Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Totemová zvířata neboli zvířecí patroni jsou našimi duchovními průvodci. Každé zvíře má určité archetypální vlastnosti, které jsou totožné s vlastnostmi osoby, kterou chrání. Přičemž každý se rodí s jedním nebo více zvířecími patrony, kteří se v p...

Jak poznat své totemové zvíře a dostat se pod jeho magickou ochranu?

Vlk
zdroj: Thinkstockphotos Vlk
aktualizováno 30.01.2016, 00:20 | 30.01.2016, 00:20 | Krásná.cz / cis

Totemová zvířata neboli zvířecí patroni jsou našimi duchovními průvodci. Každé zvíře má určité archetypální vlastnosti, které jsou totožné s vlastnostmi osoby, kterou chrání. Přičemž každý se rodí s jedním nebo více zvířecími patrony, kteří se v průběhu života mění. Náš článek vám pomůže určit, které je to vaše.

To, jakou bude mít zvíře podobu, souvisí s energií konkrétního člověka. Každé zvíře přináší jedinečné dary, kvality a ochranu. Pomohou vám poznat, kam se vaše životní cesta má ubírat a kdo vlastně jste. Do vašeho života vstoupí, když je nejvíce potřebujete.

 

A jak poznat, které archetypální zvíře je vaším patronem? Je třeba si určit, které z nich má vlastnosti nejpodobnější těm vašim. Zvířata vypadají prakticky stejně jako v běžném světě, ale mohou se lišit velikostí, barvou apod. Některé tradice také tvrdí, že zvířecím patronem nikdy nemůže být hmyz, ale i tak spousta lidí komunikuje s hmyzem jako se svým totemovým zvířetem. K určení vašeho momentální patrona, vám mohou dopomoci tyto otázky: Jaké zvíře vás nejvíce přitahuje? Potkáváte v životě nějaké zvíře neobvykle často? Je nějaké zvíře, které vás zvláště děsí či fascinuje?


Nyní si rozebereme několik totemových zvířat a jejich vlastnosti.


Domácí zvířata


Jsou klidná, společenská. Nechají se ráda hýčkat a chválit. Nejsou ráda sama a zaleknout se vzteku a zlosti. Například kočka je odpradávna spojena s magií. Jejími vlastnosti je "neviditelnost", plíživý pohyb a také schopnost postavit se smrti. Je také nezávislá a svůj život si vede "po svém". Nenechá si radit, je hrdá a lstivá. Pes je pro změnu pravým přítelem člověka a nabízí přátelství, útěchu a oddanost.

 

 
Hospodářská zvířata


Jsou aktivní a hravá. Stále běhají a mají plno energie. Jsou neúnavná, přátelská a vtipná. Třeba kůň je symbolem slušnosti, krásy a ušlechtilosti. Býk je zase symbolem hojnosti a tvořivosti. Prase je pro změnu nesmírně inteligentní.

 

 
Divoká zvířata


Jejich povaha je složitá. Jsou ráda ve společnosti, ale zároveň milují čas o samotě. Typická je pro ně proměnlivá nálada a velký temperament. Zároveň se pyšní velkým sebevědomím. Vlk je jedním ze zvířat, kterých jsou plné severské legendy (také jsou známi jako průvodci vikingského nejvyššího boha Ódina nebo jako průvodci apokalypsy) a pro naše předky byly smečky těchto majestátných predátorů obrazem nebezpečí. Vlk je znakem pro naši pudovou přirozenost. Je nezávislý, podezíravý, touží po svobodě a má bystrou mysl. Lev je zas odvážný, silný a hrdý. Kanec je zase synonymem bojovnosti, neohroženosti a žádostivosti. Jelikož mají velkou sílu, tak byli uctívání jako přemožitelé bohů.

 

PŘEČTĚTE SI TAKÉ:

Čínský horoskop: Co nás čeká v roce Opice?
Červená pro sílu, černá pro smyslnost. Co dokážou barvy a jak jich využít?
Hledáš lásku? Zkus to pomocí těchto magických symbolů!
 
Ptáci


Jejich sny se nedrží při zemi. Hlavu mají v oblacích a když mají možnost, tak zmizí. Mají prchlivou, ale přátelskou povahu. Minimálně riskují. Jsou výbornými rádci. Havran je často symbolem ponurosti. Ovšem je také velmi inteligentní, dokáže napodobit zvuky ostatních zvířat a dokonce i lidská slova. Havran vám může být velkým duchovním učitelem, poskytuje ochranu a rozvážnost. Orel je zas symbolem pro inteligenci, odvahu a rozhodnost. Sova je velmi moudrá a vnímavá.

 

 
Vodní živočichové


Nejsou tak častými patrony. Umí dobře naslouchat, takže se jim můžete svěřovat. Zároveň jsou aktivní a hraví. Například delfín je nesmírně inteligentní a je jasným symbolem pro neúnavnou duši. Pro žraloka je zase typická houževnatost, dravost a výborná intuice.

 

 

Napiště nám, o kterém zvířeti si myslíte, že je vaším patronem.9 hlasů
Vaše hodnocení