Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Po bujarém silvestrovském večeru přichází Nový rok. Ten se většinou nese ve znamení novoročních předsevzetí, které málokdy mají dlouhého trvání. Proč si předsevzetí dávat? A co udělat proto, abychom je dodrželi.

Kouzlo novoročního předsevzetí! Jak ho dodržet a co si přát?

Pověrčivost
zdroj: Thinkstockphotos Pověrčivost
aktualizováno 30.12.2017, 00:01 | 30.12.2017, 00:01 | DyA

Po bujarém silvestrovském večeru přichází Nový rok. Ten se většinou nese ve znamení novoročních předsevzetí, které málokdy mají dlouhého trvání. Proč si předsevzetí dávat? A co udělat proto, abychom je dodrželi.

Novoroční předsevzetí má své kouzlo, které bychom neměli přehlédnout.


Nový start a nové cíle
Někteří lidé si předsevzetí nedávají, jiní čekají na konkrétní den. Představ si nový rok jako odrazový můstek, od kterého se můžeš pořádně odrazit. Byl by nesmysl, kdyby sis kladla náročné cíle, které nejsou splnitelné. Na druhou stranu by byla škoda, kdyby sis žádné předsevzetí nedala. Navíc v lednu máš kolem sebe mnoho lidí, kteří si také stanovili novoroční předsevzetí. Můžete se vzájemně motivovat, podporovat a především to nevzdávat.

 


Jak by mělo předsevzetí vypadat?
Nejhorší, co můžeš udělat, je to, že tvé novoroční předsevzetí bude složité a téměř nesplnitelné. Chceš za měsíc zhubnout 30 kilogramů? Nechceme tě děsit, ale takhle to jednoduše nefunguje. Raději si řekni, že příští Silvestr chceš oslavit v džínech, které budou o dvě konfekční velikosti menší než tvé stávající džíny. Uvidíš, že reálné sny jdou splnit a mnohdy to nestojí tolik námahy či útrap. Radíme ti, aby ses rozhodla pouze pro jedno velké předsevzetí, na kterém budeš makat po celý následující rok. V opačném případě si napiš seznam svých přání. Tento seznam si následně připevni na nástěnku, abys ho měla neustále na očích a každý den viděla, o co ti v životě jde.


Chce to parťáka
Snad všichni víme, že ve dvou se to lépe táhne. Pokud před sebou máš opravdu náročné předsevzetí, pak bude nejlepší, když na něj nebudeš sama. Chceš si zlepšit angličtinu? Běž do toho se svou kamarádkou! Přeješ si zhubnout? Zapoj do hubnutí celou rodinu! Uvidíš, že vzájemná podpora tě bude držet nad vodou i ve chvílích, kdy ti nebude nejlépe. Věříme, že společně dokážete opravdu velké věci.

 

ČTĚTE TAKÉ:

KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: My a novoroční předsevzetí
Celebrity prozradily svá novoroční předsevzetí
Splň si svá novoroční předsevzetí – přestaň s kouřením již dnes!


A co odměna?

Každé splněné předsevzetí si žádá i náležitou odměnu. Je jedno, jestli se odměníš "cheat" dnem, nebo třeba novou kabelkou, důležité je, aby ti odměna udělala radost a dobila tě pozitivní energií. Jenom si dej pozor na to, aby tvá odměna byla splnitelná. Asi ti nemusíme říkat, že nesplnitelná odměna by tě akorát demotivovala.0 hlasů
Vaše hodnocení