Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Vkročila jsi do nového roku levou nohou a chceš, aby ses očistila od všeho zlého? Neboj se, ještě není pozdě! Stačí, když se po hlavě vrhneš do detoxu. Ten naordinuj nejen svému tělu, ale i duši a obydlí. Uvidíš, že se ti neskutečně uleví.

Novoroční detox těla i duše! Jak na úspěšnou očistu?

Detox
zdroj: Thinkstockphotos Detox
aktualizováno 06.01.2018, 00:32 | 06.01.2018, 00:32 | DyA

Vkročila jsi do nového roku levou nohou a chceš, aby ses očistila od všeho zlého? Neboj se, ještě není pozdě! Stačí, když se po hlavě vrhneš do detoxu. Ten naordinuj nejen svému tělu, ale i duši a obydlí. Uvidíš, že se ti neskutečně uleví.

Tvůj detox by se měl skládat ze tří částí, které si následně dopodrobna rozebereme.


DETOX TĚLA


Také jsi o Vánocích snědla snad kilo cukroví? Pak je nejvyšší čas, aby ses očistila nejen od cukru, ale i tučných potravin, které si během Vánoc spořádala. Zkus ze svého jídelníčku vymazat všechny sladkosti a slazené nápoje. Každé ráno si dopřej sklenici čisté vody s citronem, která krásně nastartuje tvůj metabolismus. Následně si udělej ovocné smoothie, které ti dodá potřebné vitamíny i sladkou chuť. Za ideální oběd považujeme dušenou zeleninu, kterou můžeš servírovat s rýží. Svačinka může mít podobu zeleninového smoothie a večer si pochutnej na vývaru. Zkus podobný jídelníček dodržovat alespoň týden. Především mysli na to, že by neměl obsahovat mléčné výrobky, uzeniny, maso, vajíčka, alkohol, kávu a chléb.

 


DETOX MYSLI


Asi nám dáš za pravdu, že zklidnit roztěkanou mysl, je velmi náročný úkol. Máme pro tebe jednoduchý tip, díky kterému se ti to povede. Zkus vyzkoušet lekci jógy, která tě dokonale zklidní a pomůže ti se soustředěním. Nemusíš hned do jógového centra, stačí, když se podíváš na internet, kde je mnoho jogínských videí. Svou mysl můžeš očistit i tak, že si na papírek napíšeš, čeho všeho bys chtěla v roce 2018 dosáhnout a co se ti povedlo v roce 2017. Třeba nakonec zjistíš, že máš za sebou velmi úspěšný rok plný štěstí a spokojenosti. Víme, že leden se u mnohých z nás nese ve znamení školy a zkoušek. Vypiš si na papír všechny své školní resty, a pomalu si odškrtávej, co máš hotovo.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Horoskop na celý leden 2018: Vodnáře dostihnou problémy, Lvy potrápí velká tajemství
Jaký bude rok 2018? Odhal, co tě čeká MĚSÍC PO MĚSÍCI
Kouzlo novoročního předsevzetí! Jak ho dodržet a co si přát?


DETOX BYTU


Skliď ze svého pokoje všechny vánoční dekorace. Těm už opravdu odzvonilo a zbytečně ti zabírají místo. Podobně se zachovej i ke kosmetice. Prohlídni si její expirační dobu a pokud nějaký produkt bude prošlý, pak ho ihned zlikviduj. Protřiď i své oblečení a kousky, které nebudeš nosit, daruj na charitu nebo do dětského domova. Také si důkladně ukliď a protřiď své šuplíky. Uvidíš, že pořádek ve tvém pokoji bude mít pozitivní vliv i na tvou duši. Také zapomeň na všechny umělé osvěžovače vzduchu. Raději vsaď na příjemné svíčky a živé květiny.

 

 

Máš nějaké zkušenosti s detoxem? A vyzkoušíš jeho novoroční verzi? 0 hlasů
Vaše hodnocení