Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Kočka je nejen fajn parťák, ale i neuvěřitelně přínosný domácí lékař nejednoho neduhu.

Máš doma kočku? Využij její léčivou sílu

Dívka s kočkou
zdroj: Thinkstockphotos Dívka s kočkou
aktualizováno 21.01.2018, 00:45 | 21.01.2018, 00:45 | / krasna.cz/Renáta Turková

Kočka je nejen fajn parťák, ale i neuvěřitelně přínosný domácí lékař nejednoho neduhu.

Tajemná léčivá síla koček má dokonce vědecký název, Felinoterapie. V naší zemi je zatím velmi málo známa, pojďme se tedy s touto krásnou léčbou těla i duše krátce seznámit.

 

Kočka léčí již jen svou přítomností, přímým dotykem – hlazením, mazlením, a ale také předením. Pokud pozorujete kočku, jak si hraje a dovádí, je to opravdu léčivý proces. Nejen,
že se uvolníte, ale také se upřímně od srdce zasmějete.
 

Pro děti a starší lidi je Felinoterapie zároveň procvičováním tak důležité jemné motoriky. Může být používáno jak běžně, tak i při rehabilitaci po onemocněních či úrazech. Dále učí děti empatii, lásce a sounáležitosti. Kočka je ideálním „terapeutem“ pro osoby s omezenou hybností.


Zaposlouchej se do předení


Nejpříznivěji na nás ovšem působí kočičí předení. Jeho frekvence se pohybuje v rozmezí 25 – 150 hertzů. Kočičí přítomnost sama o sobě, ale zejména poslech kočičího předení, začne v lidském těle produkovat serotonin – hormon štěstí. Dochází tak k uvolnění, snížení úzkosti, nervozity a má to blahodárný účinek při usínání.

 


Vibrace předení pomáhají léčit infekce a otoky, léčí svaly, šlachy a poranění vazů. Vibrace také pomáhají léčit měkké tkáně. Nedávná studie prokázala, že majitelé koček mají o 40 % menší riziko infarktu.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Tuhle strašidelnou kočku potkat nechceš! DĚSIVÁ GALERIE
Tajemství černých koček: Vážně mají magickou moc?
PŘÍRODA KOUZLÍ: Kočka s obočím, knírem nebo kloboučkem!


Kočka předením nedává najevo jen pocity pohody, ale využívá předení k odstranění stresu a bolesti, a to i když cítí bolest někoho jiného. Jistě jste se již setkali s tím, že pokud vás něco bolí nebo vám není dobře, kočka přichází právě na ono bolestivé místo. Je také dokázáno, že kočka vycítí a lokalizuje nemoc dříve, než se projeví.


Při této léčbě využíváme mnoho našich smyslů, ale také naše podvědomí, proto je Felinoterapie vhodná zejména pro jakkoli hendikepované lidi, hyperaktivní děti, starší lidi, ale také pro překonání jakýchkoli životních bolestí a dnes tak převažující stres.


Již staří Egypťané kočky uctívali a věřili, že mají moc chránit člověka. Škoda, abychom dnes tuto metodu ignorovali.1 hlasů
Vaše hodnocení