodiziak? Rozpálí tě jahody polité čokoládou? Nebo si myslíš, že tajemství skvělého sexu je ukryto úplně někde jinde?3 hlasů
Vaše hodnocení