Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Trápí tě stres a máš pocit, že nevíš kudy kam? Zkus zapomenout na prášky, které tvé pocity jenom otupí, ale raději vsaď na automasáž. Možná se ti to zdá jako bláznovství, ale i vlastní dotyky mají magickou moc.

Automasáž proti stresu, pláči i špatnému spánku! A zvládneš ji úplně sama

Automasáž
zdroj: Thinkstockphotos Automasáž
aktualizováno 18.11.2017, 00:22 | 18.11.2017, 00:22 | Krásná.cz

Trápí tě stres a máš pocit, že nevíš kudy kam? Zkus zapomenout na prášky, které tvé pocity jenom otupí, ale raději vsaď na automasáž. Možná se ti to zdá jako bláznovství, ale i vlastní dotyky mají magickou moc.

Neboj se, snad každý člověk se někdy cítí pod psa. Ať už tě trápí cokoliv, je důležité, abys na chvíli vypnula a soustředila se sama na sebe. Uvědom si, co je spouštěčem tvé špatné nálady a zkus se tomuto problému postavit čelem. Popřemýšlej, zda neexistuje nějaké východisko. A v neposlední řadě vyzkoušej automasáž, která tě dokonale uvolní a dodá ti novou energii.

 

PROTI STRESU
Stres je novodobý strašák, který čas od času doběhne každého. Pokud se chceš dokonale uvolnit, pak si napusť teplejší vanu, do které přidej aroma olej. Nemusíš spěchat, naopak si hezky odpočiň. Po takové koupeli přichází ideální čas na automasáž. Do okolo mezi krkem a rameny si vetři aromaolejíček. Masíruj se nejméně dvě minuty, následně olejíčkem potři i chodidla a dlaně. Dále si zkus na pár vteřin stisknout palec s prostředníčkem. Při stisku na nic nemysli a soustřeď se jenom na hluboký dech. Tohle cvičení můžeš provozovat i ve škole nebo v práci.

 


PROTI ÚZKOSTI A PLÁČI
Máš někdy stísněný pocit, během kterého jsi jako paralyzovaná? Neboj se, i pro tebe máme jednoduchý trik. Tentokrát se nejedná o automasáž, ale o stisk bodu. Tato metoda se nazývá akupresura a po celém světě slaví velké úspěchy. Stačí, když na vnitřním uchu zmáčkneš akupresurní bod a přidržíš na něm prsty nejméně dvě minuty. Měla by se dostavit úleva od úzkosti, ale třeba i od stresu. Celou proceduru můžeš doplnit o meditaci, která by ti měla také pomoci. Pokud tě meditace nebaví, pak zkus jógu.

 


ČTĚTE TAKÉ:

10 tipů, jak se nenechat odrovnat stresem
TEST: Ohrožuje tě stres?
Reflexní terapie pro rovnováhu těla i duše


PROTI NESPAVOSTI
Kvalitní spánek je základ. To víme snad všichni, ale jak ho máme docílit, když nemůžeme usnout? Pomocníka nalezneme opět v automasáži. Tentokrát se soustřeď na oblast hlavy, kterou pořádně promasíruj. Začni v u spánků, odkud krouživými pohyby pokračuj k temeni hlavy. Během masáže zapoj všechny prsty. Zkus se na masáž plně soustředit a myslet na své vnitřní uklidnění. Uvidíš, že ti tento krok velmi pomůže.

 

 0 hlasů
Vaše hodnocení