Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

V keltském horoskopu představují jednotlivá znamení stromy. Jaký strom ovlivňuje tvou povahu?

Jaká jsi podle stromů? Keltský stromoskop - 1. díl

aktualizováno 12.07.2012, 00:00 | 12.07.2012, 00:00 | Krasna.cz/lk

V keltském horoskopu představují jednotlivá znamení stromy. Jaký strom ovlivňuje tvou povahu?

Jednotlivé stromy v keltském stromoskopu charakterizují  vlastnosti člověka podobně jako zvířata v klasickém horoskopu. Některé druhy stromů uvádí keltský horoskop opakovaně - dvakrát, nebo dokonce čtyřikrát.

Předěly mezi jednotlivými znameními nejsou ostré. Není to tak, že by jedno znamení skončilo a člověk narozený druhý den by měl úplně jiné vlastnosti. Lidé, kteří jsou narození na pomezí dvou stromů, mívají vlastnosti z obou znamení. Většinou se jedná o tři dny v obou směrech.

 

Strom
Habr (Foto: oficiální zdroj)

 

Základní keltský horoskop tvoří 21 stromů, které jsou spojeny s různými obdobími, nebo dny. Samotný stromoskop začíná listopadem, což byl pro Kelty významný měsíc, protože jím pro ně začínal rok a slavili v něm svátek Samhain, během něhož dle Keltů splýval svět živých se světem mrtvých.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Objev léčivou sílu stromů
Kamarádství podle znamení zvěrokruhu

My si stromoskop představíme ve čtyřech dílech, takže pokud datum tvého narození nezmíníme dnes, určitě se dočkáš v příštích dnech. Pokud nechceš čekat, můžeš si prostudovat knihu Keltské horoskopy od Vladimíra Šišky, ze které jsme čerpali i my.

Topol
1.2. – 10.2., 1.5. – 10.5., 5.8. – 14.8., 1.11. – 10.11.

Lidé v tomto znamení se rychle učí a chápou, stejně jako stromy bývají přímočaří a rovní. Mívají často umělecký talent a cit pro krásu. Většinou jsou úzce spjati s přírodou, kde se cítí mnohem lépe než ve městě. Tito lidé jsou u ostatních oblíbeni kvůli svému nadhledu, netouží po majetku a bývají i šikovní diplomaté v mezilidských vztazích. V kritických situacích jsou odvážní a dokáží hájit své předem prohrané stanovisko s neúprosnou jistotou.

 

 

Tito lidé ale trpí určitou osamělostí a pocitem opuštěnosti, protože nemívají příliš mnoho opravdových přátel, což může vést až k popudlivosti a zahořklosti. Ani v lásce nemají lidé Topolu úplně štěstí a jen málokdy se splní jejich sen o široce rozvětvené a soudržné rodině. Svoji bolest však dokáží většinou velmi dobře skrývat a ani nejbližší přátelé o jejich trápení nemusí vědět.

Mezi lidmi Topolu je nápadně vysoké procento spisovatelů a lékařů.

Kaštan
11.5. – 20.5., 11.11. – 20.11.

Lidé Kaštanu mají hluboce zakořeněný smysl pro spravedlnost a jsou schopni úporně bojují za správnou věc. Jsou velmi rozvážní, sebekritičtí a nejednají impulzivně. Často jsou považováni za umíněnce, ale mají smysl pro humor. Jsou věrní svým zásadám a nikdy je nemění. To se pak projevuje i v lásce – nesnadno a nepříliš často se opravdu zamilují, jsou nároční na své partnery, jakmile se jednou pro někoho rozhodnou, už nikdy ho neopustí.

 

Strom
Jasan (Foto: oficiální zdroj)

 

Tito lidé mají dvě možnosti - buď se brzy dostanou velmi vysoko a pak žijí spokojený a většinou velmi užitečný život, nebo se neustále potýkají s mnoha překážkami a těžko si hledají své místo ve společnosti.

Jasan
21.5. – 30.5., 21.11. – 30.11.

Lidé pod vládou Jasanu mívají v životě štěstí. Jsou pevní, ctižádostiví a velmi schopní. Svého cíle dosahují díky dobrým organizačním schopnostem a předvídavosti. Jsou přirozeně inteligentní a učí se novým věcem. Často se z nich stávají schopní politici. Díky cílevědomosti si tyto lidé udrží do vysokého věku mladistvý vzhled i fyzičku. Jasanoví lidé se stávají oporou pro ty, kteří u nich hledají ochranu. Pro svou rozvážnost a vynalézavost dokáží nalézat vždy řešení. Nebývají nijak divocí milenci, ale jsou věrní a v manželství bývají ideálními partnery.

