Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Mnoho dívek z celého světa považuje herce George Clooneyho za největšího fešáka. Nyní se ukázalo, že oprávněně. Potvrdili to dokonce vědci, a to speciálním vzorcem. Dobrou zprávou je, že tento vzorec je opravdu jednoduchý, a tak si svůj index krás...

Jsi krásná? Vypočítej si svůj INDEX KRÁSY

krása
zdroj: Thinkstockphotos krása
aktualizováno 02.09.2017, 00:07 | 02.09.2017, 00:07 | Doma.cz/tvnoviny.sk

Mnoho dívek z celého světa považuje herce George Clooneyho za největšího fešáka. Nyní se ukázalo, že oprávněně. Potvrdili to dokonce vědci, a to speciálním vzorcem. Dobrou zprávou je, že tento vzorec je opravdu jednoduchý, a tak si svůj index krásy můžeš vypočítat i ty.

Co je to za vzorec?
Matematickou rovnici zlatý řez zavedli Řekové ve snaze změřit krásu. Poměr lze použít na cokoliv. Takový Leonardo Da Vinci ho využíval k nalezení dokonalého lidského těla, což je zaznamenáno v jeho práci Vitruviánský muž. Základem rovnice je, aby se poměry obličeje nebo těla nejvíce přiblížily číslu 1 618. Čím jsou bližší tomuto číslu, tím je člověk krásnější.


Jak na to:
Podívej se na svůj mobilní telefon. Neusmívej se, snaž se pózovat rovně a dej si pozor, aby ti vlasy nezakrývaly tvář. Vyfoť se a fotografii vytiskni na papír formátu A4.


Nos
1. Změř si délku nosu od kořene po začátek nozder = délka nosu
2. Změř si šířku nosu od nozdry po nozdru = šířka nosu
3. Vyděl délku nosu jeho šířkou. Výsledné číslo je tvůj poměr nosu.

Pokud je výsledek větší než 1 618, pak vyděl číslo 1 618 poměrem tvého nosu.
Pokud je výsledek menší než 1 618, pak vyděl poměr nosu číslem 1 618.

 

 

Obočí
1. Změř si jedno obočí od kořene nosu po oblouk obočí. Získáš délku oblouku.
2. Změř si obočí od jeho konce po konec druhého obočí. Dostaneš celkovou délku.
3. Vyděl celkovou délku obočí s délkou oblouku. Výsledné číslo je tvůj poměr obočí.

Pokud je výsledek větší než 1 618, vyděl číslo 1 618 poměrem obočí.
Pokud je výsledek menší než 1 618, vyděl poměr obočí číslem 1 618.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Největší mýty o kráse, které moc dobře znáš!
KRÁSA JE RELATIVNÍ: Nepatří mezi krásky a fešáky, fotili ale i pro Calvina Kleina!
Tohle je ideál krásy: Různé podoby dokonalosti ze všech koutů světa

 

Rty
1. Změřte délku rtů od jednoho koutku po druhý.
2. Výsledné číslo vyděl šířkou nosu (číslo z druhého bodu v měření nosu).
3. Vzdálenost od koutku rtů šikmo ke konci nozdry nosu by se měla rovnat číslu, které ti vyšlo při počítání šířky nosu v bodě číslo 2. Toto číslo vynásob vzorcem Phi 1 618.

 

 

Kdo je nejkrásnější muž planety?
Jak už jsme říkali, první příčku suverénně obsadil Geogre Clooney. Clooneyho tvář testovali pomocí nejnovějších technik mapování obličeje podle plastického chirurga Juliana de Silvy. Lékař změřil jeho tvář, obočí, nos, rty, bradu, čelist a tvar obličeje. Všechny údaje se nejvíce přiblížily k ideji Řeků o dokonalosti. Na druhém místě skončil herec Bradley Cooper s 91,80 procenty. Brad Pitt je třetí s 90,51 procenty, zpěvák Harry Styles zase čtvrtý s 89,63 procenty a David Beckham je na pátém místě s 88,96 procenty.

 

 

Doktor Silva, který provozuje Centrum pro pokročilou obličejovou kosmetiku a plastickou chirurgii v Londýně, řekl: "George Clooney byl po desetiletí považován za nejkrásnějšího muže na světě a je skvělé, že jsme to dokázali i vědecky. George má téměř perfektní poměr mezi nosem a rtem (99,6%) a poměr mezi bradou a očima je téměř dokonalý."0 hlasů
Vaše hodnocení