Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

V dnešním článku vám ukážeme, jak dokážou barvy na člověka působit a co nám naznačují.

Červená pro sílu, černá pro smyslnost. Co dokážou barvy a jak jich využít?

Líčení očí
zdroj: Thinkstockphotos Líčení očí
aktualizováno 07.01.2016, 00:01 | 07.01.2016, 00:01 | krasna.cz/tvnoviny.sk

V dnešním článku vám ukážeme, jak dokážou barvy na člověka působit a co nám naznačují.

Máte špatný den? Nebojte se, dámy! Barvy mohou zachránit váš den.

 

Vždyť to znáte - špatný den v práci či ve škole, neshody s našimi blízkými či jiné problémy, jejichž výsledkem bývá často únava, znechucení či pocit nejistoty. Otázkou zůstává, jak se těchto pocitů zbavit a zlepšit si špatný den. V dnešním článku vám ukážeme, jak dokážou barvy na člověka působit a co nám naznačují.

 

Červená

Pokud se chcete cítit lépe, odhodlání uspět a vnitřní síla jsou nezbytné. Nejlepším výběrem pro takové dny je nejodvážnější barva - červená. Spojuje se nejen s vášní, ale i silou a povzbuzením. Červená nám navodí psychickou pohodu a dodává nám smělost, což má za následek dobrou náladu.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Najdi význam své oblíbené barvy
Jaká je BARVA tvojí AURY? Zjisti to ze dne narození
Barva očí prozradí, jaká jsi

 

Oranžová

Oranžová má podobnou energii jako červená, ale liší se nepatrnými odlišnostmi. Smělost a arogance - takto někteří lidé vidí oranžovou. Ve skutečnosti však jde o barvu, která nám dodává energii.

 

Zelená

Zelená nejen uklidňuje nervy, ale v případě, že je v domácnosti dominantní barvou, dokáže budovat harmonii. Vždyť i kvůli zelené barvě je procházka v parku opravdu uvolňující. Ale pozor! Neonová zelená funguje spíše jako červená - podporuje nadšení a sílu, namísto relaxace.

 

Modrá

Modrá je populární barvou, kterou preferují ve svém oblékání zejména podnikatelé či obchodníci. Tato barva je spojena s klidem a formalitou. Pokud plánujete použít modrou barvu na stěny, mějte na paměti, že tmavší odstíny modré mohou podporovat pesimismus.

 

Černá

Jak řekl fotograf Ted Grant: "Když budete fotografovat lidi v barvě, budete fotografovat jejich oblečení. Ale když je budete fotografovat v černo-bílé, můžete fotografovat jejich duše." Díky černé barvě můžete poznat skutečnou osobnost člověka. Tato barva působí elegantně, smyslně a konzervativní.10 hlasů
Vaše hodnocení