 

 

Lidé zrození pod vládou Jasanu mají i negativní vlastnosti - bývají dost nároční na své přátele i partnery, nechtějí jen dávat, ale dost hledí na to, co od druhého mohou čekat. Někdy to přeroste v sobectví, svůj majetek dovedou tito lidé vždy dobře chránit a obhospodařovat. Dokáží si i hodně odříkat a velmi neradi se zadlužují, neboť nezávislost a svoboda rozhodování jsou pro ně velmi důležité. 

Habr
31.5. – 10.6., 1.12. – 10.12.

Lidé zrození pod vládou Habru jsou skvělí bankovní či státní úředníci nebo ve vojenských či policejních funkcích. Mají totiž  vyvinutý smysl pro pořádek, odpovědnost a spravedlnost. Snadno se podřizují řádu, dbají na dodržování zákonů a pravidel. Vždy se snaží být čestní, nikdy se nedopouštějí lajdáctví, nikdy překážky neobcházejí. Kvůli tomu však trpí nerozhodností a nedostatkem vlastní iniciativy, protože se bojí chyb. Lidé Habru bývají milí a příjemní lidé, kteří se nikdy neuchylují k podlému jednání.Mají však hluboce zakořeněnou nedůvěra k lidem, které se nikdy nedokáží zcela zbavit.

 

 

Tito lidé mají rádil, když jsou za svou práci ocenění, ne finančně, stačí jim uznání. To vede často ke ctižádosti, touze po slávě a kariéře. Závidí úspěchy druhým a dovedou to špatn skrývat. V lásce vždy touží tito lidé poznat něco velkého, neobvyklého, vždy je potěší náklonnost opačného pohlaví, ale v manželství bývají tito lidé věrní, neboť manželský slib a obecně přijatá společenská pravidla jsou jim téměř posvátná.

Lidé ve znamení Habru mívají velké sny (o životě, kariéře a slávě) a často si je sní. Mezi sny a jejich životem však často bývá velký rozdíl. Mnohdy bývá nápadný rozdíl mezi skutečností a životem, který si vysnili, a tak své sny přenáší do skladeb nebo uměleckých děl.

Osika

11.6. – 20.6., 11.12. – 20.12.

Lidé narození ve znamení Osiky mají pestrý život, mají dobrodružnou povahu, do všeho se vrhají s velkým nadšením a jsou schopni obětí. Vše, co činí, dělají s ohromnou energií a elánem. Stejně jako osika se umí vyrovnat s tvrdými podmínkami a zazářit, ale hroutí se v okamžiku, kdy se v blízkosti nebo na stejném pracovišti objeví někdo stejně úspěšný nebo úspěšnější, někdo, kdo by je mohl ohrozit. V případě potíží se tito lidésnadno vzdávají, nebo se naopak vzepnou a jejich reakce pak nejsou adekvátní. Své problémy většinou spíše podceňují, věří, že se vždycky nějak vyřeší.

 

 

Přátel nemívají mnoho, neboť se příliš neangažují ve společnosti. Na druhé straně bývají dost oblíbeni, protože mají smysl pro humor a umí ve vhodnou chvíli zalichotit. Pokud jsou úspěšní a necítí se ohroženi, mohou být vynikající společníci i pracovníci. Přestože jsou mnohostranně talentovaní a mají smysl pro obchod, nebývají většinou bohatí. Málokdy totiž své vlastnosti dokáží využít ve svůj prospěch. Těžko nalézají práci, která by je uspokojovala, navíc se soustředí na několik věcí najednou, takže jednotlivých cílů dosahují pomaleji. Bývají vybaveni uměleckým citem a nadáním, ale obvykle jim chybí vytrvalost k tomu, aby se v uměleckém světě prosadili. Pokud však se u nich jen trochu prosadí cílevědomost, mají v životě vyhráno.

Tyto lidé jsou trošku povrchní, a tak nejsou příliš stálí partneři v lásce ani v manželství. Přesto však milují rodinný život, velmi dobře rozumí dětem a často dokáži velmi silně přilnout ke zvířatům. Jsou od přírody krásní a působí mladistvě až do vysokého věku. Mezi jejich časté záliby patří sport, tanec a cestování.10 hlasů
Vaše hodnocení