Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Jestli nechcete v kapse nosit Amora, můžete vyzkoušet naše alternativy, které zaručeně fungují.

Hledáš lásku? Zkus to pomocí těchto magických symbolů!

Láska
zdroj: Thinkstockphotos Láska
aktualizováno 06.01.2016, 14:34 | 06.01.2016, 14:34 | krasna.cz/tvnoviny.sk

Jestli nechcete v kapse nosit Amora, můžete vyzkoušet naše alternativy, které zaručeně fungují.

Když láska stále nepřichází, není důvod, proč osud trošku nepopostrčit. Nemusíte být za každou cenu přesvědčená fatalistka, která bude se založeným rukama čekat, že si ji její osudový muž najde, ačkoliv trávíte každý večer doma na gauči. Jak si zařídíte svůj volný čas, to je na vás, avšak poradíme vám pár triků, kterými si lásku do života zaručeně přivoláte. Pomohou vám k tomu magické symboly.

 

Aniž bychom nad tím uvažovali, nosíme například křížek na krku, jednak z přesvědčení a jednak na ochranu. Nebo si třeba do peněženky uložíme čtyrlístek a doufáme, že nám přinese štěstí, minimálně ve finanční podobě. Tak proč to nezkusit i s láskou a se symboly, které jsou s ní dlouhodobě spojené?

 

Úvodem jeden malý úkol - zamyslete se a napište si na papír první tři symboly, která se vám s láskou pojí. Určitě je mezi nimi srdíčko, létající andílek se šípy nebo třeba planeta Venuše. Právě Venuše a Amor patřili v takovém 15. století mezi nejznámější symboly lásky, které využívali malíři a sochaři. Bezesporu jsou jimi i doposud. Pokud však nechcete nosit v kabelce jejich podobizny, nabízíme vám lepší alternativy.

 

SRDCE

 

Na čemkoliv. Od šperků, přes vzory na oblečení, po srdíčkový notes, pero, pouzdro na mobil či kabelku. Srdce je synonymem lásky téměř na celém světě a snad ani netřeba vysvětlovat proč. Když jsme zamilované, kromě "motýlků v břiše" je to právě naše srdíčko, které poskočí, když spatříme našeho vyvoleného. Když bychom to chtěli rozebírat podrobně, srdce patří k ženským symbolům, které například již ve středověku znázorňovaly romantické vzplanutí.

 

  
KVĚTY

 

O důvod víc, proč si svou domácnost alespoň z času na čas vyzdobit květinami. Květiny jsou znaky lásky již celé staletí. Může za to jejich krása a jemnost. Patří k hlavním darům, jimiž se jedna strana snaží projevit náklonnost straně druhé. Kytice (mimochodem v překladu z anglického posy znamená báseň o lásce), říká promiň, děkuji, miluji tě, chybíš mi, odpusť, nezapomeň ... Ze všech květů je dodnes na žebříčku TOP květin lásky růže, zejména ve své červené podobě.


ŠPERKY

 

A když už šperky, tak pořádné. I láskou si ode dneška můžete klidně obhájit touhu po diamantech. Tento odolný kamínek je prý symbolem oddané a trvanlivém lásky, i proto se často vyskytuje na zásnubních prstýncích. Vášeň a velkou lásku vyjádří i rubín či safír. Mimochodem, když už kámen, tak nejlépe na prstenu, který sám o sobě patří - i díky svému tvaru - k symbolům lásky.

 

 

PERLY

 

Jsou také samostatným symbolem lásky, a to i proto, že jsou úzce propojeny s Venuší, která se zrodila z mořské pěny a zdobila se právě perlami. O důvod víc mrknout do nejbližšího klenotnictví. Perla je jednoznačně ženským symbolem a představuje čistotu, ale také vášeň a sexualitu.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Udělej si svůj talisman
Jak mít v životě více peněz? Pomozte si symboly!
6 věcí, kterých se zbavit, abys byla konečně šťastná!

 

OVOCE

 

Lásku můžete symbolicky přivolávat i díky svému jídelníčku. Mnohé druhy ovoce totiž disponují sexuálním významem, který jim je přisuzován již odedávna. Za plody lásky se považují rajčata (rajské jablko), ale i hrušky připomínající svým tvarem kypré křivky žen. Erotickým symbolem je i jablko, pomeranč, či jahoda. Vždyť jen se zamyslete nad tím, jak třeba takové jahody dodnes patří v kombinaci se šlehačkou a šampaňským k svůdným jídlům. Mezi symboly lásky se řadí i granátové jablko. Podle mytologických příběhů ho Persefona hodila zpět vládci podsvětí Hádovi, když ji donutil, aby se do něj zakousla. Granátové jablko je symbolem nejen lásky, ale i manželství a plodnosti.11 hlasů
Vaše hodnocení